Dla pełnej funkcjonalności tej strony poproszę o włączenie opcji JavaScript.

Korzyści malowania po numerach

Malowanie po numerach to przyjemna forma relaksu. Ale designerski obraz to nie jedyna rzecz, jaką daje nam malowanie po numerach. W rzeczywistości przynosi cały szereg korzyści dla naszego ciała i umysłu. Dziś odpowiemy sobie na pytanie, dlaczego mielibyśmy dać malowaniu po numerach zielone światło?

clanek_001

Malarstwo jest popularne od zarania dziejów. Służyło jako forma wyrażania siebie. Przeszło długą ewolucję, a jego historia jest równie długa jak historia samej ludzkości. Sztuka piękna cieszy się wielką popularnością i nic dziwnego, że pojawił się pomysł, aby przybliżyć ją jak największej liczbie osób.

Historia malowania po numerach

Nie każdy jest ma talent plastyczny. Ludzie często myślą, że malowanie to rozrywka dla osób naprawdę utalentowanych lub małych dzieci. Nie jest to jednak prawda. Na pewno nie od czasu, gdy pierwsze zestawy do malowania po numerach ujrzały światło dzienne.

Nauka malowania z Leonardo da Vinci

Okazuje się, że korzenie malowania po numerach sięgają odległej przeszłości, do samego mistrza Leonarda da Vinci. Podobno uczestników swoich kursów uczył malowania po ponumerowanych polach. Niektórzy twierdzą nawet, że jego uczniowie używali tej techniki do uzupełniania jego dzieł sztuki. Wystarczyło, że podzielił niezamalowaną część swojego obrazu na ponumerowane pola, a resztę pracy dokończyli uczniowie. 

Leonardo da Vinci to jeden z najważniejszych artystów wszech czasów. Jego kultowe dzieła można znaleźć w naszej ofercie.

clanek_002

Boom zestawów malarskich w latach 50

Trudno z całą pewnością stwierdzić, czy te twierdzenia są oparte na faktach, czy nie. Wiemy jednak, że takie informacje około 1950 roku dotarły do Maxa Kleina, właściciela Palmer Paint Company. Idea malowania po numerach zaintrygowała go tak bardzo, że poprosił grafika Dana Robbinsa o stworzenie malarskiego zestawu hobbystycznego. Przybliżyło to malarstwo wielu osobom, a zestawy od razu zyskały ogromną popularność.

Dlaczego malowanie po numerach jest dobrą formą odpoczynku

Rozwój historyczny pokazuje, że malowanie po numerach było bardzo popularne już od początków swojego istnienia. Jego zalety pokazują, że zdecydowanie nie jest ono przeznaczone tylko dla dzieci. Z powodzeniem korzystają z niego również  dorośli ponieważ kreatywność nie zna granic wieku.

Nie są wymagane żadne specjalne umiejętności

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego malowanie obrazów wygrywa nad innymi zajęciami rękodzielniczymi, to odpowiedź jest prosta: aby malować po numerach nie potrzebujesz żadnych specjalnych umiejętności ani doświadczenia. Jeśli zdecydujesz się na dzierganie szalika, musisz wiedzieć, jak używać drutów lub szydełka, jak wybrać odpowiedni ścieg i tak dalej. W przypadku malowania przyjedzie do Ciebie zestaw, który zawiera wszystko, czego potrzebujesz:

  • Płótno z wybranym motywem podzielone na ponumerowane pola
  • Kubki z ponumerowanymi farbami
  • Zestaw pędzli
  • Arkusz kontrolny

Po zamówieniu takiego zestawu można przystąpić do tworzenia czarujących dzieł sztuki bez konieczności posiadania wcześniejszego doświadczenia. Jednak wybierając zestaw, zawsze wybieraj u renomowanych sprzedawców. Pozwoli to uniknąć błędów w numeracji płótna, braku farb lub innych problemów. W Zuty nie musisz się martwić o żadną z tych niemiłych niespodzianek. Jeśli napotkasz jakiekolwiek komplikacje, po prostu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

clanek_003

Korzyści z malowania z Zuty

Korzyści z malowania u nas to pewność, że otrzymasz wysokiej jakości lniane płótno, pędzle i profesjonalne farby akrylowe. Ponadto zawsze masz możliwość zakupu dodatkowych akcesoriów. Ale to nie wszystko. Malowanie po numerach ma terapeutyczny wpływ na ciało i umysł!

