Dla pełnej funkcjonalności tej strony poproszę o włączenie opcji JavaScript.

Harry Potter - daj się oczarować nowym motywom na ZUTY

Jest tylko kilka książek, które choć pierwotnie były skierowane do dzieci, wywarły ogromny wpływ na świat dorosłych. Jedną z nich jest niewątpliwie saga o Harrym Potterze. Każdy, kto nie czytał książki, miał okazję zobaczyć dobrze nakręcony film. Teraz każdy fan małego czarodzieja może namalować swoją ulubioną scenę dzięki naszym ekskluzywnym, licencjonowanym obrazom  malowanym po numerach.

clanek_001

Harry Potter - świat magii i czarów

Obserwując świat, do którego Harry wkroczył w wieku 11 lat, nie dziwimy się, że oświadcza: "Kocham magię".

W jego świecie możliwe jest to, czego wszyscy chcielibyśmy doświadczyć - naczynia same się myją,  można latać na miotle lub na jakimś bajkowym stworzeniu, można wyczarować ptaka lub rybę, a nawet stać się niewidzialnym.

Ale my jesteśmy Mugolami, więc musimy się zadowolić naszą wyobraźnią. Jedyne, co możemy zrobić, to namalować ten magiczny świat za po numerach . Firma Zuty otrzymała oficjalną licencję na motywy Harry Potter. Kolekcja zawiera szeroki wybór obrazów z Harrym Potterem, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Dzięki technice malowania po numerach, można dosłownie, wyczarować piękną dekorację dla każdego miłośnika magii i czarów.

Harry Potter – mały chłopiec czy wielki czarodziej?  

Historia Harry'ego Pottera opisuje młodego chłopca, którego życie nie jest łatwe. Jako niemowlę spotkał czarnoksiężnika, który zabił jego rodziców. Harry przeżył to spotkanie, ale pozostała mu po nim charakterystyczna blizna na czole.

Możesz teraz na Zuty  wybrać dowolny obraz z powieści Harry Potter. Na przykład, gdy jako dziecko rozpoczął pierwszy rok nauki w Hogwarcie ze swoją wierną sową Hedwigą.

clanek_002

Przyjaciele Harry'ego Pottera

Nawet największy czarodziej nic by nie zdziałał bez wiernych i odważnych przyjaciół. To w końcu jeden z najważniejszych wątków wielkiej opowieści o Harrym Potterze. Przedstawmy więc inne ważne postacie występujące w powieści, które są po stronie Harry'ego.

Ron Weasley

Jest najlepszym przyjacielem Harry'ego. Pochodzi z ubogiej rodziny czarodziejów. W jego rodzinie jest siedmioro dzieci: sześciu chłopców i jedna dziewczynka - Ginny, która odgrywa ważną rolę, choć wkracza do akcji bardzo stopniowo.

Ron na pierwszy rzut oka jest typowym chłopcem z irlandzkich równin - rudowłosy, piegowaty, trochę powolny i chwilami dość roztargniony. Ale jeśli chodzi o lojalność, nie znajdziesz lepszego przyjaciela. Jego przesadny strach przed pająkami równoważy talent do gry w szachy.

Masz w swoim życiu takiego Rona? Podaruj mu ten obraz.

clanek_003

Hermiona Granger

Wraz z Harrym i Ronem, Hermiona tworzy nierozłączne trio. Jest bardzo utalentowaną młodą czarownicą, choć nie pochodzi z czarodziejskiej rodziny. Jej rodzice są "mugolami", czyli zwykłymi ludźmi, zarabiają na życie jako dentyści.

Hermiona uwielbia się uczyć i czytać książki, aby nadrobić zaległości w lekcjach, oszukuje nawet czas. Choć jest przyjazna, miła i oddana, ma też swoje władcze i rozkazujące oblicze. Często przejmuje inicjatywę. Potrafi wybrnąć z wielu niebezpiecznych sytuacji dzięki mistrzowskim zaklęciom i chłodnemu rozumowaniu.  Ale wie też, jak się bawić. Nie inaczej, niż w towarzystwie swoich dwóch najlepszych przyjaciółek.

Podaruj ten obraz kobiecie, która przypomina Ci Hermionę.

clanek_004

Rubeus Hagrid

Pomimo swojej ogromnej postury, jest osobą życzliwą i wrażliwą. Pracuje w szkole jako woźny i klucznik, ale przede wszystkim opiekuje się różnymi magicznymi zwierzętami. Smoki, hipogryfy i inne bajkowe zwierzęta są jego przyjaciółmi.

W opowieści Rubeus występuje jako bliski przyjaciel Harry'ego i jego dwóch najbliższych kumpli. Chroni go przed różnymi niebezpieczeństwami, choć jego prostolinijność i nieostrożność stawiają, niekiedy Harry'ego w niebezpiecznej sytuacji.

Czy znasz kogoś, kogo uważasz za przyjaciela i opiekuna? Możesz mu podarować ten obraz jako podziękowanie. 

clanek_005

Inni pozytywni bohaterowie

W tej historii są też inne postacie, które pokochasz - Zgredek, którego umiejętności magiczne przewyższają wielu magików. Neville Longbottom, którego rodzice również bardzo ucierpieli. Luna Lovegood to eteryczna dziewczyna, do której świata z trudem przenikają rówieśnicy. Dobrych ludzi jest zawsze dużo, ale niestety ci źli są zwykle bardziej widoczni.

clanek_006

Złoczyńcy i łotrzy

Historię Harry'ego można interpretować na wiele sposobów, jest w niej wiele wątków - walka dobra ze złem, opowieść romantyczna, przygodowa, opowieść o przyjaźni, bajka dla dzieci (przynajmniej w pierwszych częściach). Jednak motyw walki między dobrem a złem jest najważniejszy.

Lord Voldemort

Voldemort jest z pewnością najbardziej negatywną postacią w całej powieści. Jego celem jest zdobycie nieśmiertelności. Jest naprawdę zły i niestety jest jednym z najpotężniejszych czarodziejów. Ma też wielu zwolenników. 

Fabuła prowadzi do ostatecznego pojedynku między Harrym a Voldemortem. Żaden z nich nie może pozostać przy życiu tak długo, jak żyje drugi. Walka między dobrem a złem toczy się także w samym Harrym, który pod wieloma względami jest podobny do Voldemorta. W końcu jednak dobro zwycięża, jak to powinno być w każdej dobrej historii.

Obraz ten symbolizuje zwycięstwo dobra nad złem. Dlatego warto umieścić go w domu, aby dodawał siłę do radzenia sobie w trudnych momentach życia.

clanek_007

Malowanie po numerach dla fanów Harry'ego Pottera

Jest wielu fanów naszego małego czarodzieja. Organizowane są też zjazdy, na których można zobaczyć wielu Harrych Potterów, Voldemortów, elfów, czarodziejów i innych bohaterów w kostiumach z tej magicznej opowieści. Dlatego z pewnością nie popełnisz błędu, kupując jeden z obrazów z naszej licencjonowanej oferty.

Podaruj komuś w prezencie zestaw do malowania po numerach, przedstawiający Harry'ego w jednej ze słynnych scen. Możesz też sprawić sobie przyjemność i wprowadzić trochę tej magii do swojego codziennego życia.