Dla pełnej funkcjonalności tej strony poproszę o włączenie opcji JavaScript.

Motywy z serialu Wednesday na ZUTY

Każdy z nas pamięta dziwną rodzinę Addamsów. Czy to nieodłączny czarny kolor, który jest tak charakterystyczny dla nich wszystkich, rezydencja pełna tajemnic i sekretów, czy ich zamiłowanie do kopania grobów. Czymkolwiek są, wszyscy możemy się zgodzić, że zaszły nam za skórę.

clanek_001

Historia ta zyskała jeszcze większą sławę, gdy pod swoje skrzydła wziął ją światowej sławy reżyser Tim Burton. W tym momencie fani jego filmów i wszyscy znający nazwisko wiedzieli, że będzie to naprawdę niespotykane widowisko. I jak zwykle, z pewnością się nie zawiódł.

Choć mogliśmy być przyzwyczajeni do poprzednich adaptacji, w których sama fabuła obracała się wokół całej rodziny Addamsów, serialowa adaptacja skupia się głównie na córce Morticii i Gomeza. Wednesday, która odmawia przyjęcia ustalonych przez społeczeństwo norm i aktywnie walczy z nimi, znajduje się w konflikcie nie tylko z administracją szkoły, ale także z własną rodziną. Po tym, jak została wyrzucona z innej szkoły, ponieważ zdecydowała się bronić swojego brata Pugsleya w niekonwencjonalny sposób, wstępuje do szkoły zwanej Nevermore. Szkoła ta jest szczególna pod względem doboru uczniów, gdyż mieści wszystkich, którzy są w jakiś sposób wyjątkowi i niepowtarzalni. Nieakceptowani przez społeczeństwo głównego nurtu i uważani za wyrzutków. Chociaż Wednesday nie chce zaakceptować faktu, że kiedykolwiek skończy szkołę i planuje swoją ucieczkę, zanim jeszcze rozpocznie naukę, niewytłumaczalne wydarzenia zaczynają wikłać jej życie. To podsyca jej ciekawość i zapał do dotarcia do sedna sprawy, co prowadzi ją do zaskakujących odkryć i samopoznania.

clanek_002

Trzeba przyznać, że twórcy filmu wraz z obsadą wykonali fenomenalną pracę. Jenna Ortega, grająca Wednesday Addams, dała świetny występ, a jej ikoniczny taniec stał się popularny niemal na całym świecie.

Pięknym kontrastem i świetnym duetem aktorskim jest Catherine Zeta-Jones, reprezentująca Morticię Addams i Luis Guzmán jako Gomez Addams. 

Jedną z nowych postaci pojawiających się w serialu jest współlokatorka Wednesday, Enid Sinclair. Radosna młoda studentka, która uwielbia jasne kolory, stanowi więc piękny kontrast dla śmiertelnie poważnej Wednesday. Jako jedna z nielicznych wywalcza sobie drogę do lodowatego serca współlokatorki i stają się one przyjaciółkami na śmierć i życie.

Jeśli i Wy weszliście pod skórę serii Wednesday i zakochaliście się w zróżnicowanych postaciach, środowiskach pełnych tajemnic i sekretów oraz wyjątkowej twórczości Tima Burtona, możecie wzbogacić swoje hobby o malowanie obrazów po numerach.

Wyłącznie na Zuty znajdziesz mnóstwo motywów z serialu Wednesday, które możesz pokolorować i tylko wzmocnić swoją sympatię i entuzjazm do rodziny Addamsów. 

Jeśli urzekł Cię kultowy taniec, który stał się wirusowy dosłownie w ciągu jednej nocy, możesz namalować tą scenę.

clanek_003

Nie należy zapominać o ważnej postaci całej serii, która wielokrotnie pomagała Wednesday i jako jedyna doprowadzała ją do łez w krytycznym momencie. Hand Thing pomagał głównej bohaterce w rozwiązywaniu tajemniczych morderstw i odnajdywaniu wskazówek, które prowadziły do głównego masterminda całego spisku.

clanek_004

Przyjaźń Wednesday z jej współlokatorką Enid można by opisać jako jin i jang, która stopniowo ewoluowała w trakcie opowieści. Możesz namalować obie postacie po numerach i wykorzystać powstały obraz jako pomysłową dekorację do swojego wnętrza.

clanek_005

Wspaniała wiadomość jest taka, że możesz doczekać się kontynuacji tej legendarnej serii. W oczekiwaniu na kolejną serię, możecie wybrać swój wymarzony motyw i pobudzić swoją kreatywność malując po numerach.