Dla pełnej funkcjonalności tej strony poproszę o włączenie opcji JavaScript.

Dzień Ziemi może nas inspirować przez cały rok: 7 wskazówek, jak podążać we właściwym kierunku

Dzień Ziemi obchodzony jest co roku 22 kwietnia, ale może nas inspirować przez cały rok. Ponieważ mamy tylko jedną planetę, zastanówmy się, jak uczynić ją lepszym miejscem dla następnych pokoleń. Nie martw się! Nie chodzi o to by odmawiać sobie miłych rzeczy. Wystarczy tylko trochę zmienić nawyki. Przygotowaliśmy dla Ciebie 7 sposobów jak cieszyć się życiem i jednocześnie ratować planetę.

clanek_001

Dbaj o siebie i swoich bliskich z miłością i czystym sumieniem

Coraz większą popularnością cieszą się kosmetyki naturalne. Są delikatne dla skóry i włosów a ponieważ nie mają szkodliwych chemicznych składników nadają się dla alergików. Nie są testowane na zwierzętach i możesz je nawet zrobić sam w domu. A w dodatku na pewno zaoszczędzisz. Nie musisz już polegać na zagranicznym producencie, który z dnia na dzień przestanie produkować Twój ukochany produkt. 

Dlaczego nie zacząć używać produktów wykonanych z naturalnych materiałów? Przestańcie nadużywać plastiku! Drewniany grzebień lub bambusowa szczoteczka do zębów świetnie sprawdzą się w Twojej łazience.

clanek_002

Kawę lub herbatę na wynos tylko do własnego kubka

Pozbądźmy się jednorazowych plastikowych kubków. Kup sobie swój własny kubek wielokrotnego użytku, do którego przygotują Ci kawę lub herbatę w kawiarni. Do wyboru jest mnóstwo kolorów i wzorów.

clanek_004

Na zakupy stylowo

Plastikowe reklamówki są przeżytkiem. Gromadzą się wszędzie, a nasza planeta nie może sobie z nimi poradzić. Pomóżmy jej trochę. Co powiesz na chodzenie na zakupy z torbą z naturalnych materiałów? Ta się tak łatwo nie urwie!!I

clanek_005

Ubieraj się z głową

Odzież z naturalnych materiałów stała się wielkim hitem ostatnich lat. Idealnie, jeśli została wyprodukowana zgodnie z filozofią Fair Trade, dzięki czemu masz pewność, że została uszyta w uczciwych warunkach. Ziemia to my wszyscy, prawda? Odzież wykonana z naturalnych materiałów ma wiele zalet. Nie będziesz się w niej tak bardzo pocić, bo pozwala skórze oddychać. Jest przyjemna w dotyku i bardziej wytrzymała więc będziesz się nią dłużej cieszyć.

clanek_006

Akcesoria z materiałów naturalnych 

Z czego wykonane są twoje okulary przeciwsłoneczne lub torebka? Co powiesz na pożegnanie się z tworzywami sztucznymi i wymianę na wysokiej jakości materiały naturalne. Na pewno już słyszeliście o drewnianych okularach lub zegarkach czy torebce z wikliny? Wybij się z tłumu! 

clanek_007

Wybieraj trwałe materiały

A propos torebek, może warto zainwestować i kupić naprawdę solidną torebkę ze skóry, która posłuży na lata.  To samo dotyczy kurtek, pasków lub butów. Jeśli produkt pochodzi ze sprawdzonych źródeł, od uczciwych polskich czy  włoskich producentów, to na pewno dobra inwestycja.

clanek_003

Jakość ponad ilość lub tchnąć duszę w swój dom

Przestań kupować bezsensowne i bezosobowe dekoracje z dużych sieci meblowych. Raczej sięgnij po coś, co nada Twojemu wnętrzu duszę. Co powiesz na coś, w co włożyłeś kawałek siebie? Na przykład obrazy z naszej oferty, które możesz samodzielnie namalować po numerach.

barevný Budha
andělská žena
duhové srdce

 

Dzięki tej metodzie, absolutnie każdy, może namalować swój obraz. Nasze obrazy są wysokiej jakości i będą służyć przez lata. Jeżeli je wykończysz lakierem akrylowym, będą chronione na zawsze.

Obraz na stěně - foto od Vendy

Jakość zawsze wygrywa nad ilością! Zarówno w zakresie smaku, jak i ekologii.

A jak Ty postrzegasz Dzień Ziemi?