Dla pełnej funkcjonalności tej strony poproszę o włączenie opcji JavaScript.

Historia Klientki: Jak malowanie po numerach ćwiczy koordynację wzrokowo - ruchową.

Nasze obrazy uszczęśliwiły setki tysięcy Klientów. Teraz przybliżymy Wam historię młodej dziewczyny, której malowanie po numerach pomaga przezwyciężyć słabość rąk. Przeczytaj tę inspirującą opowieść i zostań kolejnym entuzjastą malowania po numerach!

Ponieważ malowanie po numerach pomaga trenować umiejętności motoryczne, nasze obrazy nadają się dla dzieci, dorosłych i seniorów. Trenując zdolności motoryczne, wzmacniamy mięśnie naszych rąk i zyskujemy dokładność. Trenujemy również mózg, dając mu nowe bodźce, co jest szczególnie ważne w starszym wieku.

Przedstawiamy Wam inspirującą historię naszej Klientki Mariany, która jako dziecko nabawiła się atrofii kręgosłupa. Choroba ta negatywnie wpływa na mięśnie, osłabiając je, ale Mariana podąża za swoimi marzeniami i maluje, a ta czynność nie tylko ją uszczęśliwia, ale także pomaga odzyskać utraconą siłę w rękach.

Historia Mariany nam się na tyle spodobała, że postanowiliśmy przeprowadzić z nią wywiad, abyście mogli zapoznać się z jej ciekawym spojrzeniem na malarstwo.

Rozmowa z Marianną V.

Jaka jest Twoja historia? Czy możesz nam powiedzieć, co konkretnie wydarzyło się w Twoim życiu?

Nazywam się Mariana. Mam 16 lat. Pochodzę ze Zlína. Moje życie zmieniło się w ciągu 3 lat przez rdzeniowy zanik mięśni typu 2. Dla tych, którzy nie wiedzą, jest to postępująca utrata masy mięśniowej i osłabienie mięśni. Ta choroba sprawiła, że poruszam się na wózku inwalidzkim. Jednak nadal staram się ćwiczyć, żyć aktywnie i wspierać aktywność mięśni. Na przykład malując obrazy.

Dlaczego wybrałaś malowanie po numerach? Czy myślałaś o innej aktywności?

Po raz pierwszy, zobaczyłam obraz malowany po numerach na Instagramie i marzyłam o nim przez jakieś pół roku, ale trochę się martwiłam, czy w ogóle sobie z tym malowaniem poradzę. W końcu pomyślałam: „A dlaczego nie? Może to będzie nowe hobby?” i tak się zaczęło.

Czy możesz powiedzieć, jak pomaga Ci malowanie?

Jest niesamowicie uspokajające, a jednocześnie pomaga mi w poprawie motoryki palców. Czuję, że moje ręce są trochę silniejsze.

Zawsze lubiłaś malować, czy zainteresowałaś się dopiero malowaniem po numerach?

Rysowałam wcześniej, ale tylko ołówkami i flamastrami. Z biegiem czasu zaczęłam tęsknić do malowania i tak natknęłam się na Zuty.

Jakie motywy obrazów wybierasz i dlaczego?

Nad wyborze tematyki obrazów spędzam dużo czasu. Nie dlatego, że mi się nie podobają motywy, wszystkie są bardzo piękne, ale dla mnie obraz musi wyrażać miłość, pasję, namiętność.

Czy wybierasz obrazy według stopnia trudności?

 Nie. Im trudniej, tym lepiej. Jestem bardziej szczęśliwsza, kiedy uda mi się namalować coś trudniejszego.

Ile obrazów namalowanych po numerach masz już w domu? Masz jakieś ulubione?

Na razie mam tylko 2 obrazy, ale na pewno nie są to ostatnie. Nie mogę powiedzieć, który z nich jest ulubiony, ponieważ oba bardzo lubię. Każdy obraz, który maluję jest mi bliski.

Co o Twojej pasji malowania po numerach mówią Twoi najbliżsi?

Moja mama i przyjaciele byli bardzo podekscytowani, gdy namalowałam pierwszy obraz. Wszyscy lubimy oglądać ten proces malowania, aż do końca.

Co powiedziałabyś ludziom o podobnych doświadczeniach?

