Dla pełnej funkcjonalności tej strony poproszę o włączenie opcji JavaScript.

Listopad pod znakiem Skorpiona

Spod znaku Skorpiona są Ci, którzy urodzili się między 24.10. a  22.11. Pod tym znakiem urodziło się wielu artystów. Jakie cechy ma zodiakalny Skorpion? Jest pewny siebie i spokojny, choć z drugiej strony pełen emocji, w jego wnętrzu trwa burza, którą najlepiej wyraża właśnie przez sztukę. Wszystkim Skorpionom, które jeszcze nie próbowały malarstwa zalecamy na początek malowanie po numerach.

clanek_001

Osobowość Skorpiona

Żywiołem Skorpiona jest woda, a wody ich dusz są naprawdę głębokie. Na pierwszy rzut oka wydają się pasywne i podporządkowane, ale w środku są pełne energii i sił wewnętrznych. Mogą czekać na swoje życiowe okazje i zadbać o wybranie najlepszego momentu. Ich wyczucie czasu jest związane z ich analitycznym myśleniem.

Mają silną wolę, cierpliwość i ciepłe uczucia. Są mistrzami psychologii, co jednak w złym momencie może skutkować zachowaniami manipulacyjnymi. Nadmiar ich uczuć prowadzi czasami do uzależnienia od partnera i wielkiej zazdrości.

Mężczyzna spod znaku Skorpiona

Mieszkasz ze Skorpionem? Więc wiesz, że w towarzystwie nie zabiega o to aby być w centrum uwagi, raczej trzyma się z daleka. Jest ostrożny, sumienny w pracy, ale raczej niepozorny. Jednak gdzieś w środku skrywa nieoczekiwane namiętności i uczucia, a jego poglądy są jasne i wyraźne.

Silna wola, to jego mocna strona, jeśli się na coś zdecyduje, nic nie zatrzyma go w drodze do celu. Lubi czerpać przyjemność z życia i otaczać się ładnymi  rzeczami. Kocha sztukę, zwłaszcza malarstwo i  dobrą literaturę. Nie gardzi dobrym jedzeniem, jest też wrażliwym i namiętnym kochankiem.

Skorpiona można bardzo łatwo obrazić. Przekonany jest wyłącznie o  swojej racji i prawie niemożliwe jest aby przyznał się do błędu czy pomyłki. Jeśli wejdziesz z nim w konflikt i poczuje się skrzywdzony to licz się z tym, o tym nie zapomni. Nie ważne czy to będzie prawdziwa czy urojona krzywda, nawet po latach może ci przypomnieć, jak kiedyś został skrzywdzony.

Kobieta spod znaku Skorpiona

Kobiety urodzone pod znakiem Skorpiona, podobnie jak mężczyźni mają zamiłowanie do sztuki i piękna. Lubią otaczać się ładnymi rzeczami. Ich dom jest zawsze elegancki, pełen ciekawych akcesoriów, ale nie są to gabloty pełne kiczowatych drobiazgów, na których leży kurz. Są to raczej ładne obrazy na ścianach, książki w ciekawych okładkach i inne nietradycyjne dekoracje domowe.

Kobiety Skorpiony kierują się sercem i uczuciami, a nie na ustawicznym rozumowaniu. Czasami ich intuicja graniczy z jasnowidzeniem. Kiedy się zakochują, jest to uczucie głębokie, namiętne i trwałe. Uczciwość i prawdomówność, które przejawiają w relacjach, doceniają także u innych. Wolą raczej znosić nieprzyjemną prawdę niż niewinne kłamstwo.

Ich gorliwość i nadmiar emocji objawia się w odpowiedzi na rażącą niesprawiedliwość lub nieszczerość. Tak jak męskie Skorpiony nie zapominają o krzywdach. Gorliwie bronią prawdy, choć przemoc jest im obca.

Kiedy kochają, to całym sercem. Rozczarowania w miłości są dla nich trudne i długo nie mogą sobie z nimi poradzić. Kiedy słyszą szczere przeprosiny i skruchę, umieją wybaczy, ale nigdy nie zapomną.

clanek_002

Sławni ludzie spod znaku Skorpiona

Pod znakiem Skorpiona urodziło się wielu sławnych ludzi. Oceńcie sami, jak ich cechy odpowiadają namiętnym i wrażliwemu Skorpionowi.

