Dla pełnej funkcjonalności tej strony poproszę o włączenie opcji JavaScript.

Malowanie po numerach - idealny prezent dla babci i dziadka

Prezenty dla dziadków - czy to na Boże Narodzenie, urodziny czy z innej okazji - zawsze są problemem! Niczego nie potrzebują, wszystko mają i najchętniej oni podarowaliby prezent Wam. Ale czy naprawdę nie ma prezentu, który sprawiłby im radość i wywołał uśmiech na ich twarzy?

Zaskocz swoją babcię lub dziadka malowaniem po numerach. Ten oryginalny prezent, to  niepowtarzalna zabawa, która ich wciągnie.

Wzmocnienie ciała i umysłu

Po raz pierwszy słyszysz o malowaniu po numerach? Ta ciekawa technika malarska polegająca na malowaniu ponumerowanych pól, może uczynić z antytalentu prawdziwego malarza. Nie musisz się obawiać o efekt swej pracy, ponieważ kolorujesz ponumerowane pola gotowymi odcieniami farb o tych samych numerach.

Malowanie po numerach jest nie tylko świetnym relaksem, który może mieć korzystny wpływ na stany lęku, depresji czy stres, ale jednocześnie poprawia zdolności manualne i koordynacyjne jak również funkcje pamięci poznawczej. Jest to zatem doskonałe ćwiczenie dla seniorów, które przez rozbudzenie w nich kreatywności oraz nowych umiejętności, utrzymuje ich w dobrej kondycji psychofizycznej.

A jaki obrazek wybrać dla dziadków? Zdecydowanie lepiej sięgnąć po obrazy o mniejszym stopniu trudności, które nie będą wymagały lupy i dwóch par okularów. Jeżeli chodzi o motywy obrazów, to najlepiej dobierać zgodnie z ich zainteresowaniami lub wybrać popularne motywy krajobrazów, przyrody czy kwiatów.

shutterstock_1765740380

Prezent od serca

Nie jesteś pewien, czy babcia lub dziadek poradzą sobie z malowaniem? To może podarujesz im własne dzieło? Malowanie po numerach to świetna zabawa nie tylko dla seniorów, można się nim doskonale bawić w każdym wieku. Jeśli nie masz pewności, czy Twoi dziadkowie poradziliby sobie jednak z malowaniem, to stwórz dla nich własnoręcznie malowany obraz, który chętnie powieszą na ścianie.

Dla swoich dziadków możesz namalować również obraz z własnego zdjęcia. Możesz użyć na  przykład udanego zdjęcia rodzinnego lub wesołego zdjęcia babci i dziadka i stworzyć z niego obraz. Namalowany przez Ciebie obraz, na pewno sprawi im wielką radość. A o to przecież w tym wszystkim chodzi, aby wywołać uśmiech na ich twarzy. 

shutterstock_1318238912