Zdecydowanie polecam malowanie obrazów po numerach z Zuty.pl, szczególnie tym którzy mają wątpliwości czy poradzą sobie z malowaniem na płótnie o większych rozmiarach, ale również dla tych, którzy są niepełnosprawni i mają słabe lub drżące ręce. Takie malowanie może bardzo pomóc. To niesamowite, że tu nie liczy się talent, ale wytrwałość. Każdy może stworzyć swój wymarzony obraz.

clanek_001

Jak malowanie po numerach trenuje koordynację wzrokowo-ruchową

Podczas malowania po numerach wymagana jest zręczność i precyzja. Koordynacja ruchu to trudna rzecz, ale dzięki częstemu powtarzaniu można ją szybko opanować.

Wynik jest tego wart. Namalowany obraz to najlepsza nagroda, będzie sprawiał radość przez wiele lat, a jeszcze dodatkowo wprawi w zdumienie wszystkich wokół.

Malowanie po numerach, oprócz umiejętności motorycznych, wzmacnia również koordynację wzrokową i ruch mięśni. Dlatego jeśli szukasz aktywności, która pomoże Ci wzmocnić słabe mięśnie rąk i ogólną dokładność ruchu, to malowanie po numerach jest dobrym wyborem.

Z Zuty.pl malować może każdy

W naszym sklepie internetowym znajdziesz obrazy w pięciu stopniach trudności. Jeśli dopiero zaczynasz malować, polecamy łatwiejsze motywy, abyś przypadkiem nie zniechęcić się od samego początku. Z czasem i nabrania wprawy w malowaniu można zamówić trudniejsze motywy. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem o Różnicach w stopniach trudnościach. Znajdziesz w nim wiele cennych wskazówek.

Samo malowanie po numerach wcale nie jest trudne. W rzeczywistości są to kolorowanki w większym formacie. Obraz jest podzielony na małe ponumerowane pola, do których są przypisane ponumerowane farby. W łatwiejszych obrazach, obszary są większe, mają regularne kształty i  nie zbyt wiele odcieni. Obejrzyj wideo Jak zacząć malować, a szybko zrozumiesz o co w tym chodzi.

Obejrzyj motywy w naszym sklepie internetowym z kategorii - Bardzo łatwe a przekonasz się, że nie są to błahe motywy pomimo, że jest to najniższy stopień trudności. Jednak efekt końcowy to obraz, który wygląda jak namalowany przez profesjonalistę. Możesz z dumą wystawiać go w swoim domu.

Magnolie

Magnolia to piękny, romantyczny kwiat o delikatnym wyglądzie. Jeśli lubisz kwiaty i martwe natury, koniecznie spróbuj je namalować. Delikatne połączenie odcieni bieli i ciemniejszego różu doda elegancji każdemu pomieszczeniu, w którym go powiesisz.

clanek_002

Mały Książę z lisem

Kto nie zna historii Małego Księcia. Podczas malowania tego obrazu możesz sobie przypomnieć tę ponadczasową bajkę dla dzieci i dorosłych. Spokojnie możesz zacząć malować z dziećmi, to łatwy stopień trudności jak najbardziej dla nich odpowiedni.

clanek_003

Minecraft - Podwodny

Gra komputerowa, którą uwielbiają zarówno młodsze, jak i starsze dzieci, młodzież, a nawet dorośli. Minecraft oferuje nieskończone możliwości i mnóstwo przygód. Jeśli masz w domu małego entuzjastę komputerów, ten obraz uszczęśliwisz go na 100%.

clanek_004

Kolorowy lew

Teraz coś dla fanów dzikich zwierząt. Kolorowy lew należy do bestsellerów na Zuty.pl. Żywe kolory na obrazie, nieustannie dostarczają nowych bodźców dla wyobraźni. Jeśli chcesz odświeżyć swój dom nietradycyjnym i oryginalnym motywem, polecamy Kolorowego lwa.

clanek_005

Wierzymy, że wybierzecie sobie u nas interesujące motywy i podobnie jak nasi Klienci znajdziecie nowe hobby - malowanie po numerach. 

Bardzo dziękujemy Pani Marianie za wywiad i życzymy jej zdrowia, powodzenia i wielu wspaniałych chwil z pędzlem w ręku.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami. Nasze BOK jest dostępne w każdy dzień powszedni w godzinach od 8:00 do 15:00. Dzwoń na +48 222 639 779 lub napisz na info@zuty.pl.