Dla pełnej funkcjonalności tej strony poproszę o włączenie opcji JavaScript.

Letni Bucket List

Lato jest piękne i zachęca do wielu aktywności, których nie można lub nie udaje się nam wykonać w ciągu roku. Aby upewnić się, że o niczym nie zapomnisz, przygotowaliśmy do Ciebie listę rzeczy, które po prostu musisz zrobić.

clanek_001

Bucket list to lista rzeczy, które dana osoba chciałaby w swoim życiu osiągnąć. Jest też wiele aktywności, które warto zrealizować w ciągu lata. Dlatego dobrym pomysłem jest zrobienie letniej bucket list, a następnie odhaczanie jednego zadania za drugim. Ponieważ lato to wolny czas dla dzieci i dorosłych, wybraliśmy aktywności, którymi możecie cieszyć się wszyscy razem. W upalne dni można iść nad wodę, w deszczowe zaś malować po numerach.

Uwaga redaktora: The Bucket List pochodzi z angielskiego zwrotu "kick the bucket", który na język polski można przetłumaczyć jako "kopnąć w kalendarz".  Także Bucket List, to lista rzeczy, które trzeba zrealizować przed śmiercią. 

Wybierzcie się nad wodę

Pływanie jest nieodłącznym elementem lata. Słońce jest świetnym źródłem witaminy D, leczy skórę i potrafi wprawić w świetny nastrój. Dodatkowo czas spędzony na słońcu można wykorzystać na relaks, słuchanie ulubionej muzyki, audiobooka lub czytanie ulubionego czasopisma.

Dzieci kochają każdy pobyt na świeżym powietrzu. Jeśli chcecie skorzystać z wodnych atrakcji, możecie wszyscy razem wybrać się na basen. W przeciwnym razie można zdecydować się na pływanie na łonie natury. Tutaj dzieci mogą budować tamy z kamieni, rzucać żabami lub robić wianki z mleczy.

Obejrzyjcie ulubiony film lub serial

Czasem ciężko jest znaleźć wspólny czas w ciągu roku, aby obejrzeć nowy serial lub ulubiony film. Jeśli odkładaliście nową premierę, wpiszcie ją na swoją letnią bucket list! Co wieczór możecie zasiadać do serialu, albo oglądać film w bardziej spektakularny sposób we własnym kinie letnim!

Jeśli masz ogrodu, stwórz małe kino letnie i oglądaj ulubione filmy na świeżym powietrzu. Możecie na przykład zaplanować grupowy sleepover dla dzieci i puścić im ulubioną bajkę. Wystarczy projektor, koce, poduszki i popcorn a seans można zacząć! Zobaczysz, że zapamiętają go na długo.

clanek_002

Odwiedź ZOO

Lato to również wycieczki. Jeśli macie możliwość jechać bez dzieci, możecie wybrać się na wędrówki po górach i nocować w schroniskach lub pod gołym niebem. Jeśli jednak planujecie wyjazd z dziećmi, rozważcie wizytę w ZOO.

Dzieci kochają zwierzęta i wzmacnianie ich relacji z przyrodą jest bardzo ważne. Można też połączyć wizytę z grą, w której dzieci będą stopniowo odhaczać zwierzęta, które widziały lub zapiszą 5 najciekawszych faktów, których się dowiedziały. Śladami zwierząt można też  podążać na wieś lub do na łono natury.

Namalujcie obraz po numerach

Malowanie obrazu może zająć dużo czasu. Jednak latem na pewno będzie łatwiej go znaleźć. Nie odkładaj więc tego na później i już teraz zabierz się za tę twórczą aktywność. Wiele osób chciałoby coś namalować, ale często z tego rezygnują, bo uważają, że brakuje im talentu. Jednak dzięki malowaniu po numerach każdy może zostać malarzem. Nie ma znaczenia talent ani wiek. Wystarczy wybrać ulubiony wzór i rozpocząć pracę.

Podczas gdy Ty zabierzesz się za malowanie obrazu, który ozdobi ściany Twojego salonu lub kuchni, dla dzieci możesz zamówić jeden z wzorów dziecięcych, który pięknie rozjaśni ich pokój. Wszystko zależy od ich wieku i umiejętności manualnych, jednak na początek dobrze jest sięgnąć po obraz o bardzo łatwym lub łatwym stopniu trudności.

Dzieciom spodoba się to zajęcie, ponieważ przypomina klasyczną kolorowankę. Jednak efektem będzie dzieło, z którego będą mogli być naprawdę dumni. Dodatkowo, zajęcie to zapewni im rozrywkę na długie godziny, pomoże im potrenować znajomość liczb, a co więcej, poprawi ich dokładność i cierpliwość.

clanek_003

Zacznij czytać

Na pewno macie przynajmniej jedną książkę, którą chcielibyście przeczytać lub którą wam polecono. Jesienne, deszczowe dni również świetnie nadają się do tej aktywności, ale książki nie musisz czytać tylko w domu. Wybrany tytuł można czytać nad wodą, w ogrodzie lub na łonie natury. Jeśli latem lubisz oddawać się spacerom lub uprawiać sport, możesz wybrać także audiobooka, aby mieć wolne ręce. 

Czytanie jest idealne również dla dzieci. Czytane historie mogą pozwolić im na przeżywanie wymyślonych przygód, ćwiczenie czytania i rozwijanie wyobraźni. Literatura dziecięca jest bardzo bogata, dlatego znajdziesz tu idealny temat dla miłośników science fiction, tajemniczych przygód i historii kryminalnych. Najmłodszym  pociechom możecie poczytać Wy albo starsze rodzeństwo.

