Dla pełnej funkcjonalności tej strony poproszę o włączenie opcji JavaScript.

Zbliża się Dzień Matki

Dla większości z nas najważniejszą osobą w naszym życiu, jest nasza mama. Tata oczywiście też, ale dla większości z nas bliższa jest mama. To o niej myślimy, gdy jesteśmy chorzy, to do niej dzwonimy, gdy czegoś nie możemy znaleźć, to ją prosimy, by ugotowała nam coś dobrego. Ale powinniśmy też pamiętać o Mamie, gdy ona nas potrzebuje. Dzień Matki, jest tylko raz w roku i warto o nim pamiętać.

Zwykle same nam tego nie mówią, ale nasze mamy potrzebują przytulenia, miłości, szacunku, uznania i naszego czasu. Często widzimy w nich superbohaterki, które potrafią zrobić wszystko i to najlepiej. Czasami jednak brakuje im sił, a najlepszym sposobem na uzyskanie ich jest kontakt z najbliższymi. 

Co uszczęśliwi Twoją mamę?

Oczywiście, że nie każdą to samo, ale wszystkie ucieszy okazywanie im miłości i uznania. Zadzwoń do mamy, albo przynajmniej wyślij SMS-a lub kartkę z życzeniami. Czy wiesz, że na przykład w Wielkiej Brytanii liczba połączeń telefonicznych w Dniu Matki wzrasta nawet o 37% w porównaniu z normalnym dniem? Poczta brytyjska musi także dostarczyć do 30 milionów kartek pocztowych.

Do najczęstszych prezentów należą kwiaty, czekoladki i biżuteria. Małe dzieci lubią też zrobić coś własnoręcznie. Czasami cała rodzina organizuje mamie dzień wolny od wszystkich obowiązków. Wieczorem mogą pójść razem do restauracji, aby przekąsić coś dobrego.

Każda mama jest inna. Niektóre lubią uprawiać sport, inne chodzą do teatru, a jeszcze inne lubią zjeść dobry obiad w restauracji. Jednak nigdy nie popełnisz błędu, jeśli zafundujesz mamie odrobinę relaksu i zabawy w postaci malowania po numerach

Dla kreatywnych mam

Wiele mam nadal lubi się bawić. Często mają ukryte talenty artystyczne więc kiedy mają już większe dzieci zaczynają malować dla zabawy, szyją, szydełkują, robią na drutach itp. Takim mamom z pewnością spodobałby się obraz z Aniołem lub piękne abstrakcyjne słonie.

clanek_001

clanek_002

Dla romantycznej mamy

Pod pojęciem romantyczność, każdy wyobraża sobie coś innego  - spacer wzdłuż rzeki, piknik na letniej łące, rejs statkiem, piernikowe serce z jarmarku, ale z pewnością można do romantyczności można też zaliczyć  kwiaty. Dlaczego więc nie podarować mamie obrazu z motywem białych tulipanów lub po prostu serce

clanek_003

clanek_004

Dla amatorek kawy

Kawa od serca! To właściwa chwila na zasłużony odpoczynek podczas zabieganego dnia. Ci, którzy nie mają obowiązków macierzyńskich, nie są w stanie wyobrazić sobie, czym jest taka zwykła filiżanka kawy, a mama może ja popijać podczas malowania obrazów.

clanek_005

clanek_006

Dla podróżniczek

Choć na chwilę wyjechać i podróżować po świecie! Pospacerować pod wieżą Eiffla lub przez londyński most do słynnego Big Bena. Może to podróżowanie będzie, tylko palcem po mapie, albo pędzlem po płótnie. Kup mamie obraz miejsca, które chciałaby kiedyś odwiedzić.

clanek_007

clanek_008

Dla wielbicielek kotów

Zwierzę domowe może przekazać mnóstwo miłości i energii. Wprawdzie kot zawsze chodzi swoimi drogami, ale kiedy siedzi na kolanach, może posłużyć jako wspaniała terapia, a oglądanie takiego kociaka podczas zabawy, jest czasem ciekawsze niż film fabularny. 

clanek_009

clanek_010

Dla wielbicielek koni

Każdy zgodzi się z twierdzeniem, że koń w świecie zwierząt jest synonimem szlachetności, wzniosłości i elegancji. Podobne cechy cenimy u ludzi, a szczególnie u naszych matek. Konie mają też dużo siły do pracy, jak nasze dzielne mamy.

clanek_011

clanek_012

Dla melomanek

Romantyczna gitara, rozmarzona altówka czy rockowa perkusja? Jaką strunę trzeba poruszyć, aby serce mamy zaczęło bić w rytm jej ulubionej muzyki? Każda mama ma muzykę w sercu, choć może nie gra na żadnym instrumencie. Każdy może być muzykiem. Dzięki malowaniu po numerach każdy może własnoręcznego namalować swoją własną muzykę. 

clanek_013

clanek_014

Dla kobiet kochających góry

Czy Twoja mama kocha góry? Może w młodości zdobyła jakieś szczyty. Nie trzeba mieć lin, raków i klamer, aby docenić piękno gór. Być może Twoja mama nie wejdzie już na Matterhorn, ani nie pokona wysokości, aby popływać łódką po górskim jeziorze, ale taki obraz może jej przypomnieć o wszystkich wędrówkach z młodości.

clanek_015

clanek_016

Dla miłośniczek przyrody

Natura jest potężną czarodziejką. I nie na darmo mówi się o niej "Matka Natura". Jest silna i inspirująca, także życzliwa i hojna. Potrafi też dobrze opiekować się swoimi dziećmi. Nawet krótki spacer po parku może być orzeźwiający i dodawać energii. Nie mówiąc już o wakacjach w ośnieżonych górach. Podczas wszystkich czterech pór roku nie tylko mamy mogą czerpać siłę z natury.

clanek_017

clanek_018

Dla wszystkich

W naszym sklepie internetowym z motywami do malowania po numerach z pewnością znajdziesz obrazy nadające się na prezent z okazji Dnia Matki. Być może właściwy obraz będzie z Twojej własnej fotografii. W końcu nie ma lepszego sposobu na sprawienie przyjemności mamie niż zdjęcie wszystkich dzieci, zamienione na na obraz malowany po numerach.

W czasie malowania mama odpocznie a gotowe rękodzieło na pewno powiesi w kuchni lub salonie, aby zawsze mieć przy sobie swoich bliskich.

Nikt nie zapomina o swojej mamie

Tak jak matka nigdy nie może zapomnieć o swoim dziecku, tak nikt z nas nie może zapomnieć o swojej mamie. To ona wychowywała nas od niemowlęcia i często nie spała, gdy nam rosły zęby. To ona trzymała nas za rękę, gdy próbowaliśmy stawiać pierwsze kroki. To mama odrabiała z nami lekcje, dzieliła z nami smutki i radości naszych pierwszych miłości, stała przy nas w chwilach grozy i radości, a  teraz czuwa nad naszymi własnymi dziećmi.

Dzień Matki to tylko jedna z wielu okazji, aby wyrazić swoją miłość i wdzięczność. Nietradycyjnym prezentem jakim jest np. obraz malowany po numerach, ale przede wszystkim mocnym i długim uściskiem.

I ostatnia myśl: wszyscy mówią, że ich mama jest najlepsza. Gdy przyjrzymy się temu bliżej, to okazuje się, że to nonsens. Nie może być więcej niż jeden najlepszy. Najlepsza może być tylko jedna - ta moja!