Dla pełnej funkcjonalności tej strony poproszę o włączenie opcji JavaScript.

Malowanie nie jest tylko domeną kobiet. Mężczyźni też mogą, a nawet powinni malować

Malowanie po numerach to świetna zabawa i relaks nie tylko dla kobiet, ale także dla mężczyzn. W poniższym artykule odpowiemy na pytanie, dlaczego panowie powinni zacząć malować. Przygotowaliśmy również dla Państwa wywiad z naszym wiernym Klientem Panem Jaromirem, który jest dowodem na to, że malarstwo to nie tylko kobieca specjalność. W naszej ofercie znajdziecie propozycje obrazów, malarzy światowej sławy, którzy podbili serca ludzi na całym świecie.

Dlaczego malowanie po numerach to idealny wybór dla mężczyzn?

Wiele osób odkryło malowanie po numerach w okresie koronawirusa. Był ku temu zasadniczy  powód. Wszyscy żyliśmy w niepewności i pod dużą presją, a najlepszym lekarstwem na zrelaksowanie i odreagowanie się jest twórcza aktywność.

Nie każdy z nas jest utalentowanym malarzem, ale to nie ma najmniejszego znaczenia podczas malowania po numerach. System malowania jest podobny do kolorowanek. Tylko o bardziej wyszukanych motywach, jakościowo dobrych farbach i większym formacie. Obraz jest podzielony na małe ponumerowane obszary, które odpowiadają numerom odcieni. Jak widać, system jest dość prosty i każdy sobie z nim poradzi.

Wśród ludzi panuje przekonanie, że malarstwo jest przede wszystkim dla kobiet, ale to nieprawda. Mężczyźni, podobnie jak kobiety, są nieustannie narażeni na stres, mierzą się z wieloma wyzwaniami i potrzebują wyresetować umysł.

 Malowanie po numerach to idealny sposób na to. Wystarczy, że staniesz przed płótnem i zaczniesz tworzyć, a wszystkie zmartwienia natychmiast się ulotnią. Pod Twoimi rękami zacznie powstawać coś wyjątkowego, a zanurzając się w tej czynności całkowicie, wszelkie problemy i niepewności odejdą.

Również mężczyźni potrzebują czegoś, co podniesie ich na duchu i pomoże odrzucić złe myśli. Nie mówiąc już o wielkiej dumie i radości z namalowanego obrazu, który można powiesić lub komuś podarować. W naszej ofercie znajdziesz wiele obrazów z tematyką, która z pewnością przypadnie do gustu Tobie lub Twojej ukochanej osobie.

Jakie obrazy wybrać dla mężczyzn?

W naszym e-sklepie mamy do wyboru wiele tematów w różnych kategoriach. Zastanów się więc, co chciałbyś, aby wisiało w Twoim domu lub co lubi twoja ukochana osoba. Czy są to na przykład samochody, filmy lub podróżowanie? Tutaj znajdziesz wszystko, od sielankowych pejzaży po realistyczne obrazy oraz reprodukcje obrazów znanych artystów. Do wyboru są następujące kategorie:

  • Zwierzęta
  • Kwiaty i rośliny
  • Krajobraz, przyroda, martwa natura
  • Miasta, miejsca i budowle
  • Ludzie i osobowości
  • Obrazy abstrakcyjne
  • Środki transportu
  • Znani malarze i nie tylko ...

Oprócz klasycznych obrazów możesz również zamówić u nas obraz według własnego zdjęcia. Prześlesz nam zdjęcie, a my z niego przygotujemy dla Ciebie obraz. Zdjęcia są piękne, ale prawdziwy obraz ma zupełnie inny klimat i wytworzy w Twoim wnętrzu coś wyjątkowego, coś co będzie powodem do zachwytu dla każdego kto Cię odwiedzi.

Oprócz obrazu otrzymasz od nas w zestawie wysokiej jakości farby akrylowe i nylonowe pędzle. Obrazy są o różnym stopniu trudności, dzięki czemu z łatwością wybierzesz dokładnie ten, który Ci odpowiada. Na początku najlepiej zacząć od najłatwiejszych. Z biegiem czasu na pewno nabierzesz pewności siebie i podejmiesz trudniejsze wyzwania.

Jakie doświadczenia mają Klienci? Zapytaliśmy się o to pana Jaromira

Pan Jaromír jest jednym z naszych lojalnych Klientów. Zapytaliśmy go, czy podzieli się z naszymi czytelnikami, swoim doświadczeniem z malowania po numerach. Był tak miły i zgodził się. Przedstawiamy zatem Jego historię.

