Dla pełnej funkcjonalności tej strony poproszę o włączenie opcji JavaScript.

Jak narysować stylizowanego kota

Nie każdy jest artystą, ale kiedy twoja córka przychodzi do ciebie i mówi: „Tato, narysuj mi kota”, nie możesz się po prostu wymigać, że nie potrafisz rysować. Z drugiej strony nie łatwo jest znieść pytające spojrzenia dziecka, które na Twoim obrazku nie widzi ani kota, ani żadnego podobnego mu zwierzęcia.

Naucz się kilku prostych ruchów, nabierz pewności siebie, a zobaczysz, że rysowanie nie jest takie skomplikowane. Po prostu się nie bój. Dzisiaj pokażemy, jak narysować ładnego kota kilkoma pociągnięciami. 

Przygotuj przybory do rysowania - papier, zestaw ołówków lub kredek. Ja wolę ołówek lub węgiel. W przypadku obrazów kolorowych preferuję technikę malowania po numerach. Na przykład na https://www.zuty.pl/koty/ są piękne koty do namalowania. Realistyczne, stylizowane i abstrakcyjne.


Ale jeśli masz ambicje narysować własnego kota, skorzystaj z naszej instrukcji. Zacznijmy od szkicu głowy. Lekkim pociągnięciem wykonaj okrąg. Narysuj uszy i lekko zaznacz linię do rysowania oczu i nosa.

kocka-1

Teraz narysuj oczy i nos. W zupełności wystarczą dwa owale i trójkąt. Możesz też obrysować mocniej głowę.

kocka-2

Krąg, będzie reprezentował brzuch a samo ciało jako kręgiel. Dolną część ciała zostawiamy „otwartą”.

kocka-3

Dodaj już tylko 4 łapy i ogon. Dopełni to cały zarys, a my tylko poprawimy rysunek lub malowanie.

kocka-4

Nie staraj się być zbyt ostrożny. Sekret tkwi w drobnych niedoskonałościach. Zostaw trochę miejsca na wyobraźnię. Brzuch nie musi być dokładnym okręgiem a łapy nie muszą być takie same. 

Gdy już mamy podstawową sylwetkę, możemy przejść do szczegółów. W przypadku obiektów żywych najważniejsze jest podkreślenie oczu i twarzy. Baw się kształtem oczu i tęczówek. Koty mają zwężone oczy, ale na stylizowanych rysunkach okrągły ludzki kształt wygląda lepiej.

kocka-5

Czas pokolorować lub docieniować nasz rysunek. W przypadku kredek lub kredek woskowych, po prostu rysunek wykoloruj. Jeśli rysujesz ołówkiem musisz cieniować. Możesz użyć własnego palca aby rozetrzeć ołówek po papierze.

kocka-6

Stopniowo możesz podkreślić kontury i pobawić się jeszcze w cieniowanie. Na koniec dodajemy detale, takie jak pręgi i podkreślimy pyszczek.

kocka-7

Kot jest na świecie do 10 minut.

kocka-8

Na koniec pokażę Ci jeszcze stylizowanego kota, który ma 2 podstawowe zalety:

  1. Nie musisz przejmować się twarzą.
  2. Prawdopodobnie rozbawi Twoje dziecko.

kocka-9