Dla pełnej funkcjonalności tej strony poproszę o włączenie opcji JavaScript.

Malowanie po numerach: aktywność odpowiednia (nie tylko) dla dzieci

Zapewnienie dzieciom rozrywki przez dłuższy czas to nie lada zadanie. Każde dziecko jest inne, ma inne preferencje i zainteresowania. Przedstawiamy jednak propozycję aktywności, która może zapewnić rozrywkę każdemu dziecku przez dłuższy czas – malowanie po numerach.

clanek_005

Czym w ogóle jest malowanie po numerach? Ogólnie rzecz biorąc, jest to aktywność, która jest niezwykle popularna nie tylko wśród dzieci, ale także wśród dorosłych. Nie trzeba być artystą, aby malować po numerach. I to jest jedna z wielu zalet. Jednak zróbmy to krok po kroku i najpierw porozmawiajmy trochę o tym, czym jest malowanie po numerach. Jeśli o tym nie słyszałeś, prawdopodobnie nie potrafisz sobie do końca wyobrazić, czym jest ta aktywność.

Jak sama nazwa wskazuje, polega ona na malowaniu pól, które są oznaczone poszczególnymi numerami. Zawsze masz pewien szablon, którego powinieneś się trzymać podczas malowania. Numery odpowiadające konkretnym kolorom są pokazane na szablonie. Wszystko, co musisz zrobić, to pomalować poszczególne pola odpowiednimi kolorami.

Wystarczą farby akrylowe

Czego potrzebujesz do malowania po numerach? Farb akrylowych, szablonów, pędzli i chęci stworzenia czegoś kreatywnego. Nie potrzebujesz do tego żadnego specjalnego sprzętu, więc jest to bardzo przystępna cenowo opcja dla każdego. Często ludzie kupują również farbę akrylową, ozdobną ramę lub zestaw pędzli do malowania. Wszystko to z pewnością przyda się podczas malowania swojego dzieła sztuki.

Jeśli jednak zdecydujesz się na malowanie po numerach w sklepie internetowym Zuty, w zestawie otrzymasz wszystko, czego potrzebujesz: mnóstwo farb akrylowych, pędzli, naciągnięte płótno na ramę, a także haczyki do powieszenia.

Malowanie po numerach na podstawie własnego zdjęcia!

Czy chcesz zapewnić swoim dzieciom jeszcze większe doświadczenie malarskie? W takim razie nie wahaj się i kup im obraz na podstawie własnego zdjęcia. To oryginalny sposób malowania, który pokochają Twoje dzieci. W rzeczywistości malowanie obrazu na podstawie własnego zdjęcia zwiększy doświadczenie tworzenia obrazu. Ta forma malarstwa nadaje się również jako inspiracja na prezent - stanowi oryginalny, niepowtarzalny i nowoczesny podarunek.

Rozwija kreatywność dzieci

Jeśli chcesz stworzyć zajęcie dla swoich dzieci, która zapewni im rozrywkę, a także przyniesie im inne korzyści, malowanie po numerach jest właściwym rozwiązaniem. W rzeczywistości ta aktywność jest znana z tego, że w pełni rozwija kreatywność dzieci. Jest to niezwykle ważne dla dzieci.

Jednocześnie malowanie po numerach uczy dzieci cierpliwości i koncentracji. Będą w stanie wykorzystać to w życiu codziennym, na przykład w szkole. Będą mogli dłużej koncentrować się na ważnych rzeczach i będzie to wspierać ich proces myślenia. Malowanie po numerach ma więc zdecydowanie duże znaczenie, nawet dla najmłodszych.

clanek_004

Być może bardzo małe dzieci nie będą przestrzegać zaznaczonych granic na płótnie, użyją tylko 3 kolorów zamiast całej palety dołączonej do szablonu, ale to nie ma żadnego znaczenia. Najważniejsze jest doświadczenie. A to będzie 100% i potężne.

Efekt relaksujący

Codzienne życie może przytłaczać. Często musimy stawiać czoła wielu problemom, a jeśli myślisz, że dzieci nie mają żadnych problemów, to się mylisz. Bardzo często muszą stawiać czoła presji i dlatego często doświadczają stresu lub napięcia. Mówiąc najprościej, one również potrzebują czasem przerwy od wszystkiego.

