Dla pełnej funkcjonalności tej strony poproszę o włączenie opcji JavaScript.

6 powodów, które Cię przekonają do malowania po numerach

clanek_blog_foto

Szukasz przyjemnego relaksu na długie zimowe wieczory? Chcesz pokonać jesienne przesilenie i depresję? Czy chcesz po prostu trenować swój mózg, aby utrzymywać go w dobrej kondycji? Malowanie po numerach to doskonały sposób na rozładowanie nagromadzonego stresu i poświęcenie czasu tylko dla siebie. W przeciwieństwie do zwykłego malowania to nie tylko relaks, ale także kompleksowy trening mózgu.

Nie wierzysz? Przygotowaliśmy dla Ciebie opis sześciu korzyści, które malowanie po numerach przynosi Twojemu ciału i umysłowi

1. Zasłużony relaks i niezbędna medytacja

Stres i pośpiech mogą naprawdę namieszać w naszym życiu. Masz problemy z koncentracją, jesteś rozproszony, wpadasz w depresję, a do głowy przychodzą Ci same negatywne myśli. Malowanie potrafi doskonale stłumić wszystkie te uczucia i rozproszyć negatywne myśli.

Owszem nie dotyczy to każdego malowania. Zdajemy sobie sprawę, że sama myśl o malowaniu pięknych, ale skomplikowanych obrazów może być raczej przerażająca i stresująca niż relaksująca. A nieudany wynik malowania, tylko pogorszy Twój zły nastrój.

Malowanie po numerach pomoże ci nie myśleć o efekcie końcowym,ale cieszyć się drogą do niego. Płótno z nadrukowanymi numerkami zapewnia, że nie oddalisz się do oryginału. Możesz cieszyć się każdym pociągnięciem pędzla, obserwując, jak płótno stopniowo zmienia się w wybrany przez Ciebie obraz.

Nie musisz mieć zdolności malarskich. Nie potrzebujesz wielogodzinnego treningu. Ten relaksujący rytuał przyniesie Ci natychmiastową regenerację ciała i umysłu. Jaki motyw wybrać do malowania? Najbezpieczniejszym krokiem w malowaniu antystresowym są kolorowe mandale. Ale na pewno nie musisz na nich poprzestać! Po prostu wybierz obraz, który Cię najbardziej zainteresuje i podbije Twoje serce. Cokolwiek wybierzesz na pewno pomoże Ci na chwilę uciec od codzienności i choć trochę zwalczyć stres

 

2. Lepsza koncentracja

W głowie masz gonitwę myśli? Nie możesz się już na niczym skupić? Zaburzenia koncentracji to jeden z najczęstszych problemów współczesnej ludzkości, zarówno u dzieci, jak i u dorosłych.

Jeśli chcesz lepiej się skupić i pokierować swoim umysłem, zarezerwuj sobie w swoim życiu czas na hobby. Regularne hobby prowadzi do poprawy koncentracji, dzięki czemu głowa będzie przyjemnie odprężona i oczyszczona. Ponadto malowanie napędza mózg do produkcji nowych neuronów i ułatwia wydzielanie dopaminy - hormonu szczęścia.

shutterstock_1179808945

3. Udoskonalenie umiejętności organizacyjnych i koordynacyjnych

Możesz być zaskoczony, ale malowanie po numerach pomoże Ci wzmocnić, polepszyć umiejętności organizacyjne i koordynacyjne, które są bardzo ważne w życiu. Dzięki dopasowaniu właściwego koloru do pola na płótnie mózg trenuje umiejętności organizacyjne oraz umiejętności rozwiązywania problemów. Na tej samej zasadzie działa również wzmacnianie koordynacji, dzięki malowaniu poprawia się dokładność poszczególnych ruchów.

4. Budowanie cierpliwości

Cierpliwość jest jedną z najważniejszych umiejętności, której trzeba się w życiu nauczyć. Wpływa ona na Twój dobry nastrój i osiągnięcie sukcesu. Dobra wiadomość jest taka, że każdy może to opanować, ta gorsza wiadomość, że będzie to wymagało dużego wysiłku.

Jedną z najlepszych i najmniej skomplikowanych metod nauki cierpliwości jest trening  malowaniem. Gotowy obraz będzie niezwykle efektowną i  satysfakcjonującą  nagrodą za cierpliwość. Malowanie po numerach to świetna metoda uspokojenia, na przykład dla osób nadpobudliwych.

5. Zwiększenie pewności siebie

Malowanie po numerach  to również świetny sposób na lepsze zrozumienie siebie i budowanie większej pewności siebie. Chociaż płótno jest nadrukowane, bez twojego wysiłku, czasu i energii, ostateczny obraz nigdy by nie powstał. Ponadto możesz wystawiać swoją pracę u siebie w domu i mieć przyjemne poczucie dobrze wykonanej pracy.

6. Dostępne hobby 

Ostatnią, ale bardzo ważną zaletą malowania po numerach jest to, że hobby to nie jest kosztowne. W przeciwieństwie do różnych kursów, arteterapii i podobnych zajęć, malowanie po numerach to świetne hobby, któremu nie trzeba poświęcać zbyt wiele czasu i pieniędzy. Jeśli oprócz wszystkich korzyści psychologicznych i zdrowotnych dodamy do tego piękny obraz, który możesz wyeksponować, będziesz miał poczucie, że każda wydana złotówka wróci do Ciebie dwukrotnie.

Na koniec jednak musimy Cię ostrzec przed jednym efektem ubocznym - to hobby bardzo uzależnia. Jest więc całkiem możliwe, że nie zostaniesz z jednym obrazem, ale stopniowo stworzysz w domu całą galerię. No, ale przecież trochę artyzmu jeszcze nikogo nie zabiło.