Dla pełnej funkcjonalności tej strony poproszę o włączenie opcji JavaScript.

Malowanie zwierząt

Malowanie obiektów nieożywionych jest najprostszą dyscypliną. Ludzie i zwierzęta są najbardziej wymagające. Uchwycenie zwierząt na płótnie może być trudne. Mają futro, pióra, łuski. Nie łatwo również uchwycić spojrzenie w jednym kierunku. Początkujący muszą przejść wiele prób i błędów, zanim zrozumieją, jak namalować strukturę futra, puszystych piór, cieni czy mieniącego się odbicie na łuskach pstrąga tęczowego. Zestaw do malowania po numerach pomoże ci zrozumieć, jak robią to prawdziwi malarze.
 

blog_zvirata_uvod

 

Kup zestaw do malowania po numerach

Pierwszym krokiem jest decyzja, by spróbować. Potem następuje wybór motywu. Nawet wśród zdjęć ze zwierzętami można znaleźć różne poziomy trudności. Rozsądnie jest nie zaczynać od szczegółowej lwiej grzywy. Ale jeśli masz już doświadczenie to śmiało.

Oczywiście mamy szeroką gamę motywów zwierząt do malowania po numerach. Możesz wybrać zwierzęta domowe, takie jak koty lub psy. Ale oferujemy również motywy dzikich zwierząt - lwów, tygrysów, żyraf i słoni. Realistyczne lub w surrealistycznych kolorach. Jeśli uważasz, że owady to też zwierzęta, możesz wybrać kolorowego motyla.

Wybierz odpowiedni rozmiar obrazu. Wybieraj od najmniejszych do największych. Ważną decyzją jest również to, czy chcesz dostać płótno już profesjonalnie naciągnięte na ramie. To oczywiście polecamy, aby pracochłonnie malowany obraz nie doznał żadnych szkód z powodu niewłaściwego napinania na ramie.

Wszystkie zestawy do malowania po numerach zawierają już płótno z ponumerowanymi obszarami i odpowiadające im farby oraz pędzle. Wystarczy więc woda do mycia pędzli, trochę gazet na podłogę oraz odrobina cierpliwości w nadziei na osiągnięcie celu.

blog_zvirata_jak_malovat

Od większych do mniejszych, od tyłu do przodu

Większość malarzy najpierw maluje duże obszary, takie jak niebo, woda, trawa. Potem na tym tle wkomponowują różne obiekty - budynki, drzewa, postacie, do których stopniowo domalowują drobne szczegóły, takie jak pojedyncze liście, wycieniowanie twarzy itp.

Spróbuj tak samo. Wybierz jeden kolor i zacznij od największych obszarów. Następnie pomaluj mniejsze pola. Jeśli przeciągniesz poza kontury podczas malowania większych obszarów, łatwiej to potem naprawić.

Większość dużych obszarów tworzy tło. Malarze naturalnie rysują „od tyłu”. Łatwiej jest wstawić obiekt, który jest bliżej na już pomalowanym tle, niż na odwrót. Dzieci zwykle rysują, na odwrót, najpierw rysują drzewo, a następnie ostrożnie obrysowują go niebieskim niebem. Zrób to po mistrzowsku. Chociaż malując po numerach, nie musisz o tym myśleć, ponieważ obszary z numerkami się nie pokrywają. Z czasem możesz pójść o krok dalej i odważyć się malować bez numerów, a tam ta wiedza może się przydać.

Z góry na dół

Na pewno nie chcesz rozmazać już pomalowanych powierzchni ręką lub rękawem. Spróbuj zatem przejść od góry do dołu. Praworęczni zaczynają od lewego rogu, a leworęczni od prawego. Wszystkie już pomalowane powierzchnie pozostają poza zasięgiem dłoni.

Ta metoda trochę nie pasuje do poprzednich, dotyczących malowania najpierw większych obszarów. Ale wierzymy, że znajdziesz swój styl.

Od kolorów jasnych po ciemne

Nie trzeba zaczynać od cyfry 1 i postępować w kolejności. W rzeczywistości malarze zwykle stosują kolejność według kolorów. Polecamy rozpocząć od jaśniejszych odcieni i stopniowe przechodzić do ciemnych.

Ma to i praktyczny powód. Nawet pomimo starannego płukania pędzla zdarzy się, że zostanie tam ostatek poprzedniej farby. Jednak wmieszanie jaśniejszego koloru do ciemniejszego nie jest tak widoczne jak na odwrót.

Dzięki tej metodzie, nauczysz Cię również postrzegać kolory na płótnie nie jako oddzielne pola, ale jako część całej kompozycji. Podczas malowania powinieneś całkowicie pozbyć się myślenia o konturach. W prawdziwym świecie obiekty nie mają kontur. Naucz się postrzegać kompozycję kolorów.


Sztuczka na drobne szczegóły

Malując zwierzęta prawdopodobnie się okaże , że nawet najdelikatniejszy pędzel jest zbyt szeroki, aby narysować najdrobniejsze szczegóły. Chcesz na przykład namalować jeden włos lub sierść, ale nawet najmniejszy pędzel sobie z tym nie radzi. Spróbuj igłą lub wykałaczką zrobić kilka rys na mokrej farbie. Szczegóły nagle staną się bardziej wyraziste. Ostrzegamy, że będzie to bardziej czasochłonne, ale efekt tego zabiegu Cię zadziwi - zwierzę na płótnie ożyje.


Postępuj zgodnie z zasadami, ale naucz się je też łamać

Życie jest różnorodne. Kieruje się ustalonymi zasadami, ale czasem je też łam. Wygrają ci, którzy się dostosują.

Podstawową zasadą malowania po numerach jest: pomaluj obszar kolorem z odpowiednim numerem i nie przeciągaj na inny obszar. Kiedy nauczysz się przestrzegać tej zasady, zrozumiesz, że czasami można ją też złamać.

Wypróbuj inne metody, szukaj, eksperymentuj. Na przykład, kto twierdzi, że nie można wykałaczką delikatnie przeciągnąć granicy danego obszaru i pomieszać trochę kolory? Albo nie pozwolić farbom całkiem wyschnąć i pozwolić, aby krawędzie nieco się stopiły?

To, że instrukcje mówią, że coś masz albo nie masz robić, nie oznacza, że ​​musisz do nich dokładnie zastosować. To Twoje dzieło!

Czy jesteś gotowy namalować swój pierwszy zwierzęcy obraz? U nas znajdziesz całe ZOO. Wybierz swoje ulubione zwierzę, zdecyduj, jaki rozmiar powinien mieć Twój obraz, zamów zestaw malarski i możesz zacząć.

Życzymy dobrej zabawy i odpoczynku.