W tym przypadku wracamy do malowania po numerach, które zapewnia relaksujący i uspokajający efekt. Kiedy dzieci zaczną malować, nie będą myśleć o niczym innym. Będą całkowicie pochłonięte i zapomną o wszystkich zmartwieniach i będą w 100% skupione na malowaniu po numerach.

Początki nie muszą być trudne

Malowanie po numerach jest odpowiednie dla każdego, więc nawet pierwsze próby nie są trudne. Ponieważ ta aktywność jest również odpowiednia dla dzieci, każdy może się tym zająć. Przede wszystkim ważne jest, aby wybrać odpowiedni poziom malowania po numerach, czyli poziom trudności. Pomoże to lepiej zaznajomić się z malowaniem po numerach. W przypadku dzieci prawdopodobnie wybierzesz najłatwiejszy poziom, który jest idealny do pierwszych prób i wprowadzenia do tej techniki malowania.

W miarę jak dzieci rosną, zdobywają doświadczenie i pewność siebie, trudność obrazów może stopniowo wzrastać. Komunikuj się z nimi, dowiedz się, jak oceniają dany poziom trudności i stopniowo, jeśli chcą, podnoś poziom. Po kilku tygodniach lub miesiącach staną się doświadczonymi artystami.

Ile jest poziomów trudności?

Jakie poziomy trudności można wybrać? Oto krótki przegląd, który pomoże ci podjąć decyzję przy wyborze malowania po numerach.

  • Poziom bardzo łatwy: Ten poziom trudności jest idealny dla początkujących i dzieci. Poziom bardzo łatwy charakteryzuje się głównie dużymi liczbami i bardzo małą liczbą kolorów.
  • Poziom łatwy: Jak sama nazwa wskazuje, ten poziom jest odpowiedni dla początkujących, takich jak przedszkolaki. Nie ma tu nic trudnego: wszystkie kształty są regularne, wystarczająco duże, a liczby czytelne. Na tym poziomie doskonale się zrelaksujesz i będziesz się dobrze bawić.
  • Poziom średni: Jeśli dzieci nie mają problemów z umiejętnościami motorycznymi, poziom średni jest dla nich idealny. Liczby są mniejsze niż na poprzednich poziomach, a niektóre kształty mogą się nakładać. Jednak dzieci czasami radzą sobie z tym poziomem lepiej niż dorośli, ponieważ lepiej widzą małe rzeczy bez okularów. Poziom ten nie jest jednak zalecany dla najmłodszych. Malowanie po numerach nie ogranicza cię jednak w żaden sposób i możesz w pełni wykorzystać swoją kreatywność. Jeśli dziecko popełni błąd w kolorze, to nic nie szkodzi, obrazek będzie tym bardziej oryginalny.
  • Poziom zaawansowany: Poziom zaawansowany jest idealny dla tych, którzy nie mają problemu z malowaniem czegoś bardziej wymagającego. Wymagana jest jednak maksymalna koncentracja, ponieważ poszczególne panele będą znacznie mniejsze, a ilość farby, której trzeba będzie użyć, również wzrośnie. Jeśli jednak chcesz dać swoim dzieciom trudniejsze wyzwanie i opanowały one już poprzednie poziomy, poziom zaawansowany z pewnością będzie dla nich odpowiedni.
  • Poziom bardzo zaawansowany: Zmiana rozmiaru pędzla, poświęcenie większej ilości czasu i zmiana technik malowania wymagają bardzo złożonego poziomu. Panele na tym poziomie trudności są dopracowane co do milimetra. Nie jest łatwo utrzymać konkretny kolor w zaznaczonym obszarze bez przekraczania limitu. Ale nie jest to też całkowicie konieczne. Można swobodnie przeciągać i nakładać jeden odcień na drugi. Gotowy obraz wygląda całkiem realistycznie. Rezultat jest wart wysiłku, ale najlepiej nadaje się dla bardziej doświadczonych użytkowników z doskonałymi umiejętnościami motorycznymi. Ten poziom nie jest zalecany dla dzieci.