Pablo Picasso – malarz

Ten słynny artysta jest z pewnością znany każdemu, kto słyszał coś o sztuce współczesnej. Jest założycielem i najsłynniejszym przedstawicielem artystycznego kierunku kubizmu. Pablo miał naprawdę burzliwe życie, pełne namiętnych związków i dramatycznych rozstań.

Jego prace sprzedawane są w różnych galeriach i na aukcjach, a należą do najdroższych. W naszym e-sklepie znajdziesz również jeden z jego obrazów - Skrzypce i Winogrona. Jest jednym z łatwiejszych do namalowania, więc nawet początkujący malarz z pewnością będzie w stanie go namalować.

clanek_003

Niccolo Paganini – skrzypek

Dzięki niezwykłemu talentowi muzycznemu, uważany jest za największego wirtuoza skrzypiec, jaki kiedykolwiek żył. Od najmłodszych lat uczył się grać na skrzypcach, ćwicząc 7 godzin dziennie. Gdy miał zaledwie 9 lat zaczął koncertować. Widać tu wyraźnie cechy przewodnie Skorpionów -  pracowitość i determinację.

Jego namiętność, pasję widać zarówno w romansach np. z siostrą Napoleona Bonaparte, jak i w sposobie gry na skrzypcach. Cierpiał na syndrom Marfana, który wprawdzie pozwalał mu na rozciąganie ścięgien dłoni i palców w taki sposób, że mógł osiągnąć nawet dwukrotnie większą rozpiętość, ale odczuwał też inne nieprzyjemne objawy tej choroby.

Grał z pełną pasją. Podobno na jednym z koncertów podczas gry, złamał trzy z czterech strun, ale  mimo to udało mu się zakończyć koncert na najniższej strunie G.

Diego Armando Maradona – piłkarz

Jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych i najbardziej utalentowanych graczy wszechczasów. Dzięki ciężkiej pracy i determinacji - charakterystycznej dla Skorpionów - trafił na światowe stadiony piłkarskie jako gwiazda i ulubieniec kibiców, zaczynając od slumsów w Buenos Aires.

Miał pięć żon i ośmioro dzieci. W życiu osobistym Maradona cieszył się ogromną sławą i uznaniem, ale były też ciemne strony -  uzależnienie od kokainy i działalność w przestępczym półświatku. Nazywano go „Złotym Chłopcem”.

Jeden z wielu wspaniałych meczów z udziałem Maradony to słynny ćwierćfinałowy mecz z Anglią w 1986 roku, gdzie zdobył złotego gola, choć Anglicy doszukali się zagrania ręką, co było niedozwolone. Jednak sędzia uznał sporną bramkę i Argentyna awansowała do półfinału.

Po meczu podczas konferencji Maradona powiedział, że w tej zagrywce było „trochę głowy Maradony i trochę ręki Boga”. Dopiero dużo później przyznał, że naprawdę zagrał ręką.

Claude Monet – malarz

Już w szkole przejawiał się jego talent malarski. Karykatury nauczycieli i mieszkańców miasta, które kreślił, przyciągnęły uwagę miejscowego malarza Eugène'a Boudina, który od roku 1856 był jego pierwszym nauczycielem malarstwa. Cechy Skorpiona przejawiły się w decyzji Moneta o zostaniu malarzem nawet wbrew woli rodziców.

Kilka jego obrazów można znaleźć na ZUTY, dzięki czemu można “dotknąć” geniuszu tego przedstawiciela impresjonizmu.

clanek_004

clanek_005

Malujcie po numerach

Niezależnie od tego, czy urodziłeś się pod znakiem Skorpiona, czy pod zupełnie innym, a może nawet nie wierzysz w znaki Zodiaku i nie bierzesz ich w swoim życiu pod uwagę, ale wiedz, że możesz namalować ładny obraz. Po prostu odwiedź nasz e-sklep, wybierz obraz spośród ponad 2500 motywów i daj się wciągnąć.

Życzymy Wam dużo radości i zabawy z malowania po numerach.