Dla pełnej funkcjonalności tej strony poproszę o włączenie opcji JavaScript.

Na Zuty mamy ekskluzywne motywy nieustraszonej bohaterki Wonder Woman

Strony komiksów pełne są superbohaterów. Dlatego nawet ci, którzy nie czytają komiksów, zapewne słyszeli o Supermanie, Hulku czy Kapitanie Ameryce. Kobiecych bohaterów jest zdecydowanie mniej. Najbardziej znaną z nich jest chyba Wonder Woman. Jeśli ją polubiłeś, możesz ją samodzielnie namalować dzięki naszym ekskluzywnym szablonom do  malowania po numerach.

clanek_001

Wonder Woman – skąd się wzięła?

Postać pewnej siebie Amazonki Diany, znanej później jako Wonder Woman, wyszła spod pióra psychologa, wynalazcy i scenarzysty komiksów Williama Moultona Marstona. Był to bardzo ciekawy człowiek. Marston żył z dwiema kobietami jednocześnie w związku poliamorycznym. Były to jego żona Elizabeth Holloway i ich partnerka Olivia Byrne.

Na początku lat czterdziestych dwudziestego stulecia dominowała linia DC Comics, która była zdominowana przez męskie postacie z supermocami, takie jak Zielona Latarnia i Superman, a także Batman bez supermocy, ale za to ze swoimi zaawansowanymi technologicznie gadżetami. Marston realizował pomysł nowego rodzaju superbohatera, takiego, który nie będzie zwyciężał pięściami ani siłą ognia, ale miłością. Elizabeth następnie dodała: "Dobrze, ale niech to będzie kobieta".

clanek_002

Po raz pierwszy pojawiła się w grudniowym numerze All Star Comics w nr 8 w grudniu 1941 roku. Wonder Woman to półbogini i wojowniczka z krainy Amazonek (opartej na mitologii greckiej), gdzie znana jest jako księżniczka Diana z Themysciry. Poza granicami swojego kraju ukrywa się pod sekretną tożsamością pod imieniem Diana Prince.

Marston stworzył tę bohaterkę na podstawie swojego doświadczenia psychologicznego jako silną i niezależną kobietę, w celu obalenia stereotypów słabych, podporządkowanych gospodyń domowych. Wonder Woman to jednak postać kontrowersyjna. Podobnie jak sam autor. Emanuje pewnością siebie i siłą, ale także zadziorną seksualnością, choć jej wiedza na temat miłości cielesnej jest tylko teoretyczna, gdyż wychowała się na wyspie w towarzystwie jedynie innych Amazonek.

Życiorys Wonder Woman 

Od dziecka znała tylko towarzystwo innych dziewcząt i kobiet na bajkowej wyspie Themyskyra. Jako córka królowej miała pewne przywileje, ale musiała też przejść rygorystyczne szkolenie. Przez lata okoliczności jej pochodzenia zmieniały się kilkakrotnie, od bycia ulepioną z gliny, a następnie tchniętą w życie przez bogów, po jej boskie pochodzenie, gdzie jej ojcem był sam Zeus. W chwili narodzin przewidziano jej, że będzie piękna jak Afrodyta, mądra jak Atena i silna jak Herakles.

clanek_003

Zanim została Wonder Woman, amazońską księżniczką, Diana przeszła szkolenie, które uczyniło z niej niepokonaną wojowniczkę. Dorastała w chronionym wyspiarskim raju do czasu, gdy amerykański pilot rozbił się u ich brzegów i powiedział im o globalnej wojnie szalejącej w świecie zewnętrznym. Diana opuściła bezpieczeństwo domu, przekonana, że może powstrzymać zagrożenie.

Walcząc u boku mężczyzn w wojnie, która ma zakończyć wszystkie wojny, odkrywa pełen potencjał swoich umiejętności.

Po mistrzowsku włada wszystkimi tradycyjnymi broniami, takimi jak miecz i tarcza czy łuk i strzały. Posiada również masywne bransolety, które zatrzymują latające pociski. Dodatkowo potrafi stworzyć miażdżącą falę uderzeniową, gdy te się skrzyżują. Jest też niesamowicie szybka.

Jej główną bronią jest jednak lasso Hestii. Każdy złapany w jego pętlę jest zmuszony do powiedzenia prawdy.

clanek_004

Wonder Woman inspiruje współczesne kobiety

Ruch emancypacyjny nie jest dziś tak silny. Nie jest też potrzebny, bo świat chyba w pełni zrozumiał i uznał równość kobiet. Niewiele jest dziedzin, w których kobiety nie mogą się realizować, a nawet wyróżniać. Wcześniej tradycyjnie męskie sporty takie jak piłka nożna, rugby, boks czy podnoszenie ciężarów mają ligi kobiece i nikogo to nie dziwi.

Kobiety można znaleźć na stanowiskach dowódczych w wojsku, na wysokich stanowiskach kierowniczych w dużych firmach, pilotując lub budując samoloty, prowadząc ciężarówki itp. Dla wielu kobiet Wonder Woman reprezentuje zestaw cech i ideałów, które same chciałyby osiągnąć.

Wonder Woman to, krótko mówiąc, odważna i pewna siebie wojowniczka. Jest inspiracją dla kobiet, które muszą przechodzić z roli do roli - od menedżera przez żonę do matki i z powrotem. Muszą też wiele poświęcić, aby wszystko załatwić.

Namaluj sobie Wonder Woman z Zuty

Technika malowania po numerach ma niepowtarzalny urok - dzięki niej każdy może namalować świetnie wyglądający obraz na dowolny temat. Firma Zuty posiada licencję na obrazy Wonder Woman, dlatego oferujemy ekskluzywne tematy do malowania.

Wybierz więc z naszej oferty i maluj dla zabawy i relaksu. Otrzymasz ładny komiksowy obraz, którego po prostu nikt nie będzie miał w domu.