Dla pełnej funkcjonalności tej strony poproszę o włączenie opcji JavaScript.

Dzikie zwierzęta Ala Agnewa i malowanie po numerach

Zwierzęta to jeden z najpopularniejszych motywów malowania po numerach. Przedstawiamy kolejne obrazy o zwierzęcej tematyce, tym razem powstałe we współpracy z amerykańskim artystą Al Agnew. Zapoznaj się z jego twórczością w poniższym artykule.

Czy jesteś miłośnikiem królestwa zwierząt? W takim razie nie możesz przegapić obrazów malarza o nazwisku Al Agnew. Jego pasją jest malowanie zwierząt, zwłaszcza tych dzikich. Żadna żywa istota, czy to na ziemi, w powietrzu, czy w wodzie, nie umknie jego uwadze. 

miniatura_FB-agnew

W przeszłości prezentowaliśmy już dużo obrazów artystów, którzy również malowali faunę i florę. Można je wszystkie znaleźć w naszym sklepie internetowym w dziale Twórcy. Jeśli od dłuższego czasu zastanawiasz się nad zamówieniem jakiegoś zwierzęcego motywu i udekorowaniem nim domu, teraz jest na to odpowiedni moment.

Zróbmy małe wprowadzenie do twórczości Al Agnew. Kim jest ten artysta, skąd czerpie inspirację i jakich technik używa? Przedstawimy również niektóre z jego obrazów, które można znaleźć na Zuty.

Kim jest Al Agnew?

Al Agnew od zawsze kochał dwie rzeczy - przyrodę i sztukę. Dorastał w Ozark w stanie Missouri (USA). Większość czasu spędzał na poznawaniu rzek i otaczających go surowych wzgórz. Przynosił do domu ptaki, żółwie, węże i inne stworzenia, aby je badać i rysować. Dziś mieszka z żoną w małym domku w Yellowstone, w otoczeniu dzikiej przyrody.

clanek_001

Przez całe życie był wierny sztuce. Przez pewien czas uczył nawet plastyki w szkołach podstawowych i średnich. Jednak jego największą pasją były podróże i odkrywanie świata, który uwielbiał malować. Aż pewnego dnia postanowił zostać pełnoetatowym artystą. 

Zdecydowaną większość swoich obrazów zaczyna malować bezpośrednio w przyrodzie. Szkicownik stał się jego nieodłącznym przyjacielem. Podczas swoich podróży odwiedził wiele krajów i stał się uznanym ekspertem w dziedzinie dzikiego życia w Ameryce i Afryce. Oprócz szkicownika, w podróżach towarzyszy mu aparat fotograficzny i wędka. Krótko mówiąc, jest z całego serca poszukiwaczem przygód. O swojej pasji podróżniczej mówi:

„Uwielbiam podróżować, aby zobaczyć i doświadczyć całej różnorodności, jaką ma do zaoferowania przyroda. Moim celem zawsze było przedstawianie ludziom piękna i cudów natury, zarówno odległych, dzikich terenów, jak i znajomej przyrody i krajobrazu mojego własnego podwórka."

Al Agnew nie tylko czerpie z natury inspirację, ale jest też aktywnie zaangażowany w jej ochronę. Większość zarobionych pieniędzy przekazuje organizacjom, które działają na rzecz ratowania dzikiej przyrody w Stanach Zjednoczonych. 

Agnew od najmłodszych lat związany jest z rzeką i wodną fauną. Kocha wodę i zwierzęta, które w niej żyją. Jest doświadczonym kajakarzem i wędkarzem. Rzeka zawsze była dla niego wielką inspiracją i często maluje ją na swoich obrazach. Skąd jeszcze czerpie pomysły na swoje obrazy?

„Materiał do moich obrazów czerpię z wielu różnych źródeł, od zwierząt żyjących na wolności, po nasze własne zwierzęta domowe. Jeden z naszych dwóch kotów jest duży i szczupły, wygląda jak prawdziwa szelma, stał się dlatego inspiracją dla wielu moich obrazów dużych kotów."

