Dla pełnej funkcjonalności tej strony poproszę o włączenie opcji JavaScript.

Roztańczone obrazy

Taniec jest integralną częścią wszystkich epok i kultur. Przechodził okresy rozkwitu i upadku, przybierając różne formy i spełniając kilka funkcji. Dziś przyjrzymy się bliżej niektórym stylom tanecznym i pokażemy Wam, których obrazów o tematyce tanecznej zdecydowanie nie powinniście przegapić.

clanek_001

Wiele osób twierdzi, że nie potrafi tańczyć. Ale to nie do końca prawda! Tak naprawdę taniec jest w nas zakorzeniony od tysiącleci i każdy jest do niego zdolny. Nie każdy z nas potrafi jednak prawidłowo wyczuć rytm.

Jeśli lubisz taniec, ale nie chcesz tańczyć, możesz namalować na płótnie kilka eleganckich figur tanecznych i powiesić je do domu. Może nie nauczysz się z nami tańczyć, ale na pewno nauczysz się malować!

Taniec jest prawdziwie estetyczną formą sztuki, a ludzie fascynują się nim od niepamiętnych czasów. Wpłynął on nawet na najsłynniejszych malarzy, którzy uwieczniali jego piękno na swoich obrazach. Są wśród nich kochający balet impresjonista Edgar Degas, ekspresjonista Edvard Munch i przedstawiciel fowizmu Henri Matisse. Nie ma więc powodu, dla którego nie mielibyście sami stworzyć tańczącego obrazu.

Popularne motywy taneczne

Jeśli już zapoznaliście się z naszą ofertą obrazów o tematyce tanecznej, ale nie wiecie, który z nich będzie wyglądał najlepiej w Twym wnętrzu, pomożemy Ci wybrać. Opcji jest oczywiście więcej. Możesz wybierać według Twojego ulubionego stylu tańca, ale także zgodnie z duchem Twojego domu.

Balet w stylu Glamorous

Balet to bardzo specyficzny rodzaj tańca. Opiera się tylko na ruchu tancerza, ale także na jego ekspresji i bezsłownym wyrażaniu emocji i uczuć. Balet stoi samodzielnie lub może być częścią opery lub musicalu.

Dla miłośników tradycyjnych obrazów

Ruchu tancerzy w balecie mogą być zarówno subtelne jak i dramatyczne. Wiele osób podziwia balet za jego lekkość i piękno. I właśnie takie obrazy znajdziesz w naszej ofercie. Baletnica w kolorach jesieni wprowadzi do Twego pomieszczenia ciepłe barwy z odrobiną tajemniczości. Z kolei baletnica w tańcu uosabia ruch, emocje i uwielbianą delikatność tego tańca.

clanek_002

Abstrakcja i większe wyzwanie

Jeśli szukasz obrazu, który będzie dla Ciebie wyzwaniem i zaowocuje nieszablonowym dziełem sztuki to z pewnością zainteresuje Cię obraz Baletnica z kolorową spódniczką. Szeroka gama kolorów, abstrakcyjna koncepcja i średni stopień trudności czynią z tego obrazu prawdziwe dzieło sztuki.

clanek_003

Temperamentne Tango

Tango wywodzi się z Ameryki Łacińskiej i jest jednym z tańców standardowych. Te charakteryzują się precyzyjną postawą i mają raczej tradycyjny i konserwatywny charakter. Tym bardziej interesujące jest, że swoje miejsce wśród nich znalazło tu również żywiołowe i wręcz dzikie tango.

Tango w ciągu swojej historii przeszło złożoną ewolucję i istnieje kilka podgatunków tego tańca. Kiedy po raz pierwszy trafiło do Europy, wiele osób zakochało się w nim z powodu jego pasji. Nic dziwnego, że przez długi czas był cierniem w oku Kościoła. Jego pasja i otwartość zostały więc z czasem złagodzone i nic nie stało już na przeszkodzie, by zaliczyć go do klasycznych, standardowych tańców.

