Dla pełnej funkcjonalności tej strony poproszę o włączenie opcji JavaScript.

Rady i wskazówki

Mamy wieloletnie doświadczenie z malowaniem według numerów. Również nasi klienci od czasu do czasu dzielą się z nami dobrymi pomysłami. Tutaj się z Tobą nimi dzielimy.

Utrzymuj płótno w dobrej kondycji

Może się zdarzyć, że po rozpakowaniu płótna okaże się, że jest na nim fałd. Oczywiście bez pytań Ci go wymienimy, ale możesz spróbować je przeprasować żelazkiem parowym nastawionym na niższą temperaturę. Jeśli będziesz ostrożny, prawdopodobnie uda Ci się płótno wyprostować. Pomoże delikatnie skropić płótno wodą.

Wybierz swoją metodę i bądź jej wierny aż do końca

Jeśli Ci odpowiada pomalować wszystkie powierzchnie najpierw jednym odcieniem, to trzymaj się tej metody przez cały czas malowania. Jeżeli jednak zaczynasz od jednej krawędzi obrazu i przechodzisz na drugą, nie zmieniaj tego w trakcie malowania.

Uwaga na wysychanie farb

Farby akrylowe mają wiele wspaniałych właściwości, dzięki którym są tak popularne w malowaniu po numerach. Jedną z nich jest to, że szybko schną, ale nie tylko na płótnie, ale również w nieszczelnie zamkniętym pojemniczku. Dlatego podczas malowania upewnij się, że wszystkie nieużywane farby są dobrze zamknięte.

tipy-a-triky

Ups - zły odcień?

Czy udało ci się pomalować pole innym odcieniem? Nie rozpaczaj. Poczekaj, aż farba dobrze wyschnie, a następnie przemaluj ją odpowiednim odcieniem. Nie spiesz się - jeśli farba nie będzie całkiem sucha, obie zmieszają się w inny odcień.

Czyste pędzle - podstawa sukcesu

płaci się starannie płukać pędzle. Jeśli pozostanie w nich jakaś farba, ryzykujesz, że:

  • ostatek farby w pędzlu zmiesza się z nowo wybraną farbą, tworząc inny odcień niż ten, który potrzebujesz
  • resztki farby uschną we włosiu pędzla nie da się nim malować
  • nowy odcień trudniej będzie nabrać na pędzel i zabraknie Ci farby

Niech się stanie światłość

Niewiele rzeczy wpływa na kolory, takie jak światło. W pracy malarz bardzo dba na światło. Postaraj się, aby Twoje miejsce pracy było dobrze oświetlone. Nie jest wcale złym pomysłem, kupić lampę ze szkłem powiększającym, dzięki któremu można bardzo dokładnie pomalować nawet najmniejsze obszary. Docenisz to szczególnie w przypadku bardzo skomplikowanych obrazów.

Przede wszystkim dobrze się baw

Malowanie to nie wyścig ani zawody. Ma to być przede wszystkim rozrywka z posmakiem sztuki, nie zapomnij więc o przekąskach i lampce wina lub szklaneczce ulubionego drinka. Przede wszystkim się zrelaksuj się i dobrze się baw.

Obejrzyj filmy

Jaka jest różnica między płótnem na ramie a bez ramy?

Jak przymocować płótno do ramy?

Jak malować zwierzęta?

Co zrobić z pomarszczonym obrazem?

tipy-a-triky-bMalowanie obrazów po numerach Nasza oferta

Mógłbyś się zainteresować