Pan Jaromir swoją przygodę z malowaniem rozpoczął już w podstawówce, wygrał nawet książkę z bajkami za namalowany obraz. Obecnie zarabia na życie jako technik, więc jego zawód nie jest związany z artystycznymi dziedzinami, ale malowanie po numerach sprawia mu radość. Na ten sposób malowania natknął się podczas pandemii koronawirusa, a malowane przez niego obrazy zdobią jego salon. Mówi, że malowanie ma w krwi - jego dziadek też malował.

Proszę nam opowiedzieć jakie były Pana początki w malowaniu po numerach?

Zająłem się malowaniem w okresie koronawirusa. Szukałem w internecie sposobów relaksu po pracy. Malowanie satysfakcjonuje i uspokaja, a że malowałem w podstawówce, więc postanowiłem do tego wrócić.

Co Pana skłoniło do malowania po numerach i co się Panu w tym podoba?

Malowanie to dla mnie wielka przygoda. Lubię tworzyć prace, na które mogę potem patrzeć. Malowanie po numerach to relaksujący sposób spędzania wolnego czasu oraz uspokojenie po pracy, która nie jest łatwa.

Czym się Pan kieruje przy wyborze tematów malowanych obrazów?

Zaczęłam wybierać obrazy malarzy, których lubię i które są w ofercie. Na początku próbowałem te o łatwym stopniu trudności, a potem sprawdzałem czy dam sobie radę z trudniejszymi obrazami. 

clanek_001

Jakie tematy lubi Pan najbardziej?

Najchętniej maluję obrazy Vincenta van Gogha i Moneta. Wybieram te, które są w ofercie.

clanek_002

W ostatnim czasie maluje Pan dużo obrazów z tematyką Pragi. Jaki jest powód takiego wyboru? 

Bardzo lubię spacerować po starej Pradze. Widziałem tam wystawione obrazy, które bardzo mi się  podobały. Znalazłem je w ofercie i chciałem sprawdzić czy dam radę je namalować. Do tej pory poszło mi całkiem dobrze.

clanek_003

Ile obrazów po numerach namalował Pan do tej pory?

Do tej pory namalowałem sześć obrazów, a siódmy zacząłem.

Który z namalowanych obrazów lubi Pan najbardziej?

Moje ulubione obrazy to maki, chabry, piwonie i chryzantemy Vincenta van Gogha.

Co Pan robi z namalowanymi obrazami? Urządzi Pan w swoim domu galerię czy podaruje je Pan krewnym, znajomym?

Póki co dekoruję obrazami swój salon, lubię na nie patrzeć.

Jak ludzie z Pana otoczenia reagują na malowanie po numerach? Czy ktoś ze znajomych też maluje?

Czasem pokazywałem swoje obrazy znajomym i przeważnie spotykałem się z pozytywnymi reakcjami. Moja fryzjerka się przyznała, że też  ​kiedyś coś namalowała.

Z obserwacji widzimy, że w malowanie po numerach zaangażowane są przede wszystkim kobiety, mężczyźni stanowią mniejszość. A Pan jak to ocenia?

Wygląda na to że prawdopodobnie kobiety mają więcej cierpliwości do malowania po numerach, ale chęci i zaangażowanie do tego rodzaju malowania zależy głównie od rodzaju wykonywanej pracy. Mnie osobiście to malowanie uspokaja i relaksuje. 

Czy według Pana malowanie po numerach jest odpowiednią rozrywka dla mężczyzn?

Myślę, że jest to dobry relaks dla wszystkich, a szczególnie dla tych którzy mają pracę umysłową. Malowanie po numerach to żmudna praca, ale przynosi dobre efekty jak oderwanie się od rzeczywistości, odpoczynek, a najważniejsze to  satysfakcja z własnych “dzieł sztuki”.

clanek_004

Dziękuję za przyjemną rozmowę i inspirację! Pan Jaromír nie jest jedynym człowiekiem, który umie posługiwać się pędzlami, a malowanie sprawia mu radość. Przyjrzyjmy się znanym malarzom, którzy  w malarstwie odnaleźli nie tylko relaks, ale także sposób wyrażania siebie.

Slawni malarze, których podziwiamy do dziś

Malarstwo zdecydowanie nie jest tylko dla kobiet. Wręcz przeciwnie – największymi malarzami w przeszłości byli mężczyźni. Faktem jest, że stać się malarką w dawnych czasach było prawie niemożliwe.