Zróbcie sobie piknik

Lato otwiera drzwi do wielu popularnych aktywności, a jedną z nich jest piknik na łonie natury. Oprócz wygodnych koców, pamiętaj o spakowaniu dobrego jedzenia, napojów i czegoś do zabawy. Po posiłku można spędzić piękne popołudnie na łonie natury. Zorganizuj piknik z przyjaciółmi. Podczas gdy dzieci mogą się razem bawić, Wy możecie cieszyć się rozmową w pięknym otoczeniu. Tylko nie zapomnijcie o środku na komary. Owady potrafią czasem zatruć wspaniałą atmosferę.

clanek_004

Jedź na kemping

Jeśli chcesz spróbować wszystkich typowych letnich atrakcji to wybierz się na camping lub biwak. Atmosfera tych miejsc jest niepowtarzalna. Co więcej, kilka dni pod namiotem, nie jest takie drogie. Nie trzeba nawet wyjeżdżać bardzo daleko, aby doświadczyć trampingu. W Polsce jest wiele kempingów do wyboru. Niektóre z nich znajdują się tuż przy wodzie, więc dzieci mogą się świetnie bawić. 

Zorganizuj karnawał

Zróbcie bal przebierańców. Jeśli masz ogród, możesz zaprosić znajomych i spędzić z nimi miłe letnie popołudnie czy wieczór. Karnawał to świetna zabawa przede wszystkim dla dzieci. Możesz zaplanować dla nich różne konkursy i zabawy, które zapewnią im rozrywkę, a Wy z przyjaciółmi możecie zabrać się na przykład za grillowanie. Jeśli nie wiesz, jak zapewnić dzieciom rozrywkę przez całe popołudnie, możesz wymyślić szukanie ukrytego skarbu, wymyślić grę strategiczną lub zamówić kilka zestawów do malowania po numerach. Obrazy zwierząt lub superbohaterów na pewno im się spodobają!

clanek_005

Jedź na festiwal

Jeśli lubisz koncerty, ale nie lubisz tłoku, to latem zdecydowanie udaj się na festiwal na świeżym powietrzu. Tam unikniesz takich rzeczy jak duszne powietrze i ograniczona przestrzeń. 

W lecie odbywa się wiele różnych imprez na świeżym powietrzu. Można odwiedzić jeden z festiwali muzycznych, kulinarnych czy nawet teatralnych. Do tego, jeśli wybierzesz jedną z mniejszych, lokalnych imprez, możesz mieć pewność, że nie zgubisz się w tłumie i wesprzesz lokalnych organizatorów.

Idź na grzyby lub na borówki

Jeśli przez cały rok nie mogliście się doczekać, by wyruszyć do lasu na grzyby, teraz jest na to idealny czas. Do zabawy można zaprosić najmłodszych. W lesie znajdziecie nie tylko ciszę i spokój, ale także mnóstwo bodźców, które zapewnią dzieciom rozrywkę. Dodatkowo poznawanie grzybów z atlasu może być świetną i pożyteczną  zabawą. 

Jeśli uznasz, że tegoroczny sezon grzybowy w Twojej okolicy nie jest warty zachodu, możesz wybrać się na poszukiwanie wszelkiego rodzaju leśnych owoców, a następnie zabrać się za robienie dżemów lub kompotów. Nawet dzieci mogą być pomocne przy robieniu przetworów, można im na przykład powierzyć wykonanie etykiet na słoiki. 

Zostańmy jeszcze przy gotowaniu i jedzeniu. Kolejnym świetnym pomysłem na lato jest wędrowna kolacja w gronie przyjaciół. Po prostu codziennie jeden z Was przyrządza kolację i zaprasza na nią wszystkich pozostałych.

clanek_006

Wybierz się do kina letniego

Wizyty w kinie letnim zdecydowanie nie powinno zabraknąć na Waszej bucket list. Nawet jeśli nie jesteś kinomanem, to w kinie plenerowym jest wiele innych atrakcji. Można wybierać od klasycznych kin letnich, po seanse w ogródkach restauracyjnych czy parkach. Niezależnie od tego, jakie miejsce wybierzesz, zawsze będzie tam świeże powietrze, więcej komfortu i coś dobrego do jedzenia i picia. Na seans możecie przynieść ciepły koc lub poduszkę do siedzenia i znaleźć sobie najdogodniejsze miejsce.

Rozkręć swoje lato z Zuty

Lato to wspaniały czas, ale dość często mija jak woda i ze wszystkich planów nie udaje się zrealizować. Aby tego uniknąć, musicie ustalić jasne cele, które chcecie osiągnąć w czasie lata. Pomoże Wam w tym bucket list, dzięki której będziecie mogli na bieżąco kontrolować, co już gotowe i ile Wam jeszcze zostało.

Ponieważ istnieje niezliczona ilość zabawnych letnich zajęć, zebraliśmy 11 aktywności, którymi można się cieszyć samodzielnie, z przyjaciółmi i z dziećmi. Jednym z nich jest malowanie po numerach i od tego można zacząć swoją letnią bucket list. Wystarczy, że wybierzesz idealny wzór, a resztę postaramy sie już my.  

Jeśli nie wiesz, na jaki obraz się zdecydować, zainspiruj się naszymi najpopularniejszymi wzorami lub poznaj nasze nowości. Niezależnie od tego, co ostatecznie wybierzecie, jedno jest pewne - zrobiliście pierwszy krok w kierunku wypełnienia swojej letniej bucket list.

clanek_007_pl