Dla pełnej funkcjonalności tej strony poproszę o włączenie opcji JavaScript.

Batman - rodzaj mrocznego superbohatera

Poczucie sprawiedliwości i chęć ukarania zła jest chyba w każdym z nas zakorzenione od dzieciństwa. Nawet dzieci w piaskownicy wiedzą, że jeśli ktoś celowo zniszczy babkę, to zasługuje na karę. Z wiekiem takich przypadków jest coraz więcej i nie zawsze są to tylko babki z piasku. Musiałbyś być superbohaterem, żeby zawsze wyegzekwować sprawiedliwość. Jak Batman, który walczy ze złem w wielkim stylu i którego możesz teraz namalować z pomocą jednego z naszych ekskluzywnych wzorów do malowania po numerach.

clanek_001

Ekskluzywne wzory z Batmanem na ZUTY

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu kilkadziesiąt obrazów Batmana, jego kumpli i wrogów. Miłośnicy komiksów mogą oczekiwać obrazów o różnym poziomie trudności, przedstawiających ich ulubionego superbohatera w akcji. Dzięki technice malowania po numerach, nawet osoby, które nie mają doświadczenia w malowaniu, mogą stworzyć prawdziwy obraz namalowany farbami akrylowymi na płótnie.

Plakat na ścianie? To ma każdy. Wyobraź sobie jednak, jak podekscytowane będzie Twoje dziecko, gdy będzie mogło pochwalić się znajomym, że własnoręcznie stworzyło wizerunek Batmana w pozie bojowej!

clanek_002

Batman - mroczny rycerz sprawiedliwości

Batman jest trochę wyjątkiem w świecie superbohaterów. Nic go nie ugryzło, aby dać mu nadludzkie moce, nie przeszedł przez żadne promieniowanie, które by zmieniło jego DNA, nie dotknął żadnego  meteorytu, który dałby mu niewidzialność lub super szybkość, ani nie wykąpał się w ściekach z tajnego rządowego eksperymentu, aby przeżyć własną śmierć i urodzić się nadczłowiekiem. 

Jest w zasadzie człowiekiem takim jak my. Używa maski i przebrania i oczywiście mnóstwa technicznych gadżetów, które pozwalają mu na niespotykane dotąd wyczyny w łapaniu przestępców.

Czytelnicy komiksów, a później widzowiem filmów, wiedzą, że pod maską nietoperza kryje się Bruce Wayne, syn bogatych i potężnych obywateli Gotham City. Wychował się w rodzinnej rezydencji i niczego mu nie brakowało. Dopóki jego rodzice nie zostali zamordowani. Bruce przyrzekł wtedy pomścić ich śmierć i zlikwidować przestępczość w całym Gotham.

Wykorzystał więc odziedziczony majątek, by studiować sztuki walki, kryminologię i dziedziny pokrewne. Szybko zrozumiał, że nie może walczyć z przestępczością w oficjalny sposób. Wybrał więc przebranie i maskę nietoperza, których sam bał się w dzieciństwie, by podobny strach wzbudzić w sercach przestępców. Sprawia naprawdę onieśmielające wrażenie - nie zdejmuje maski, mówi głębokim zgrzytliwym głosem i zawsze jest w czerni.

Ciekawostką jest to, że już w pierwszych odcinkach komiksu pojawił się idea, że Batman nigdy nie zabija swoich przeciwników. Po raz pierwszy taki pomysł został powiązany z superbohaterem. 

Współpracownicy Batmana

Robin

Batman nie jest sam w swojej walce z przestępczością. Przygarnia na przykład młodego chłopaka z cyrkowej rodziny, którego rodzice również zginęli gwałtowną śmiercią. Wychowuje go i trenuje, aby przedstawić go światu jako Robina, swojego pomocnika w walce o bezpieczniejsze miasto.

clanek_003

Alfred

Bardzo ważną postacią, którą Batman zawsze ma u swojego boku jest jego lokaj Alfred. Przypadkowo odkrywa on tożsamość Batmana i postanawia mu pomóc.

Jego pełne nazwisko to Alfred Thaddeus Crane Pennyworth. Przez lata wygląd Alfreda się zmieniał, ale jego charakter pozostał ten sam - mądry, wyrozumiały, ale i bezlitosny dla błędów czy złej oceny sytuacji przez Wayne'a.

Publicznie pełnił rolę sekretarza i kamerdynera bohatera, natomiast prywatnie planował ze swoim panem większość wydarzeń i często stawał się ich częścią. Wiele razy ratował też życie mrocznemu rycerzowi.