Energia i barwność

Jeśli chcesz uchwycić na płótnie nieokiełznaną atmosferę tego tańca, mamy dla Ciebie trzy czarujące obrazy. Pierwszym z nich jest Impresjonistyczna para, który przedstawia dynamizm i energię tańca. Kolorystyka i styl obrazu sprawiają, że świetnie sprawdzi się on zarówno w nowoczesnych, jak i bardziej stonowanych wnętrzach. Oddaje atmosferę tego wyjątkowego tańca i rozjaśni nawet najbardziej zacieniony kąt pomieszczenia.

clanek_004

Pasja i elegancja

Chociaż tango mogło być w dawnych czasach dla wielu oburzające, to bliski kontakt, zwinność i energia tancerzy są właśnie tymi elementami, które wyróżniają je spośród innych. Jeśli z tych właśnie powodów podziwiasz tango, dwa kolejne motywy z pewnością przypadną Ci do gustu. Oba nadają się zarówno do nowoczesnych, jak i bardziej tradycyjnych wnętrz. Tango to obraz, który oddaje zarówno ruch, jak i pasję. Wykorzystuje mnogość kolorów, które uzupełnią dowolną kolorystykę pomieszczenia. Obraz Tancerze tango przygotowaliśmy w łagodniejszych i mniej wyrazistych tonach. Dzięki temu obraz jest świetnym wyborem dla miłośników neutralnych wnętrz, gdyż nie jest zbyt kontrastowy.

clanek_008

Rytmy Ameryki Łacińskiej

Tańce latynoamerykańskie to odrębna grupa tańców, popularnych na całym świecie. Wnoszą one do świata tańca zupełnie inny klimat i energię niż standardowy angielski fokstrot czy walc.

Do klasycznych przedstawicieli tańców latynoamerykańskich należą cha-cha, rumba, samba, paso doble i jive. Kluczową rolę odgrywa tu energia tancerza a jego ekspresja potęguje atmosferę tańca. Właśnie tę znajdziesz na naszym obrazie Tancerka w kolorach. Jak sam tytuł wskazuje, kolory odgrywają tu kluczową rolę. Odpowiadają za uchwycenie wszystkich emocji, które towarzyszą tańcowi. Stopień trudności motywu jest średni, więc zadowoli nawet najbardziej doświadczonych malarzy.

clanek_006

Zakochana Rumba

Rumba wywodzi się z Ameryki Środkowej, a konkretnie z Kuby. Jest to taniec prawdziwie romantyczny i  nie brakuje w nim typowej dla Ameryki Łacińskiej pasji. Rumba to przedstawienie, które obrazuje próbę zdobycia kobiety przez mężczyznę. Dlatego taniec ten zawiera wiele uwodzicielskich i seksownych figur i jest popularny na całym świecie. Jednak nie zawsze tak było. W rzeczywistości, kiedy taniec przeniknął do Europy na początku XX wieku, nie był zbyt popularny. Głównym powodem był jego skomplikowany rytm. Potem jednak został uproszczony i stał się jednym z tańców klasycznych. Jego romantyczną atmosferę znajdziesz w naszym obrazie Rumba. Ciepłe kolory i lekko abstrakcyjny wzór podkreślają temperament i pasję tego tańca.

clanek_007

Flamenco

Jeśli mówimy o ekspresyjnych tańcach, nie powinniśmy pomijać flamenco. Jest ono związana z południową Hiszpanią i odzwierciedla kilka różnych kultur. Charakteryzuje się specyficznym ubiorem tancerzy, śpiewem i poszczególnymi elementami tanecznymi. Poza charakterystycznymi figurami, jest jeszcze tupanie czy klaskanie. To naprawdę pełen akcji i emocji taniec. Atmosferę i wyjątkowość tego tańca z Andaluzji z łatwością przeniesiesz do domu dzięki naszemu obrazowi Dziewczyna tańcząca flamenco. Zadba o to nie tylko kobieta w żarze tańca, ale także dzikie kolory, które ją otaczają. Podobnie urzekający jest obraz Tancerka flamenco.

clanek_008

Inne popularne tańce

Tańce mogą mieć różny charakter, są tańce obrzędowe i wojenne. Jeśli jednak przyjrzymy się tańcom towarzyskim, to dzielą się one na wspomniane wcześniej standardowe i latynoamerykańskie. Do innych należą tańce w parach: mambo, salsa, charleston, jive, polka, czardasz, tańce grupowe: kankan, country, quadrille i solowe: breakdance, tap, taniec brzucha

