Dla pełnej funkcjonalności tej strony poproszę o włączenie opcji JavaScript.

Pomysły na obrazy z dziecięcymi bohaterami filmowymi

Byłoby miło, gdyby największymi bohaterami dzieci pozostali ich rodzice, którzy przecież ze wszystkim sobie poradzą i zawsze mają rację. Ale powiedzmy sobie szczerze, dzieci często widzą wzorce do naśladowania w postaciach z bajek i filmów. Są to zazwyczaj pozytywni bohaterowie, którzy walczą ze złem i bronią sprawiedliwości. Bohaterowie tacy jak Kapitan Ameryka, Harry Potter, ale także nieco mroczniejszy Batman czy Avengers.

clanek_FB-hrdina

Dzieci chcą ich naśladować i być takie jak oni. Wieszają w pokoju ich plakaty, noszą koszulki z ich wizerunkami, cytują ich słowa i oczywiście wszędzie ich rysują i malują. Aby pomóc im lepiej namalować swoich bohaterów, przygotowaliśmy mnóstwo wzorów do malowania po numerach  z motywami znanych filmów dla dzieci.

Harry Potter

Harry Potter to chyba najbardziej znany czarodziej. Jest to zasługą J.K. Rowling, której wyobraźnia zrodziła cały świat czarodziejów. Sam Harry przez długi czas nie wiedział nawet, że świat magii istnieje, dopóki Hagrid nie wyjawił mu jego prawdziwej tożsamości: "Jesteś czarodziejem, Harry!"

Tego małego czarodzieja kochały nie tylko dzieci, ale i dorośli. Można powiedzieć, że sześcioczęściowa powieść Harry Potter przywróciła do czytania całe pokolenie dzieci. Z czasem powstała seria filmów, dzięki którym świat magii stał się dostępny nawet bez czytania książki.

ZUTY nabyło od Warner Bross wyłączne prawa do obrazów z Harry Potterem, jego przyjaciółmi i wrogami. Mogą je malować zarówno dzieci jak i dorośli.

clanek_001

clanek_002

Avengers

Avengersi to taka banda pół bohaterów, pół złoczyńców, którzy mają zemstę w nazwie. Jednak, gdy chodzi o ochronę jakiegoś kraju lub innych światów, łączą się, by walczyć ze wspólnymi wrogami. Nawet przeciwko szalonemu tytanowi Thanosowi.

W skład podstawowej drużyny wchodzi: Steve Rogers jako Kapitan Ameryka, Tony Stark jako Iron Man, Natasha Romanoff jako Czarna Wdowa, asgardyjski książę Thor, dr Bruce Banner, który w wyniku promieniowania zmienił się w Hulka, oraz doskonały łucznik Hawkeye.

W trakcie trwania sagi Avengers, zawierane są sojusze, a w końcu cały gang prawie się rozpada, ale tym, co ostatecznie łączy ich wszystkich, jest walka o dobro i zachowanie życia.

clanek_003

Kapitan Ameryka

Pierwszym Avengerem był Steve Rogers, znany później jako Kapitan Ameryka. Został superbohaterem w ramach eksperymentu podczas II wojny światowej. W walkach z Hydrą, nazistowską organizacją mającą ambicje przejęcia władzy nad światem, zdobył ich główną broń - Tesseract. Jednak wraz z nią został zamrożony na dziesiątki lat, by dopiero w naszych czasach zostać ożywionym. Typowa dla niego jest jego niezastąpiona tarcza z vibranium, która zasłoni każdy strzał i cios. Kapitan Ameryka jest nieustraszony i honorowy i niepokonany.

clanek_004

Iron Man

Tony Stark to samozwańczy geniusz, miliarder, playboy i filantrop. Nie ma nadludzkich mocy, ale wykorzystał swój geniusz do zbudowania latającego metalowego kombinezonu naszpikowanego bronią. Na początku jest aroganckim, skupionym na sobie i nieodpowiedzialnym palantem, ale z czasem dojrzewa i  przeobraża się w bohatera, którego celem jest dążenie do dobra. We filmowej serii Avengers, Iron Man pojawił się w największej liczbie filmów. Lubimy jego lekko niepoważny humor, genialny technologiczny umysł i gotowość do poświęcenia swojego życia w imię dobra.