Poprawa koncentracji

Malowanie po numerach poprawia koncentrację i uwagę. Dzięki konieczności koncentrowania się na małych polach, nieustannie trenujesz swoje oczy. Fakt ten docenią zarówno młodsi, jak i starsi malarze. Lepsza koncentracja i dbałość o szczegóły przyda się zarówno w pracy, jak i w szkole.

Zrelaksuj się 

Aktywny lub twórczy odpoczynek jest zawsze lepszy dla organizmu niż nie robienie niczego. Jeśli masz wielkie plany na weekend, ale kończysz na wylegiwaniu się przed telewizorem, to masz tylko wyrzuty sumienia. W przypadku malowania po numerach tak nie będzie. Ten twórczy odpoczynek zamieni się w dzieło sztuki, z którego będziecie dumni.

Lepszy nastrój

Radość z wykonania zadania i poczucie własnej wartości prowadzą do uwolnienia hormonów szczęścia. To z kolei skutkuje lepszym postrzeganiem świata, a także większą ilością energii. Dodatkowo proces malowania pozwoli oderwać się od trosk życia codziennego i uwolnić umysł od stresu czy napięcia.

clanek_004

Rozwijanie zamiłowania do sztuki

Jeśli chcesz podarować zestaw malarski w prezencie dziecku lub nastolatkowi, to robisz bardzo dobrze. Malowanie po numerach nie tylko nauczy dziecko sensownie spędzać wolny czas, ale może też rozbudzić w nim wrażliwość artystyczną. Może być krokiem do malowania własnych obrazów lub prowadzić do głębszego zainteresowania sztuką.

Odprężenie ciała

Zarówno napięcie, jak i stres mają ogromny wpływ nie tylko na naszą psychikę, ale także na zdrowie fizyczne. Niekomfortowe samopoczucie prowadzi do sztywności mięśni, która jest źródłem wszelkiego rodzaju bóli. Walka ze zmartwieniami, zbiera  swoje żniwo w postaci bólu stawów, kręgosłupa szyjnego czy mięśni żucia, co może z kolei prowadzić do migreny. Malowanie po numerach może utrzymać mózg i umysł zajęty, a poziom stresu szybko się obniża. Prowadzi to następnie do rozluźnienia wszystkich od dawna napiętych części ciała i ogólnego odprężenia.

Nieustanne ćwiczenie dla mózgu

Mówi się, że jeśli chce się zapobiec chorobom zwyrodnieniowym mózgu w starszym wieku, trzeba go ćwiczyć przez całe życie. Pomóc może trening pamięci, nauka języków, poznawanie nowych rzeczy, rozwiązywanie krzyżówek czy po prostu malowanie po numerach. Mózg jest stale aktywowany i trenowany a to właśnie prowadzi do zapobiegania schorzeniom degeneracyjnym.

clanek_005

Ćwiczenia motoryki małej

Praca z pędzlem i kolorowanie najmniejszych pól ćwiczy również zdolności motoryczne. Choć możemy nie zdawać sobie z tego sprawy, malowanie po numerach może poprawić nasze wyniki także w innych dziedzinach. Delikatna ruchy dłoni mogą mieć pozytywny wpływ na ćwiczenie i doskonalenie pisania oraz może stanowić podstawę dla wielu aktywności sportowych. Malowanie po numerach może stać się również punktem wyjścia do poznania innych zajęć twórczych.

Tworzenie równowagi między ciałem i umysłem

Korzyści płynące z malowania po numerach są często porównywane do medytacji. Łącząc aktywność umysłową z aktywnością fizyczną, stajemy się bardziej wewnętrznie zjednoczeni i oderwani od świata zewnętrznego. Mózg skupia się tylko na poszczególnych polach przed sobą, co zmniejsza napięcie i pomaga zrelaksować całe ciało.