Obrazy z motywem tańca we wnętrzu

Czasami zakochujemy się w jakimś dziele sztuki i wiemy, że musimy je mieć. Innym razem po prostu decydujemy się rozjaśnić wnętrze obrazem i bardziej interesuje nas to, jak będzie wyglądał w pomieszczeniu. Jeśli wybierasz obrazy według kolorystyki, to mamy dla Ciebie kilka ciekawych wzorów, wśród których na pewno znajdziesz swojego faworyta.

Jeśli masz wnętrze urządzone w zimnych i szarych tonacjach, obraz Niebieska baletnica lub Tancerka na plaży idealnie wkomponuje się w interier. Z kolei miłośnicy naturalnych kolorów i odcieni ziemi mogą sięgnąć po obraz Zatracona w tańcu lub Taniec na moście

clanek_009

Jeśli nie kierujesz się kolorami, a raczej stylem malarskim, możesz pójść drogą abstrakcji lub realizmu. Wśród obrazów abstrakcyjnych znajdziesz kilka wyjątkowych prac. Na pewno jednak warto wspomnieć o obrazie Siła tańca, który wygląda bardzo oryginalnie. Podobnie jest w przypadku abstrakcyjnego Szkicu baletnicy.Miłośnicy bardziej realistycznych wzorów mogą sięgnąć po obraz Mała baletnica lub Tańcząca kobieta w bieli.

clanek_010

Dla kogo są idealne taneczne obrazy 

Obrazy przedstawiające taniec to świetny wybór dla każdego, kto go lubi. Dodatkowo mogą być świetnym prezentem dla osób, które kochają taniec i są mu oddane. Zróżnicowana oferta Zuty gwarantuje, że każdy znajdzie obraz dla siebie.

Dzięki unikalnej koncepcji malowania po numerach, każdy może się w to naprawdę wciągnąć. Wystarczy zamówić wybrany przez siebie motyw, a następnie stopniowo malować poszczególne pola zgodnie z numerami. Ponadto w ofercie motywów tanecznych znajdziecie obrazy o kilku poziomach trudności:

Wybór zależy od Twojego doświadczenia i determinacji. Obrazy różnią się od siebie ilością pól do pomalowania i ilością kolorów.

Twórczy odpoczynek dla twórczych dusz

Podobnie jak taniec, malowanie jest też dziedziną sztuki. Podczas gdy taniec ćwiczy całe nasze ciało, malowanie po numerach poprawia umiejętności grafomotoryki i trenuje nasz umysł.

Zależy od wyboru sprzedawcy

Kupując zestaw malarski, postaw na Zuty. Nie dość, że masz do wyboru tysiące motywów, to jeszcze możesz mieć pewność, że zestaw zawiera wszystko, co powinien. Zaopatrzymy Cię w wysokiej jakości płótno lniane, różnej wielkości pędzle oraz farby akrylowe. Zawsze odpowiadają one wybranemu przez Ciebie motywowi. Nie musisz się więc martwić, że zabraknie Ci farby. 

Jeśli dopiero zaczynasz i Twoja ręka na początku będzie trochę niewprawiona, to nic nie szkodzi! Wystarczy, że napiszesz do nas na adres info@zuty.pl i powiesz, jaki kolor Ci się skończył, a my wyślemy go do Ciebie bezpłatnie. Wiemy, że bez oryginalnych farb dzieło pozostałoby niedokończone.

clanek_011

Stwórz swoje studio malarskie

Malowanie to naprawdę przyjemna forma relaksu i dobrze jest do niej regularnie wracać. Nasze obrazy podzielone są tematycznie, więc za każdym razem możesz wybrać inny temat obrazu. Dziś możesz zacząć od jednego z motywów tanecznych. 

Aby czerpać radość z malowania i regularnie do niego wracać, można stworzyć w domu mały warsztat artystyczny. Przydatna może być paleta, sztaluga czy profesjonalne pędzle. Abyście nie musieli po nic daleko chodzić, wszystkie akcesoria umieściliśmy w jednym miejscu.