Dla pełnej funkcjonalności tej strony poproszę o włączenie opcji JavaScript.

Portrety i martwa natura Pietera Wagemansa

Przedstawiamy prace belgijskiego malarza Pietera Wagemansa. Do jego najpopularniejszych motywów należą portrety i martwe natury. Zobaczcie, co przygotowaliśmy dla Was do malowania po numerach we współpracy z tym malarzem. 

clanek_001

Kim jest Pieter Wagemans

Pochodzący z Merksem koło Antwerpii Pieter Wagemans jest jednym z najbardziej znanych współczesnych artystów belgijskich. Urodził się w 1948 roku i studiował na Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Antwerpii. To właśnie tam doskonalił swój talent, który został dostrzeżony nie tylko w Belgii. Wystawiał również w Azji i Australii. Szczególnie interesują go klasyczne techniki malarskie. Jakie tematy najczęściej maluje? Sam autor mówi:

Każdy artysta ma tematy, które są bliskie jego sercu, dla mnie są to kwiaty, portrety i martwe natury.

Pieter od najmłodszych lat zaskakiwał swoim talentem, który, jak się wydaje, odziedziczył po ojcu. W wieku 15 lat rozpoczął pierwsze lekcje na Akademii. W czasie studiów doskonalił swój rysunek, pracował nad aktami i pejzażami, ale najchętniej koncentrował się na martwej naturze

Jego głównym źródłem inspiracji jest ulotność wszystkiego, co nas otacza. Stara się uchwycić piękno i nadać mu bardziej trwały charakter. Według Wagemansa, ulotność życia jest najbardziej widoczna w kwiatach. Jest dosłownie oczarowany ich delikatnością, a każdy obraz o tematyce kwiatowej jest malowany z największą wrażliwością.

Malowanie kwiatów nie jest łatwe, ponieważ kwiaty w pracowni szybko więdną i tracą kolory. Pieter tworząc ciekawe kompozycje pełne kolorystycznych kontrastów i harmonii, pracuje nie tylko z modelem, ale musi też używać własnej wyobraźni.

Na koniec podzielimy się z Tobą małą sztuczką, którą stosuje Pieter - zwykle maluje kwiaty pojedynczo. Nie zdążyłby pomalować całego bukietu, prędzej by wyblakł. To, co widać na obrazie, czyli kompozycja kwiatowa, nigdy nie istniało w rzeczywistości. 

Pieter zdobył wiele nagród i cieszy się uznaniem miłośników sztuki na całym świecie. Teraz udostępniamy jego prace na Zuty. Mamy nadzieję, że się Wam spodobają i znajdziecie motyw, który wprowadzi do Waszego domu harmonię i dobre samopoczucie. 

Pieter Wagemans na Zuty

Martwa natura z kwitnącą jabłonią w malowanym wazonie

Delikatne kwiaty jabłoni i humboldta są jak pieszczota dla duszy. Przeniosą Cię do kwitnących sadów jabłoniowych, gdzie zapomnisz o wszystkich troskach. Wystarczy wziąć pędzel do ręki i wykonać pierwsze pociągnięcie. Zauważ, jak kwiaty ciekawie kontrastują z czerwonym wzorem na malowanym wazonie. 

clanek_002

Gejsza ze sztyletem i motylem

Chociaż Wagemans nie maluje portretów tak często jak martwych natur, obraz przedstawiający gejszę ze sztyletem i motylem jest jednym z dzieł, które przykuwają uwagę od pierwszego wejrzenia. Motyw inspirowany Azją urzeka swoim tajemniczym i niemal magnetycznym pięknem. Obrazem tym można ozdobić nawet minimalistyczne wnętrze w neutralnych kolorach. Powieś ten obraz w swoim salonie lub sypialni, gdzie będzie Cię stale inspirował.

clanek_003

Bukiet w szklanym wazonie

W obrazie tym spotykamy się z ulubionym przez Wagemansa kontrastem bieli, zieleni i czerwieni. Bogate białe róże ozdobione są zielonymi płatkami i drobnymi, ale wyrazistymi czerwonymi kwiatami. Jaka jest symbolika tego obrazu? Pozostawiamy to do Waszej interpretacji.

clanek_004

Bukiet w porcelanowym wazonie

Czy zawsze chcieliście namalować martwą naturę, ale nigdy się nie odważyliście? Spróbuj obrazy po numerach autorstwa Pietera Wagemansa. Nie musisz się martwić o ulotność kwiatów ani o układ kompozycji. Pozostaje tylko najprzyjemniejsza czynność - samo malowanie i podziwianie pięknego obrazu.

clanek_005

Różowe róże w szklanym wazonie

Różowe róże symbolizują wierną miłość i czułość. Powieś ten obraz w swojej sypialni, gdzie będzie sprzyjać harmonii i oddaniu partnerów. Możesz też namalować ten motyw dla ukochanej osoby i sprawić jej radość niespodzianką, w którą włożyłeś cząstkę siebie. 

clanek_006

Białe tulipany w misce

Tulipan symbolizuje lojalność i szczerość, pokazujemy nimi nasze czyste serce i dobre intencje. Te kwiaty choć pełne pozytywnej energii, są jednocześnie tak delikatne. Jeśli i Ciebie zauroczyły, namaluj je po numerach, sprawią, że będziesz szczęśliwy przez cały rok.

clanek_007

Malowanie po numerach zamawiaj na Zuty.pl

  • Przy zamówieniach powyżej 221 zł otrzymasz darmową wysyłkę.
  • Do każdego obrazu otrzymujesz od nas lupę gratis.
  • W opakowaniu, oprócz motywu, znajdują się również farby akrylowe, nylonowe pędzle i haczyki do zawieszenia.
  • Oferujemy specjalne rabaty dla członków Klubu Zuty.

Masz pytania? Napisz do nas!

Jeśli chcecie nas o coś zapytać, chętnie pomożemy. Napiszcie do nas na adres info@zuty.pl. Pracujemy w dni powszednie od 8:00 do 15:00.

Jednocześnie zalecamy zapoznanie się z sekcją Rady i wskazówki. Znajdziecie tam wiele cennych rad i instrukcji, które przeprowadzą Was przez zakup i proces malowania od początku do końca i pomogą czerpać przyjemność z malowania.