Wrogowie Batmana

Joker

Tego złoczyńcy chyba nie trzeba przedstawiać nawet tym, którzy nie są szczególnie zainteresowani historią Batmana. Odkąd świat zobaczył go po raz pierwszy, 70 lat temu, Joker zajmuje pierwsze miejsce na liście popularności wrogów Batmana. Jak większość superbohaterów i superzłoczyńców używa maski, aby ukryć swoją tożsamość. W przypadku Jokera jest to tak naprawdę maska klauna z karty Joker.

clanek_004

Joker to obłąkany psychopatyczny geniusz. Widzi świat w pokrętny sposób i wszystko jest dla niego zupełnie niedorzeczne. Zabija swoje ofiary z gracją i bez zastanowienia. Choć nie waha się użyć każdej dostępnej broni, jego ulubioną metodą jest gaz trujący, który przed śmiercią wykrzywia twarze ofiar w nienaturalny grymas.

Szaleństwo Jokera widać również w sytuacjach, gdy celując w swoją ofiarę rewolwerem, po pociągnięciu za spust wylatuje tylko flaga z napisem "Bang". Niektórzy i tak umierają z przerażenia a innych zabija zaraz po tym, jak odetchną z ulgą.

Głównym celem działań Jokera nie jest zabicie Batmana, ale skompromitowanie go i ujawnienie jego prawdziwej tożsamości. Próbuje też pokazać Mrocznemu Rycerzowi świat z jego punktu widzenia, jako niezrozumiały, zagmatwany i śmieszny. Wreszcie Joker próbuje nakłonić Batmana do złamania swojej zasady - nie zabijać, wystawiając go na wielokrotne pokusy bycia tym, kogo Batman zabije.

Harley Quin

Ta postać jest chyba nawet bardziej szalona niż sam Joker, na punkcie którego ma obsesję. Pierwotnie lekarz, psychiatra o nazwisku dr Harleen Quinzel. Miała zajmować się Jokerem jako pacjentem, po tym co  go złapał Batman i był umieszczony w więzieniu Arkham dla przestępców najwyższego kalibru.

Jednak Joker w końcu przejął całkowitą kontrolę nad Harley, a ona pomogła mu uciec. Sama oszalała i zaczęła się ubierać jak Joker - w strój klauna i zmieniła imię na Harley Quin (Harlequin).

W komiksach o Batmanie również przeszła pewną ewolucję. Najpierw była tylko szaloną dziewczyną podlegającą nastroju chwili, a jej szaleństwo doprowadzało ją do szalonych czynów, teraz jest chłodną wyrachowaną psychopatką z perfekcyjnie przemyślanym planem. Jej obsesja na punkcie Jokera nie uległa jednak zmianie.

clanek_005

Reszta

W historiach o Batmanie niektórzy złoczyńcy pojawiają się wielokrotnie, inni znikają po pierwszym pojawieniu się, ale pewne jest to, że Gotham jest ich pełne. I tak oto zostajemy przedstawieni Pingwinowi, który jako chłopiec zamiast przez swych rówieśników został przyjęty przez ptaki. Ma on upodobanie w zabijaniu za pomocą parasolek, które skrywają w sobie karabiny maszynowe lub miotacze ognia.

Jest też Poison Ivy. Młoda studentka biologii, która skrytykowała swojego przełożonego za nielegalne działania, w wyniku czego została otruta. Przeżyła jednak swoją śmierć i zyskała odporność na wszelkie trucizny.

clanek_006

Straszny Mr. Freeze używał mrozu jako broni. W czasie wypadku w laboratorium doznał nieodwracalnych uszkodzeń i od tego czasu jest w stanie żyć tylko na mrozie, w czym pomaga mu jego specjalny kombinezon.

Jednym słowem, zawsze jest wystarczająco dużo złoczyńców, by Batman miał zajęcie na długie lata. Jego walka nie wydaje się odpuszczać, a cel, jakim jest wyplenienie przestępczości z Gotham, jest jeszcze bardzo odległy.

Bądź częścią świata superbohaterów

Kto by nie chciał pomóc w zaprowadzeniu sprawiedliwości i przywróceniu porządku! Dla wielu Batman jest doskonałym przykładem odważnego człowieka, który staje przeciwko opresji i niesprawiedliwości, nie potrzebując przy tym nadludzkich supermocy.

Miłośnicy komiksów uważają Batmana za jedną z najważniejszych superbohaterskich postaci. Jeśli jesteś jednym z nich, możesz teraz namalować portret Batmana z komiksowych opowieści lub z filmów o nim.

W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo różnorodne obrazy do malowania po numerach. Batman jest na nich przedstawiony w dynamicznych pozycjach walcząc z wrogami. Bardzo ładnie będzie się prezentował na ścianie w pokoju dziecięcym. Ponieważ komiksowe obrazki są uznawane za rodzaj sztuki, nikogo nie zdziwi, że zawiśnie u Ciebie portret Batmana.