Dla pełnej funkcjonalności tej strony poproszę o włączenie opcji JavaScript.

Jak zacząć malować?

Malowanie po numerach najbardziej przypomina kolorowanki, jakie znamy z dzieciństwa. Oczywiście nie do końca takie same. Zamiast wzoru do kolorowania, otrzymasz płótno z ponumerowanymi polami. Każdy numer odpowiada określonej farbie, której użyjesz do pokolorowania tego pola.

Brzmi to prosto? Tak - malowanie po numerach jest naprawdę proste! Po prostu kolorujesz szablon, trzymasz się się cyfrowego oznaczenia. Płótno stopniowo pod Twoimi rękami zmienia się w piękny kolorowy obraz.

Jest to prawdziwa przygoda, w czasie której bezbarwne płótno z liniami i cyframi, dzięki Twej cierpliwej pracy przetwarza się w prawdziwy obraz, którego nie będziesz się wstydzić powiesić w pokoju. Łatwo dziś kupić dowolną reprodukcję słynnego dzieła malarzy renesansu. Ale powiedzieć na przykład o Słonecznikach van Gogha: „To malowałem ja” może być przyjemnym i ekscytującym uczuciem.

Do malowania oprócz szablonu będziesz potrzebować kilku innych rzeczy: farby, pędzle, może sztaluga, aby Ci się wygodniej malowało. To wszystko oczywiście dostarczymy w zestawach do malowania po numerach. Możesz wybierać spośród setek motywów w różnych rozmiarach. Do każdego wybranego motywu dostarczymy dokładnie takie farby, jakich potrzebujesz.

Obejrzyj wideo

Nawet jeśli nie jesteś profesjonalnym artystą, możesz namalować piękny obraz.

Zuty

 1. Każdy zestaw zawiera wszystko, czego potrzebujesz do namalowania obrazu - płótno z ponumerowanymi polami, ponumerowane farby, pędzle i arkusz kontrolny.

Barvy

 1. Farby akrylowe są w ponumerowanych pojemniczkach. Numerki odpowiadają numerkom na płótnie. Najpierw pomaluj wszystkie pola jednym kolorem. 

Předloha

 1. Nie ma znaczenia, od jakiego koloru zaczniesz - jasny, ciemny. Maluj, dopóki nie pokryjesz wszystkich pól na płótnie z tym numerem.

Předloha

 1. W przypadku większych pól wybierz szerszy pędzel, a do mniejszych wąski. Po każdym użyciu dokładnie je wypłucz.
Wskazówka Jeśli się pomylisz i pokolorujesz pole innym kolorem, nie rozpaczaj. Pozostaw farbę do wyschnięcia, a następnie przemaluj ją odpowiednim odcieniem.

Farby akrylowe nie muszą być rozcieńczane wodą ani rozcieńczalnikiem. Jeśli wydają się zbyt gęste, możesz zamoczyć pędzel w wodzie, a następnie w farbie. Prawdopodobnie nie skończysz pracy nad obrazem w ciągu jednego dnia, więc zawsze dokładnie zamknij kubki z farbą, aby farba nie wyschła.

Uwaga: Farby są mieszane indywidualnie do każdego zamówienia i ich odcienie mogą się nieznacznie różnić.


Jak zacząć malować?

Dobrze jest wymyślić swą metodę i trzymać się jej. Istnieje kilka zalecanych sposobów malowania po numerach. Możesz na przykład:

 • ułożyć farby według numeru, zacząć od pierwszego i stopniowo pomalować wszystkie pola o tym numerze. Następnie wziąć kolejny numer w kolejności i tak kontynuować do ostatniego numeru. Zaletą jest to, że masz otwarty tylko jeden pojemniczek z farbą na raz, więc nie ma ryzyka wyschnięcia farby. Ponadto nie trzeba tak często płukać pędzla. Wadą jest to, że mokra farba jest na całym płótnie i można ją rozmazać przez nieostrożny dotyk.
 • zacząć od lewego górnego rogu lub od wybranego obiektu i posuwaj się w przeciwną stronę płótna. Zaletą jest, że na mniejszym fragmencie płótna widzisz ostateczny wygląd obrazu oraz nie grozi rozmazanie farby rękawem. Wadą natomiast jest większe zużycie farb ze względu na częstsze płukanie pędzla.

Niezależnie od wybranego systemu staraj się mieć na uwadze kilka wskazówek:

 1. Przy zamawianiu ​zwróć uwagę na wybór zestawu​. Ważne jest zrównoważyć złożoność, wymiary i motyw. Zdecyduj także, czy kupić płótno naciągnięte na naszej ramce, czy poradzisz sobie z tym sam.

 2. Przygotuj swoje miejsce pracy​. Nawet jeśli chcesz malować na sztaludze, umieść pod nią ​folię malarską lub gazety​. Ułatwi ci to sprzątanie. Zwłaszcza w przypadku bardziej skomplikowanych motywów licz się z tym, że nie skończysz pracy w ciągu jednego dnia.

  jak-zacit-malovat

 3. Przygotuj ​miskę lub kubek z wodą​, do płukania pędzli zanim zaczniesz malować innym kolorem. Zalecamy płukać bardzo starannie, aby w pędzlach nie pozostały najmniejsze resztki farby

 4. Rozpakuj swój zamówiony zestaw do malowania po numerach i ​upewnij się, że masz wszystkie niezbędne kolory

  jak-zacit-malovat

 5. Nie lekceważ czytania krótkiej ​instrukcji obsługi​. Dokładne informacje są zawsze przydatne. Nie polegaj tylko na własnym odczuciu, że „tak będzie dobrze”.

 6. Jeśli zamówiłeś płótno bez ramy, zalecamy ​naciągnięcie płótna na ramie ​przed malowaniem. Zapobiegnie to uszkodzeniu namalowanego obrazu.

 7. Z naszego doświadczenia wynika, że ​​najlepiej zacząć od jednego koloru i pomalować wszystkie odpowiadające temu numerowi pola​. Dobrze jest również rozpocząć od jaśniejszych odcieni, aby ułatwić płukanie pędzli. Może się okazać, że będzie trzeba nałożyć więcej warstw farby, aby całkowicie pokryć zaznaczone numerki.

 8. Zanim przejdziesz do następnego odcienia koloru, ​poczekaj aż ​pomalowane części obrazu​ wyschną​. Zapobiegnie to zmieszaniu się mokrych kolorów w jeden nieokreślony, ale z pewnością niewłaściwy odcień. Zanim farby wyschną, możesz dokładnie wypłukać pędzle, napić się wina lub coś przekąsić - chodzi przecież o zabawę i relaks.

 9. A następnie po prostu powtórz cały proces kolejnym kolorem, aż do ukończenia obrazu.

I ostatnia rada: jeśli się pomylisz i pokolorujesz pole innym kolorem, nie rozpaczaj. Pozostaw farbę do wyschnięcia, a następnie przemaluj ją odpowiednim odcieniem

Mógłbyś się zainteresować