Dla pełnej funkcjonalności tej strony poproszę o włączenie opcji JavaScript.

Obrazy dla miłośników koni

Obraz z koniem to wspaniała dekoracja. Co więcej, dzięki malowaniu po numerach można taki obrazek namalować zupełnie samodzielnie. Konie to bardzo popularny temat i jest ku temu wiele powodów. Z jakich wzorów można wybierać? A co jest takiego wyjątkowego w koniach? Więcej na ten temat powiemy w dzisiejszym artykule.

clanek_001

Konie są wielkim źródłem inspiracji w dziedzinie sztuki. Pisze się o nich piosenki, książki, a nawet stanowią wzór dla sztuki pięknej. Zostały one przedstawione na płótnie przez wielkich artystów, takich jak Delacroix, Degas czy Rembrandt. Nic więc dziwnego, że są one również popularnym motywem obrazów po numerach

Najsłynniejszy obraz przedstawiający konia

Istnieje wiele obrazów, w których koń odgrywa znaczącą rolę. W jego siodle można zobaczyć Napoleona i innych ważnych wojowników. Jednak najbardziej uderzającym obrazem jest Whistlejacket, autorstwa George'a Stubbsa. Dzieło to pochodzi z XVIII wieku i wisi w National Gallery w Londynie. Przedstawia ona konia wyścigowego i doskonale oddaje nie tylko jego anatomię, ale i ekspresję. Ale to nie jedyny powód, dla którego stał się najsłynniejszym obrazem. Głównym powodem jest jego wielkość. Koń jest naturalnej wielkości, a obraz ma prawie 3 metry wysokości i 2,5 metra szerokości.

Czarujące obrazy z motywem konia

Nie trzeba być sławnym artystą, aby cieszyć się pięknem koni na płótnie. Dzięki malowaniu po numerach możesz stworzyć piękne dzieło sztuki bez wcześniejszego doświadczenia. A w naszej szerokiej gamie wzorów na pewno szybko znajdziesz swój ulubiony. Każdy może namalować obraz z motywem konia. Aby zacząć, wystarczy wybrać jeden z kilkudziesięciu motywów.

Realistyczne obrazy

Koń to majestatyczne zwierzę. Jego piękno najlepiej uchwycić w realistycznych obrazach, które doskonale oddają jego ekspresję, kolory i naturalne środowisko. Często są to łąki, pola lub pagórki. I właśnie ta piękna natura bardzo pasuje do motywów końskich. Taki obraz wniesie do pomieszczenia nie tylko urok tych wyjątkowych zwierząt, ale także spokój wiejskiej przyrody. 

Przyroda i zwierzęta urzekły również Abrahama Huntera. Maluje je od dzieciństwa. Jeden z jego obrazów, który oddaje piękno koni nosi tytuł Konie i kowboj. Jeśli lubisz jeździć konno, to wiesz, że z końskiego siodła świat jest najpiękniejszy. Wolność, jaką daje człowiekowi jazda na koniu, jest nieporównywalna. Na koniu człowiek staje się częścią natury. I właśnie taką atmosferę oddaje ten obraz. Warto również zwrócić uwagę na piękną gamę kolorów, która rozjaśni Twoje wnętrze.

clanek_003

Jeżeli szukasz obrazu z końmi, który swoją kompozycją i tematyką będzie przyciągał uwagę z daleka, to wybierz obraz Trzy konie autorstwa Teda Davisa. Ten fotograf dosłownie kocha naturę, a jedno z jego zdjęć posłużyło za temat tego oryginalnego obrazu.

clanek_004

Abstrakcyjne motywy

Jednak nie każda osoba pragnie realistycznego obrazu. Do niektórych wnętrz pasują odrobina abstrakcji i surrealizmu. Oferujemy i takie obrazy z końmi. A dobra wiadomość jest taka, że w ofercie Zuty.pl można znaleźć kilka z nich!