Zmniejszenie stresu, lęku i związanych z nim zaburzeń

Jak już wiemy, skupienie uwagi mózgu na aktywności twórczej prowadzi do jego odprężenia. Podczas gdy w życiu codziennym jesteśmy narażeni na sytuacje stresowe, które prowadzą do magazynowania napięcia, podczas malowania, wręcz przeciwnie, napięcie ulega redukcji. Wynika to z faktu, że mózg skupia się tylko na tym, co  znajduje się przed nim. Tym samym relaksuje się nie tylko umysł, ale i całe ciało. Następuje zmniejszenie bólów, napięcia mięśniowego czy drżenia. Podobną ulgę mogą zapewnić inne robótki ręczne, takie jak robienie na drutach, szydełku czy haftowanie. Malowanie po numerach wyróżnia się jednak wśród nich tym, że do jego wykonania nie potrzeba wcześniejszego doświadczenia ani żadnych umiejętności. 

clanek_006

Umiejętność rozwiązywania sytuacji problemowych

Malowanie po numerach poprawia naszą zdolność do rozwiązywania skomplikowanych sytuacji. W procesie malowania natkniesz się na wiele pól, których namalowanie wymaga skupienia i odrobiny pomyślunku. Dzięki temu nauczysz się coraz szybciej rozwiązywać skomplikowane problemy. 

Wybieraj spośród wielu tematów i poziomów trudności 

Malowanie po numerach nie tylko ma wpływ na naszą równowagę psychiczną, ale to także kreatywne hobby, które od razu pokochasz. Wszystko zaczyna się od wyboru idealnego wzoru. Ponieważ wiemy, że preferencje są różne, w naszej ofercie zawarliśmy najbardziej zróżnicowany wybór wzorów. Zatem dzieci, miłośnicy filmów, przyrody, podróży, abstrakcji i sztuki klasycznej mogą znaleźć u nas swój wymarzony obraz.

Obrazy można malować w przedziale dni lub tygodni, zależy od poziomu trudności, jaki wybierzesz. Na początek dobrze jest wybrać łatwe wzory. W ten sposób stopniowo opanujesz całą technikę malowania po numerach i będziesz mieć pewność, że droga do Twojego pierwszego wymalowanego obrazu nie będzie zbyt ciernista. Potem nie bój się zmierzyć z bardziej skomplikowanymi motywami. Poziom trudności jest podany przy każdym obrazie.

Przykładem bardzo łatwych i łatwych obrazów jest na przykład Freddie na scenie, urocza Hiszpańska uliczka czy rozkoszny motyw dziecięcy Kot w stokrotkach

clanek_007

Bardziej doświadczeni malarze i ci, którzy lubią wyzwania, mogą zająć się bardziej skomplikowanymi motywami. Wprawdzie na efekty być może będą musieli poczekać dłużej, ale na pewno nie będą tego żałować. Bardziej złożone motywy są często nie do odróżnienia od prawdziwych obrazów. Obrazy takie jak Para w kawiarni, Gwiezdny Budda czy Jesienne brzozy nad jeziorem są świetnymi przykładami.

clanek_008

Podaruj korzyści kreatywnego hobby w prezencie 

Przyjrzeliśmy się dzisiaj malowaniu po numerach nie tylko jako sposobowi na uzyskanie pięknego obrazu, ale także jako aktywności, która może przynieść całą masę korzyści dla naszych ciał i umysłów. Jeśli chcesz poświęcić trochę czasu tylko dla siebie, malowanie po numerach jest najbardziej odpowiednim zajęciem. Jego rezultatem będzie piękna dekoracja w Twoim domu lub mieszkaniu.

Tak jak malowanie ekscytuje Ciebie, tak będzie ekscytować innych. Nie bój się więc podarować komuś w prezencie zestawu do malowania po numerach. Jeśli zastanawiasz się nad odpowiednim motywem, możesz wybrać jeden z naszych bestsellerów lub pozostawić decyzję osobie obdarowanej i podarować jej bon upominkowy.