clanek_005

Batman

Batman pojawił się w świecie komiksów już w 1939 roku i od samego początku cieszył się wielką popularnością wśród czytelników. Kto wie, czy wynika to z jego decyzji, by nigdy nie zabijać żadnego ze swoich wrogów, czy też z faktu, że tak naprawdę nie posiada on żadnych nadprzyrodzonych mocy, a więc każdy z nas mógłby być Batmanem. Może być również wzorem do naśladowania dla dzieci w sposobie, w jaki się uczył i ciężko trenował, aby zdać wszystkie testy, które czekały go w walce z przestępczością. Batman jest również członkiem i założycielem Ligi Sprawiedliwości, której pozostałymi członkami są Superman, Wonder Woman i Aquaman.

clanek_006

Scooby-Doo

Scooby-Doo to trochę inny bohater ponieważ jest to pies, a konkretnie Great Dane. W rzeczywistości jest totalnym tchórzem, chociaż wraz z czterema pomocnikami jest członkiem agencji detektywistycznej, która specjalizuje się w rozwiązywaniu pozornie nadprzyrodzonych tajemnic. Ten wiecznie wrzeszczący i gadatliwy pies ma ze swymi ludzkimi przyjaciółmi humorystyczne przygody, które zawsze kończą się happy endem.

clanek_007

Jack Sparrow

Oczywiście powinniśmy powiedzieć Kapitan Jack Sparrow, bo na taki tytuł upiera się ten pewny siebie i nieco zagubiony Pirat z Karaibów, choć przez większość czasu nie ma on ani swojego statku, ani załogi. Obserwując całą sagę o tym piracie, wciąż nie jesteśmy pewni, czy on to wszystko udaje, czy też naprawdę jest w stanie zdradzić swoich przyjaciół, by potem nadstawić za nich karku. Potrafi biegle władać mieczem, ale to raczej jego szczęście wyciąga go z każdej opresji. Kapitan Jack Sparrow, w kapitańskim kapeluszu z szerokim rondem przechodzi się po pokładzie Czarnej Perły z kompasem, który zawsze wskazuje mu kierunek tego, czego najbardziej pragnie. Szkoda tylko, że jest to przeważnie rum.

clanek_008

Groot

Groot to mówiąca i chodząca roślina, która towarzyszy Rocketowi jako jego ochroniarz. Jego słownictwo ogranicza się do 3 słów: "Ja jestem Groot". Dzięki nim jest w stanie wyrazić absolutnie każdą myśl, co przypomina nam trochę nasze nastoletnie dzieci. Występuje w filmie "Strażnicy Galaktyki". W pierwszym odcinku poświęca się dla swoich przyjaciół i jest to jedyny moment, kiedy spontanicznie poszerza swoje słownictwo o emocjonalną przemowę "We are Groot".  Ponieważ jest rośliną, więc w kolejnych spotkaniach widzimy, jak z maleńkiej sadzonki wyrasta na patyk z pąkami, wiecznie grający w jakąś elektroniczną grę. Kolejna wyraźna paralela do naszej drogiej młodzieży.

clanek_009

Zamień plakat na zdjęcie

Pewnie nie uda nam się zastąpić filmowych superbohaterów naszych dzieci i zająć ich miejsca. Oczywiście w zdrowej rodzinie dzieci kochają swoich rodziców. Jednak nie spodziewaj się, że zdejmie plakaty swoich ulubionych bohaterów, a na ich miejsce powiesi  rodzinne zdjęcia.

Być może jednak Twoje dziecko będzie zachwycone prezentem w postaci malowania po numerach. Wystarczy wybrać jego idola, aby pokazać, że również czujesz do niego sympatię i wiesz, kto jest jego ulubionym bohaterem filmowym.