Dla pełnej funkcjonalności tej strony poproszę o włączenie opcji JavaScript.

Obrazy artystki Carol Cavalaris - teraz na Zuty

Sztuka cyfrowa to najnowszy trend, który daje dużą swobodę w tworzeniu. Zdumiewające jest, jak wiele pięknych dzieł sztuki można stworzyć przy użyciu technologii. Jeśli lubisz realistyczne, niemal fotograficzne motywy umieszczone w fantazyjnych kompozycjach, to malowanie po numerach autorstwa Carol Cavalaris sprawi Ci radość.

W poniższym tekście przedstawimy tę amerykańską malarkę i jej twórczość, zdradzimy też skąd czerpała inspirację. W dalszej części tekstu przyjrzymy się jej obrazom, które przygotowaliśmy dla Was do malowania po numerach na Zuty.pl.

Kim jest Carol Cavalaris?

Carol Cavalaris pochodzi z USA, urodziła się w słonecznej Kaliforniii a potem mieszkała w Kolorado. Dzikie piękno otoczenia jej domu zainspirowało ją do tworzenia cyfrowych obrazów zwierząt i przyrody. Tworzy od dzieciństwa. Odkąd pamięta, zawsze coś rysowała, szkicowała czy malowała. 

Jej twórczość była wieloetapowa, próbowała różnych technik malarskich, zajmowała się nawet rzeźbą i witrażem. Pracowała jako dekoratorka witryn, projektantka wnętrz, grafik i dyrektor kreatywny. Przez długi czas utrzymywała się z reklamy, pracując u boku męża. Napisała też kilka książek i piosenek.

Po przeprowadzce do Kolorado rozpoczęła nowy okres w swojej twórczości - fotografię cyfrową. Zarówno Carol Cavalaris, jak i jej mąż uwielbiali przyrodę i zwierzęta, które są stale obecne w pracach artystki. Po śmierci męża poświęciła się całkowicie sztuce, która pomogła jej poradzić sobie z trudnymi emocjami.

Malowanie dzikiej przyrody i natury miało dla niej znaczenie terapeutyczne, a jej pasją był kolor i szczegóły. Miała wykształcenie plastyczne w zakresie malarstwa olejnego, ale spodobała jej się wolność jaką dają media cyfrowe. Napędzało to jej wyobraźnię i dawało wiele ciekawych możliwości. Z czasem całkowicie porzuciła płótno na rzecz ekranu komputera. Rzeczywistość i fantazja przeplatały się, gdy łączyła materiały fotograficzne z technikami malarskimi, tworząc swoje wyjątkowe obrazy, które nazwała  „żywą sztuką“.

Carol postrzega wyjątkowość każdej żywej istoty jako dar, który należy szanować i właśnie ta potrzeba uchwycenia wyjątkowości istot żywych jest tym, co czyni jej prace unikalnymi. Sztuka nadała sens jej życiu i tę uzdrawiającą siłę chciała przekazać innym. Jak sama artystka mówi o swojej pracy:  „Moją pasją jest malowanie dzikich zwierząt i przyrody, kolorów i detali.“

Razem z Carol Cavalaris zanurz się w delikatnym i pięknym świecie przyrody i pozwól, by Cię ukoiła i pozbawiła złego nastroju. Rozmarzone obrazy, przeplatane symboliką Indian północnoamerykańskich, pełne żywych kolorów pomogą Ci uciec od stresu i pośpiechu. Dzięki obrazom do malowanie po numerach autorstwa Carol Cavalaris zrelaksujesz się i zapomnisz o wszystkich troskach.

Obrazy Carol Cavalaris na Zuty

Przyjrzymy się wspólnie wybranym obrazom tej artystki. Wszystkie prace Carol Cavalaris w formie obrazów po numerach, można kupić w naszym sklepie internetowym w dziale Twórcy. Znajdziesz tam również prace innych malarzy, którzy przedstawiają naturę i zwierzęta - możesz więc poszerzyć swoją kolekcję o inne ciekawe motywy. Jakie obrazy Carol Cavalaris do malowania po numerach możesz znaleźć na Zuty?

Tęczowe drzewo

Zamiłowanie do koloru i szczegółów w pełni zamanifestowało się w tym magicznym obrazie. Drzewo jest symbolem życia i siły życiowej. Malując drzewo, uleczysz swoją duszę ze stresu i negatywnych myśli. W miarę jak tęczowe drzewo będzie nabierać na płótnie konkretnych kształtów, Twój umysł może zostać odnowiony i oczyszczony ze wszystkich złych emocji. Pozwól, aby to magiczne drzewo przeniosło Cię w świat fantazji. Potem powieś go na ścianie - zawsze będzie tam dla Ciebie.

 

clanek_001

 

Łapacz snów w kształcie serca

Serce z wilkami w środku jest wykonane jako łapacz snów. Łapacz snów był używany przez Indian Ameryki Północnej do ochrony przed złymi duchami i koszmarami. Z obrazu emanuje pokój i harmonia. Powieś ten obraz w sypialni, aby wzmocnić miłość i wierność swojego partnera. Podczas malowania możesz rozmyślać o swoich ukochanych i włożyć w obraz własną miłość - tym więcej pozytywnej energii będzie z niego promieniować.

clanek_002

Wilk, kruk i księżyc w pełni

Kruk i wilk - dwa zwierzęta o silnej symbolice. Kruk jest symbolem inteligencji i myślenia. Według Indian północnoamerykańskich kruki dodają ludziom siły i pomagają im. Wilk z kolei symbolizuje upór, siłę i wytrwałość. Uczyń te dwa zwierzęta swoimi totemami i pozwól im kierować Twoimi krokami. Powieś je w swoim domu i pozwól, by inspirowały Cię przy podejmowaniu ważnych decyzji. 

clanek_003

Koń i łapacze snów II

Dla Indian północnoamerykańskich brązowy koń symbolizował siłę i wytrzymałość. Uważali go również za istotę mądrą i cierpliwą. Jeśli brakuje Ci cierpliwości i pędzisz przed siebie, konie mogą pomóc Ci się zatrzymać i wszystko przemyśleć. Są one również związane ze słońcem i jego energią. Wniosą one do Twojego domu radość i dobry humor. Wystarczy wziąć pędzel do ręki i tchnąć w nie życie.

clanek_004

Kot i motyle

Czy Ty też lubisz koty o miękkim futrze? Ragdoll jest jedną z najpopularniejszych ras i nie dziwi nas, że Carol Cavalaris dostrzegła ich charakterystyczną urodę. Ten zabawny, pełen pozytywnej energii obraz z latającymi motylami wniesie do Twojego wnętrza radość i lekką atmosferę. Doskonale nadaje się do salonu, jak i do sypialni, gdzie poprawi Ci nastrój z samego rana.

clanek_005

Trzy róże

Róża jest symbolem miłości i czułości. Motyw ten jest namalowany w ciepłych, romantycznych kolorach i dlatego doskonale nadaje się do sypialni. Można go też z powodzeniem powiesić w gabinecie czy salonie, gdzie stworzy ciepłą i romantyczną atmosferę. 

clanek_006

Masz pytania? Napisz do nas!

Jeśli chcecie nas o coś zapytać, chętnie odpowiemy. Napiszcie do nas na adres info@zuty.pl. Pracujemy w dni powszednie od 8:00 do 15:00.

Jednocześnie zalecamy zapoznanie się z sekcją Rady i wskazówki. Znajdziecie tam wiele cennych rad i instrukcji, które poprowadzą Was przez zakup i proces malowania od początku do końca i pomogą czerpać przyjemność z malowania.