Jeśli chcesz, aby Twój obraz był dziełem sztuki ze wszystkim, to wybierz motyw Niebieski koń. Jest on oparty na twórczości znanego niemieckiego ekspresjonisty Franza Marca. Zwierzęta były jego ulubionym tematem, nic więc dziwnego, że obraz Niebieski koń przykuwa uwagę od pierwszego wejrzenia.

clanek_005

Jeśli szukasz obrazu, który stworzy wyjątkowy kontrast z jasnym wnętrzem, to wybierz motyw Dwa konie w biegu. Ten urzeka na pierwszy rzut oka jasnymi kolorami, które ostro kontrastują z ciemnym tłem. Obraz oddaje dynamizm i delikatne piękno tych wspaniałych zwierząt. Jeżeli natomiast imponują Ci jasne kolory i zwiewność, to obraz Koń w biegu - abstrakcja ożywi Twoje wnętrze. Oddany jest z niesamowitą łatwością i zachwyci każdego miłośnika abstrakcyjnych obrazów.

clanek_006

Motywy do pokoju dziecięcego 

Dzieci kochają zwierzęta. Jeśli masz w domu małego miłośnika koni, w naszej ofercie znajduje się kilka obrazów przeznaczonych właśnie dla nich. Wesoły wzór Księżniczki i Jednorożca wyróżnia się kolorystyką, dzięki czemu staje się wspaniałym dodatkiem do dziecięcego pokoju. Odrobina tajemnicy i świat fantazji jest nieodłącznym elementem obrazu Biały Jednorożec, który jest jednym z łatwiejszych motywów i może być samodzielnie malowany przez dzieci. Pokój nastoletnich dziewczyn z pasją do świata koni pięknie uzupełni obraz Młoda dziewczyna z koniem. Dzięki łatwemu stopniu trudności, obraz ten może być również podarowany jako oryginalny prezent. Wśród naszych obrazów znajdziesz całą gamę z końmi

clanek_007

Ciekawe fakty o koniach

Człowiek i koń spotykają się od niepamiętnych czasów. Pomijając ich praktyczną funkcję, ludzie poszukują koni z wielu innych powodów. Dają im wolność, a ich cechy sprawiają, że są świetnymi towarzyszami. Ale jaki jest w ogóle koń? I co powinniśmy o nich wiedzieć?

Koń jest dużym i uroczym zwierzęciem. Jedni zakochują się w nich od razu, inni mają do nich większy szacunek. I nie ma w tym nic szczególnego. Stojąc obok konia zdasz sobie sprawę, jak bardzo jest wrażliwy. 

Żaden koń nie rodzi się z chęcią wyrządzania krzywdy. Wręcz przeciwnie, zwierzęta te są bardzo spostrzegawcze i ich zachowanie odzwierciedla to, co czujemy. W rzeczywistości koń bardzo łatwo wyczuwa stan umysłu, w którym się znajdujemy.

 • Nieufność i nieśmiałość 

  Choć koń jest naprawdę dużym zwierzęciem, to w swej istocie jest bardzo płochliwy. Kiedy nie czuje się komfortowo, denerwuje się i broni się ucieczką. Dodatkowo jego zachowanie w takim momencie może się szybko zmienić. Może stać się zupełnie nieobliczalny, co może być niebezpieczne dla człowieka. Ale jeśli cię zna, to zapamiętuje i w każdej chwili może cię rozpoznać po głosie lub zapachu.

 • Wiele pozycji do spania

  Koń może spać nie tylko na leżąco, ale również na stojąco. Mówi się, że jakość snu jest kluczem do zdrowia i długowieczności. To może być prawda w przypadku koni. W rzeczywistości mogą one żyć nawet do 30 lat.

