Dla pełnej funkcjonalności tej strony poproszę o włączenie opcji JavaScript.

Krótki przewodnik po malowaniu

Potrzeba trochę zręczności, ale malowanie numeryczne to przede wszystkim rozrywka. Kreatywna zabawa i relaks z piękną nagrodą na końcu - ręcznie malowanym obrazem. Zwłaszcza w przypadku bardziej skomplikowanych obrazów na pierwszy rzut oka może się wydawać, że jest to plątanina linii i liczb. Często nawet nie rozpoznasz, jaki motyw jest na obrazie.

Gdy już zaczniesz malować, postępuj zgodnie z instrukcjami i wytrwaj do końca, a nie ominie Cię nagroda. Chociaż na początku obrazu możesz Cię przestraszyć, idź krok po kroku a z czasem, nie tylko zobaczysz, jak twój obraz zaczyna się pojawiać na płótnie, ale także zyskasz umiejętności i doświadczenie, które pozwolą Ci z czasem odważyć się na bardziej skomplikowane dzieła.

blog_rychly_navod_uvod


Oto kilka rad i wskazówek, które pomogą Ci malować według numerów:

  1. Kup ​zestaw do malowania po numerach​ w naszym sklepie. Możesz wybrać według różnych kryteriów: tematu, rozmiaru lub poziomu trudności. Nie kieruj się tylko tym, że podoba Ci się ten motyw. Oczywiście, że musi Ci się przede wszystkim podobać, ale spróbuj sobie wyobrazić go bezpośrednio na ścianie swojego mieszkania. Czy się tam zmieści? Czy będzie współgrał z designem pomieszczenia, czy go rozbije? Jeśli motyw Ci się podoba i będzie dobrze pasował do dekoracji mieszkania, tym bardziej będziesz chciał go dokończyć. Nie martw się, jest z czego wybierać. Mamy cały przekrój tematów od zwierząt, kwiatów, krajobrazów poprzez miasta i budynki aż po samochody, motory i łodzie …

  2. Porządek to podstawa. ​Przygotuj swoje miejsce pracy​, aby zawsze mieć pod ręką wszystko, czego potrzebujesz. Podczas malowanie zawsze może się zdarzyć, że farba kapnie lub nieostrożnym ruchem pędzla możesz coś zabrudzić. Dlatego praktyczne jest rozesłanie pod sobą na przykład gazet lub folii malarskiej. Oczywiście idealnie jest przekształcić cały pokój w studio malarskie ze zmywalną podłogą.

  3. Przygotuj ​naczynie z czystą wodą​. Miska, szklanka, kubek po jogurcie; coś, z czego normalnie nie pijesz. Pojemnik powinien być używany tylko do malowania i być łatwy do mycia lub nadawać się do wyrzucenia po użyciu. Woda będzie służyć do płukania pędzli przy zmianie kolorów.

  4. Przydaje się też ​rolka papierowych ręczników kuchennych​ lub kilka suchych ściereczek. Po umyciu pędzla dobrze jest go wysuszyć, aby farby nie rozcieńczały się zbyt mocno. Gdy są zbyt rzadkie, mają tendencję rozpływać się poza zaznaczone granice i mieszać się z innymi kolorami na płótnie.

  5. Istnieje niepisana zasada, że jeśli wszystkie próby zakończą się niepowodzeniem, należy ​przeczytać instrukcję użytkowania​. Ale lepszym pomysłem jest wcześniejsze zapoznanie się z instrukcją. Dostarczamy je w każdym zestawie, więc poświęć jej chwilę zanim zanurzysz pędzel w farbie po raz pierwszy. Uwierz nam - to się opłaca.

  6. Obejrzyj kolory ​i zapoznaj się ze wszystkimi odcieniami. Nie musisz ich sprawdzać, wszystkie kolory, których potrzebujesz do namalowania obrazu są z zestawie.

  7. Polecamy ​kolorowanie obrazu po jednym kolorze​. Trochę ryzykujesz przypadkowe dotknięcie już pomalowanego obszaru ręką lub rękawem, ale można to zminimalizować, zaczynając od lewego górnego rogu (jeśli jesteś praworęczny) lub od prawego rogu, jeśli trzymasz pędzel w lewej ręce. Kolejny odcień otworzysz dopiero wtedy, gdy kolory na płótnie będą już suche. Zaletą tej metody jest mniejsze zużycie farb (nie trzeba stale płukać pędzla), a także zapobiega się wysychaniu farb w niepotrzebnie otwartych pojemniczkach.

  8. Przed przejściem do następnego koloru ​poczekaj, aż kolory na płótnie całkiem wyschną​. Mokre kolory mieszają się, a następnie tworzą odcienie, których nie chcesz mieć na obrazie. Farby akrylowe schną dość szybko. W międzyczasie możesz dokładnie wypłukać i wysuszyć pędzel. Pamiętaj o płukaniu pędzla również wtedy, gdy używasz węższego pędzla do mniejszych obszarów. Jak tylko odłożysz pędzel z farbą na kilku minut farba na nim zaschniem i trudno będzie ją zmyć. Jest nawet ryzyko, że nie będzie się już nadawał do użytku.

  9. Kontynuuj ​kolorowanie obrazu kolejnymi odcieniami​, aby wypełnić całą powierzchnię obrazu. Zawsze pozwól farbom wyschnąć i umyj pędzle. Jest to właściwie jedna z najważniejszych zasad, która musi Ci wejść w krew.

  10. Pochwal się ​tym, co stworzyłeś. Powieś swój obraz w domu lub w biurze. Gwarantujemy, że przyciągnie uwagę, na którą zasługuje. Nie krępuj się polecić naszego sklep kolegom lub przyjaciołom i możecie razem malować według numerów.