Dla pełnej funkcjonalności tej strony poproszę o włączenie opcji JavaScript.

Darrell Bush: Krajobrazy i ciekawe miejsca

Malowanie po numerach ma kolejnego ciekawego artystę - Darrella Busha, amerykańskiego malarza, którego fascynuje przyroda i to, jak człowiek ją kształtuje. Niezależnie od tego, czy są to imponujące budynki nad brzegiem morza, czy idylliczne domki w górach, prace Darrella Busha Cię oczarują! Przedstawmy go. 

miniatura_FB-darell-bush

Kim jest Darrell Bush i czym charakteryzuje się jego twórczość?

Darrell Bush jest malarzem, który maluje głównie przyrodę, zarówno dziką, jak i tę w pobliżu aglomeracji miejskich. Typowe dla niego są na przykład latarnie morskie na skalistym klifie, samotny domek na wybrzeżu itp. W swoich obrazach dotyka nie tylko historii, ale także relacji człowieka z naturą. Pokazuje jak kształtujemy otaczający nas krajobraz i jak on kształtuje nas.

Darrell stara się prowadzić aktywny tryb życia. Lubi chodzić na wycieczki i odkrywać nieznane zakątki, które warto uwiecznić na płótnie. W swej twórczości przedstawia oryginalne i ponadczasowe widoki miejsc jak z bajki. Wszystkie jego prace charakteryzują się grą światła, które tworzy odpowiedni nastrój i pomaga opowiedzieć historię. Co sam artysta mówi o przyrodzie - swojej największej inspiracji?

Dzika przyroda zawsze mnie fascynowała, począwszy od krajobrazów, poprzez zamieszkujące ją zwierzęta, aż po sposób, w jaki wkraczają w nią ludzie. Gdy wejdziesz na łono natury, zostawiasz za sobą troski życia codziennego i przenosisz się do tego odwiecznego miejsca, które zdaje się zawsze na ciebie czekać.

A teraz krótka historia jego życia - Darrell Bush ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych w Illinois. Po ukończeniu studiów pracował jako ilustrator, ale już wtedy zaczął się zastanawiać nad pracą na własną rękę. W 1987 r. jego kariera nabrała rozpędu. Wygrał konkurs na ilustracje do znaczków dla Minnesoty i Idaho. W sumie zaprojektował dla nich ponad 200 obrazków i został malarzem na pełen etat.

Amerykańskie wydawnictwa artystyczne wielokrotnie zaliczały go do grona 12 najpopularniejszych artystów w Stanach Zjednoczonych. W 1997 został ogłoszony artystą roku na Wystawie Dzikiej Przyrody. Dwie z jego litografii były wystawione w gabinecie prezydenta Reagana. Do jego zagorzałych fanów należał m.in. aktor Burt Reynolds. Darrell Bush wspiera skautów i kilka organizacji zajmujących się ochroną przyrody.

Teraz możesz cieszyć się pracami Darrella Busha we własnym domu! Przygotowaliśmy kilka tematów opartych na jego obrazach, które możesz samodzielnie namalować. Jeśli wśród Twoich bliskich są miłośnicy przyrody, obrazy D. Busha na pewno sprawią im radość.

Obrazy Darrela Busha do malowania po numerach

Miasto nad jeziorem

Miasto nad jeziorem to obraz pełen przyjemnych kolorów. Jesienne korony drzew kontrastują z niebieską taflą wody. Na pierwszy rzut oka obraz może się wydawać skomplikowany, ale to tylko złudzenie, nawet początkujący mogą go namalować. Wyobraź sobie, że odpoczywasz na tych leżakach, a wiatr bawi się Twoimi włosami. Dzięki malowaniu po numerach możesz się tam w każdej chwili przenieść.

clanek_001

Jezero, molo z łódką i chata w nocy

Obrazy przedstawiające akweny wodne należą do najpiękniejszych dzieł Darrella Busha. Motyw ten jest spowity w mroku nocy, ale w oddali widać księżyc i światła domku nad jeziorem. Obraz ten będzie się pięknie prezentował w salonie lub sypialni. Przyciąga wzrok jak magnes, bo jest w nim coś tajemniczego, co nieustannie pobudza wyobraźnię. 

clanek_002

Latarnia na klifie

Ulubiony temat chyba każdego artysty, który uległ urokowi morza. Latarnie morskie dają nam poczucie wolności i niezbadanych odległości, symbolizują bezpieczeństwo i nadzieję. Codzienne spoglądanie na niego to gwarancja sporej dawki inspiracji. Powieś ten obraz w swoim gabinecie lub salonie. Zobaczysz, że wnętrze dosłownie się rozjaśni i sprawi, że dobry nastrój zawsze będzie gościł w Twoim domu. 

clanek_003

Chata nad jeziorem

Zaciszny domek nad jeziorem położony w bajkowej scenerii…słońce zachodzi, a jego kolory odbijają się na powierzchni wody. Wewnątrz płonie już ogień w kominku. Za domkiem wznoszą się grzbiety górskie. Ten idylliczny obraz, jest jak pieszczota dla duszy, dzięki której zapomina się o wszystkich troskach.

clanek_004

Rodzina kaczek na jeziorze

Ptakom wodnym można pozazdrościć - potrafią latać a zarówno żyją w harmonii z wodnym żywiołem. Widok kaczej rodziny jest radosny i pełen pozytywnej energii. Ten piękny i harmonijny motyw wniesie pełną miłości atmosferę do Twojej rodziny i sprawi, że będziecie szczęśliwi.

clanek_005

Plaża i żaglówki w zachodzie słońca

Widok plaży i wznoszących się fal chwyci za serce niejednego poszukiwacza przygód i podróżnika. Jeśli kochasz morze i jazdę na falach, ten obraz na pewno Cię zachwyci. Spróbuj namalować kolory zachodzącego słońca na powierzchni oceanu. Praca ze światłem jest jedną z podstawowych technik każdego artysty, a teraz możesz spróbować jej sam! Żaglówki będą piękną ozdobą salonu i sypialni. 

clanek_006

Masz pytania? Napisz do nas!

Jeśli chcecie nas o coś zapytać, chętnie pomożemy. Napiszcie do nas na adres info@zuty.pl. Pracujemy w dni powszednie od 8:00 do 15:00.

Jednocześnie zalecamy zapoznanie się z sekcją Rady i wskazówki. Znajdziecie tam wiele cennych rad i instrukcji, które przeprowadzą Was przez zakup i proces malowania od początku do końca i pomogą czerpać przyjemność z malowania.  

Wierzymy, że znajdziesz swoje własne motywy autorstwa Darella Busha. Obraz możesz pomalować i zatrzymać dla siebie lub podarować go komuś bliskiemu! Można podarować również niepomalowany obraz po numerach. Obdarowana osoba otrzyma nie tylko motyw, ale także farby akrylowe, pędzle i szkło powiększające gratis, by stać się prawdziwym artystą.