Co mają wspólnego Vincent van Gogh, Gustav Klimt, Claude Monet i Pablo Picasso? Oprócz tego, że byli fenomenalnymi malarzami i pionierami swoich czasów, to również to, że oferujemy reprodukcje ich prac w malowaniu po numerach. Jeśli więc jesteś jednym z wielbicieli powyżej wymienionych malarzy, to już wiesz, co zamówić.

Vincent van Gogh żył w XIX wieku i jest jednym z najbardziej znanych holenderskich ekspresjonistów. Fascynacja światłem, żywa kolorystyka, zabawa kształtami i emocjonalny ładunek obrazów – wszystko to daje niepowtarzalny koktajl. Obraz Irysy jest jednym z najdroższych obrazów w historii sztuki.

clanek_005

Teraz możesz mieć w swoim salonie piękne reprodukcję. Oprócz Irysów przygotowaliśmy inne popularne obrazy van Gogha, takie jak Gwiaździsta noc i Gwiaździsta noc nad Rodanem bo kto nie byłby zachwycony widokiem nieba o północy i gwiazd odbijających się w rzece. Puść wodze fantazji. Dzięki tej reprodukcji Wasz salon stanie się miejscem  w którym Ty i Wasi goście poczujecie się komfortowo.

clanek_006

Gustav Klimt to wiedeński malarz secesyjny, który zmarł w 1918 roku. Brał udział w dekoracji teatrów w Libercu i Karlowych Warach. Z przyjemnością patrzy się na obrazy Klimta. Jego prace to w połowie malarstwo, a w połowie klejnot (pewnie dlatego, że był absolwentem złotnictwa). Pocałunek, piękne, intymne dzieło, jest tego najlepszym dowodem. Suknia na obrazie wygląda jakby ją ktoś podszył delikatnym złotem i biżuterią.

Zamówcie u nas reprodukcję i udekorujcie swój dom tym złotym skarbem, który jest pełen romantyzmu i pasji. Ten obraz jest jednym z naszych bestsellerów. Pasuje zarówno do salonu jak i sypialni, gdzie stworzy przytulna, intymną i ciepłą atmosferę.

clanek_007

Claude Monet urodził się w 1840 roku i już za życia stał się światowej klasy malarzem impresjonistą. Jego obrazy są żywe – światło migocze, a wiatr nieustannie igra z kwiatami, trawą i liśćmi drzew, a postacie wyglądają jakby tańczyły bezpośrednio przed obserwatorem.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo dwie reprodukcje jego prac, Wschód słońca i Lilie wodne. To idealne propozycje, gdy szukacie czegoś, co rozświetli pomieszczenie, wniesie do niego inspirację. Również jeżeli szukacie obrazów, które działają uspokajająco, Monet jest właściwym wyborem. Lilie wodne doskonale sprawdzają się w sypialni, gdzie pomagają stworzyć atmosferę ciszy i spokoju.

clanek_008

Kto nie zna obrazów Pabla Picassa. Nie musimy zbytnio prezentować tego zwolennika kubizmu. Jego dzieło Kobiety algierskie jest jednym z najdroższych obrazów, jakie kiedykolwiek sprzedano na aukcji. Styl Picassa wcale nie jest łatwy do zdefiniowania - niektóre obrazy są figlarne, wesołe, zwłaszcza te z tzw. okresu różowego, kiedy zakochał się w swojej muzie Fernande Olivier. Inne natomiast są bardzo poważne, jak monumentalna Guernica.

Przygotowaliśmy dla Ciebie reprodukcję Skrzypiec i Winogron. Skrzypce na zdjęciu podzielone są na kilka części, które widz musi złożyć w całość. To niezwykłe dzieło, które nie przestanie Cię intrygować nawet po zakończeniu malowania. To taka mała łamigłówka, z którą można się bawić w nieskończoność.

 Obrazy Picassa będą idealnie pasować do salonu lub gabinetu, wszędzie tam, gdzie spędzasz dużo czasu i chcesz czuć się dobrze. Wystarczy jedno spojrzenie, a od razu zostawisz za sobą wszystkie trudy dnia codziennego i zaczniesz się zastanawiać, jak złożyć te skrzypce, a czy przypadkiem nie brakuje jednego elementu? Musisz sam to rozgryźć.

clanek_009

Malowanie po numerach pomoże Ci w odreagowaniu, a także w stworzeniu czegoś co przetrwa. Ciesz się oryginalnym motywem, czy to znanych malarzy, czy ulubionym samochodem. Zamów, a obraz wyślemy do Ciebie w ciągu 24 godzin. Zapomnij o uprzedzeniach i weź pędzel do ręki!