Znajdź więcej czasu

Nie jest konieczne, abyś ukończył malowanie z dzieckiem w ciągu jednego dnia. W przypadku trudniejszych obrazów może nawet nie być możliwe zrobienie tego na czas. Przeznacz na to więcej czasu - tyle, ile potrzebujesz. Od ciebie zależy, czy będziesz malować przez tydzień, dwa tygodnie, miesiąc czy nawet dłużej. Nie musisz się spieszyć. Ważne jest, abyś mógł cieszyć się tym tak bardzo, jak to możliwe i zrelaksować się. Dlatego, gdy tylko masz wolny czas, poświęć się malowaniu po numerach. Pamiętaj, aby nie wykonywać tej czynności w stresie i napięciu.

Dzieci też mogą być artystami

Uszczęśliw swoje dzieci i uczyń z nich prawdziwych artystów! Nie muszą chodzić na zajęcia plastyczne, aby to zrobić. Malowanie po numerach to coś, co pozwoli im osiągnąć wspaniałe rezultaty w krótkim czasie. Nauczą się cierpliwości, poprawią swoje umiejętności motoryczne i odkryją kreatywność, o której istnieniu wcześniej nie wiedziały.

Baw się dobrze razem z dziećmi

Jeśli chcesz spędzić czas razem z dziećmi, polecamy wspólne malowanie po numerach razem. Jeśli razem będziecie pracować nad jednym obrazem, pójdzie wam to szybciej i będziecie się dobrze bawić. Jednak każdy z was może mieć swój własny obraz, co da wam dwa różne dzieła sztuki. Zdecydowanie zalecamy jednak wykonanie tej czynności z dziećmi. Będą się lepiej bawić, a ty będziesz mieć różne pomysły.

clanek_001

Przystępne cenowo rozwiązanie

Malowanie po numerach to świetna zabawa w przystępnej cenie. Oznacza to, że każdy może łatwo pozwolić sobie na tę radość. Co więcej, jest to niewielka inwestycja, która na dłuższą metę opłaca się na wiele sposobów. Przynosi kilka z wyżej wymienionych korzyści, a gotowy obraz pozostanie pamiątką na zawsze.

Także dzieci mogą powiesić namalowany przez siebie obraz w pokoju dziecięcym i podziwiać go każdego dnia. Mogą nawet chcieć pochwalić się kolegom i koleżankom tym, co stworzyły własnymi rękami. Sklep internetowy Zuty oferuje szeroką gamę rozmiarów i poziomów trudności. Zalecamy jednak, aby zacząć od mniejszych rozmiarów i stopniowo zwiększać poziom trudności.

Część lekcji

Ponieważ malowanie po numerach przynosi szereg korzyści, głównie związanych z dobrostanem psychicznym dzieci, coraz częściej uważa się, że malowanie po numerach będzie częścią edukacji artystycznej. Jest to zdecydowanie świetny pomysł, ponieważ jest to aktywność, która rozwija kreatywne myślenie dzieci i w dużym stopniu wspiera ich umiejętności motoryczne.

Ponadto w dzisiejszych czasach coraz więcej dzieci cierpi na zaburzenia natury psychicznej, więc malowanie po numerach jest w tym przypadku idealnym rozwiązaniem. Może zmniejszyć ryzyko wystąpienia i rozwoju tych zaburzeń, a jeśli już wystąpią, złagodzić objawy. Dotyczy to jednak nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Zmniejsza częstość występowania depresji i stanów lękowych.

Kilka słów podsumowania

W dzisiejszych czasach dzieci wybierają głównie urządzenia cyfrowe - telefony komórkowe, tablety lub komputery. Spróbuj wyciągnąć je z tego cyfrowego i gorączkowego wieku i zaproponuj im malowanie po numerach. Na początku mogą być niechętne i oporne, ale gdy tylko się zanurzą w tej nowej sztuce, będą oczarowane i zajmą się nią w wolnym czasie.

Jesteśmy pewni, że to lepsze rozwiązanie niż ciągłe patrzenie na telefon. W ten sposób mają gwarancję, że poprawią swoje kreatywne myślenie, a przy tym będą się też dobrze bawić. Nie wahaj się więc użyć malowania po numerach, na przykład na przyjęciu dla dzieci. Wszystkie dzieci będą się dobrze bawić i namalują obraz, który zapamiętają na długie lata.