 • Nie karmi się cudzych koni

  Kiedy przechodzisz obok wybiegu dla koni, nie karm ich. Nie wiesz, co koń zjadł w ciągu dnia. Duża ilość owoców jest dla nich szkodliwa. To samo dotyczy mokrego siana, mięsa czy cukru. Problem w tym, że konie nie potrafią wymiotować. Jeśli ich ciało nie czuje się z czymś komfortowo, nie są w stanie się bronić. Może to prowadzić do kolki i innych problemów zdrowotnych.

 • Ochrona przed drapieżnikami

  Koń doskonale widzi. Oczy ma po bokach głowy i widzi w niemal wszystkich kierunkach. Jego martwy punkt jest tuż za ciałem. Dlatego podchodząc do niego od tyłu musisz dać o sobie znać. Inną ciekawą rzeczą jest to, że koń może używać każdego oka niezależnie od drugiego i postrzegać każdą stronę osobno.

 • Do konia podchodź powoli i ostrożnie 

  Nigdy nie krzycz na konia ani nie strasz go. Ponadto nigdy nie pozwól, aby strach Cię przytłoczył. Koń bardzo szybko to wyczuje. Podejdź do konia spokojnie i w przyjazny sposób.

 • Koń to duże zobowiązanie

  Posiadanie konia może brzmieć jak marzenie. Ale oprócz romantycznych letnich przejażdżek, koń to duża odpowiedzialność. Karmienie, czyszczenie stajni, pielęgnacja i inne związane z tym czynności zajmują dużo czasu.

 • Możesz przeczytać twarz konia

  Z twarzy konia można wyczytać wiele rzeczy. Jeszcze łatwiej jest zrozumieć konia, którego się zna. Ale jeśli jesteś zupełnie nowy w tym świecie, po prostu obserwuj jego uszy. Gdy je cofnie, trzeba uważać. Wyciąganie uszu do przodu jest oznaką zainteresowania. Ruch uszu jest bardzo wszechstronny.  Koń ma w uchu 10 mięśni.

 • 350 ras

  Na całym świecie można spotkać około 350 ras i gatunków koni. Trudno byłoby nam je tutaj przedstawić, więc wybraliśmy chociaż ich podział kolorystyczny:

  • Gniada - sierść w odcieniu brązu, grzywa i ogon w kolorze czarnym.
  • Kara - sierść w kolorze czarnym
  • Siwa - sierść jest jasna, a na powierzchni występują szare plamy
  • Srokaty - białe plamy na podstawowym kolorze sierści
  • Biała - sierść, grzywa i ogon w białym kolorze
  • Bułana - sierść w kolorze żółtym, ale grzywa i ogon w kolorze czarnym
  • Izabelowata - sierść beżowo-złota, grzywa i ogon w kolorze jaśniejszym lub białym

Prezent dla miłośników koni

Każdy z nas ma w swoim otoczeniu miłośnika koni. Jeśli zastanawiasz się nad prezentem na święta lub urodziny, to mamy dla Ciebie radę. Nasze obrazy malowane po numerach. W naszej ofercie znajdziesz ponad 120 motywów z końmi

Zestaw paint by numbers to świetny prezent pod każdym względem. Podarujesz  piękny obraz, a także narzędzie do relaksu, odstresowania się i złego humoru.  Specjalna technika malowania po numerach zapewnia, że każdy może namalować obraz. 

Jeśli nie możesz zdecydować się na jeden z motywów, możesz zawęzić swój wybór. Wystarczy wybrać trudność, której szukasz. Nasze obrazy podzielone są na 5 poziomów trudności. Możesz więc sam zdecydować, czy szukasz czegoś dla początkującego, czy może obraz dla doświadczonego malarza.

Oryginalny prezent dla każdego

Zuty myśli o wszystkich. Dlatego znajdziesz tysiące różnych motywów, które zadowolą podróżników, miłośników filmów, miłośników jedzenia, miłośników kwiatów, abstrakcji, znanych osobistości, tematów duchowych i wielu innych. Dzięki Zuty po prostu zadowolisz wszystkich.