Jakich technik malowania używa? Można powiedzieć, że jest wszechstronny. Zaczynał od akwareli, ale nie trzymał się jej kurczowo. Niektóre z jego prac są rysowane ołówkiem lub węglem, maluje także akrylem, a ostatnio tworzy głównie obrazy olejne. Jego obrazy można oglądać na wystawach o tematyce zwierzęcej niemal w całych Stanach Zjednoczonych.

Malowanie po numerach – zwierzęta Al Agnewa

Teraz, kiedy już wiemy kim jest Al Agnew, przyjrzyjmy się jego najpiękniejszym obrazom, które można samemu namalować. Wystarczy zamówić je na stronie Zuty. Oprócz obrazu otrzymasz od nas profesjonalne farby akrylowe, zestaw pędzli oraz haczyki do zawieszenia. Co więcej, do zestawu dołączamy szkło powiększające gratis - dzięki niemu łatwiej poradzisz sobie nawet z najdrobniejszymi szczegółami.

Portret lwa

Al Agnew uchwycił majestatycznego lwa w całej jego okazałości. Teraz możesz namalować króla zwierząt i dokładnie przyjrzeć się jego pięknu z bliska. Obraz ten będzie się pięknie prezentował w sypialni, gabinecie lub salonie. Wystarczy jedno spojrzenie, a natychmiast naładujesz się wewnętrzną siłą na kolejny dzień!

clanek_002

Leżący wilk

Mówi się, że wilki są samotnikami. Powieś w domu tego bezpańskiego wilka, a już nigdy nie będziesz sam. Widzisz, jak obserwuje cię swoimi przenikliwymi oczami? Motyw ten wygląda absolutnie realistycznie. Jeśli wilk to jedno z Twoich ulubionych zwierząt, to teraz możesz go mieć tylko dla siebie.

clanek_003

Sowa na gałęzi

Sowy są symbolem mądrości a według amerykańskich  Indian strzegą świętych tajemnic. Obraz ten będzie szczególnie pięknie wyglądał w gabinecie lub sypialni. Zawsze, kiedy będziecie potrzebować nowej inspiracji czy pomysłu, spojrzysz na sowę. 

clanek_004

Wilk, niedźwiedź, łoś, jeleń i orzeł 

Obraz ten jest portretem zwierząt, które królują między dzikimi zwierzętami w Stanach Zjednoczonych. Oprócz orła, będącego w amerykańskim godle, na obrazie znajdują się również niedźwiedź, wilk, łoś i jeleń. Motyw ten można namalować wspólnie z partnerem lub z dziećmi. Każdy może namalować swoje własne zwierzę. Możecie im nawet nadać imiona. 

clanek_005

Wilki i brzozy zimą

Widok, który nie zdarza się na co dzień! Cała wataha wilków. Na białym tle wyróżniają się tylko świecące oczy wilków i ich szara sierść. Stań się częścią tej watahy wilków i zbadaj dziki las. Malując ten obraz zostawisz za sobą cały stres, z którym się borykasz i przeniesiesz się w zupełnie inne miejsce.

clanek_006

Niebieski ptak na gałęzi i białe kwiaty

Obraz ten emanuje beztroską atmosferą ciepłych miesięcy. Niebieski ptaszek siedzi na kwitnącym drzewie i radośnie ćwierka. Wyobraź sobie, jak by to było leżeć pod tym drzewem i słuchać śpiewu ptaków. Zatrzymaj się i chłoń tę atmosferę! Motyw ten gwarantuje dobry nastrój, niezależnie od tego gdzie go powiesicie.

clanek_007

Masz pytania? Napisz do nas!

Jeśli chcecie nas o coś zapytać, chętnie pomożemy. Napiszcie do nas na adres info@zuty.pl. Pracujemy w dni powszednie od 8:00 do 15:00.

Jednocześnie zalecamy zapoznanie się z sekcją Rady i wskazówki. Znajdziecie tam wiele cennych rad i instrukcji, które przeprowadzą Was przez zakup i proces malowania od początku do końca i pomogą czerpać przyjemność z malowania.