Dla pełnej funkcjonalności tej strony poproszę o włączenie opcji JavaScript.

Malując jak Gustav Klimt, odkryjesz świat erotyki i pięknych kobiet

Wszyscy znamy Gustava Klimta dzięki jego obrazom pięknych kobiet, które malował w stylu bizantyjskich mozaik z odrobiną romantycznej secesji. Jak te dwa światy spotkały się w umyśle austriackiego geniusza? Poznaj z nami świat Gustava Klimta i naucz się malować jak on. Z malowaniem po numerach możesz to osiągnąć!

miniatura_FB-gustav-klimt

Kim był Gustav Klimt?

Urodził się pod Wiedniem w 1862 roku, w okresie Cesarstwa Austriackiego. Zmarł w 1918 roku w wieku 56 lat. Jego ojciec był złotnikiem, a pochodził z Travčic koło Litomierzyc.

Gustav, najwyraźniej po ojcu, odziedziczył  wyczucie szczegółu i talent artystyczny. Wiele jego obrazów sprawia wrażenie złożonych z drobnych kawałków i inkrustowanych złotem Przypominają one bizantyjskie mozaiki, którymi się inspirował. Jego dzieła, to prawdziwy raj dla oczu. Malarstwo Klimta charakteryzuje się żywą kolorystyką i dbałością o szczegóły,  jego prace są delikatne i gustowne.

Gustav Klimt, założyciel wiedeńskiej secesji zajmował się także dekoracją wnętrz. W Karlowych Warach i Libercu brał udział w dekoracji teatrów. Malowana przez niego kurtyna w Libercu służy do dziś. Eksperci zaliczają tego malarza do stylu secesyjnego i symbolistycznego.

Z wielkimi mistrzami secesji łączyła go miłość do dam i podziw dla kobiecego ciała. Gustav Klimt malował głównie portrety na zamówienie np. portrety kobiet z wyższych sfer (z którymi miał wiele tajnych romansów), ale malował też modelki. Spod jego pędzla wyszło około 4000 aktów.

To niewiarygodne, ale po tym, jak zmarł na udar, o majątek roszczyło sobie prawo 14 nieślubnych dzieci. Do dziś w wiedeńskiej Akademii Sztuk Pięknych odbywa się doroczne spotkanie potomków Gustava Klimta.

Ile kosztował taki obraz na zamówienie? Gustav Klimt żądał za portret około 35 000 koron austriackich. Było to nawet wtedy dużo i nie każdego było stać na portret od mistrza. Kwota ta była dziesięciokrotnie wyższa od pensji starszego urzędnika państwowego. Oprócz portretów sporadycznie malował pejzaże, które są również dziełami niezwykłymi.

Jeden z jego najsłynniejszych portretów - Złota Adela, został wylicytowany w 2006 roku za prawie 135 milionów dolarów. Pobił on wtedy rekord i stał się najdroższym, sprzedanym obrazem na świecie. Z czasem Jackson Pollock i Willem de Kooning objęli prowadzenie,  ale Złota Adela zajmuje trzecie miejsce wśród najdroższych obrazów na świecie.

Z  Zuty.pl możesz mieć jeden z fenomenalnych obrazów Klimta już od 46 zł. Czemu nie kupić od razu całej kolekcji? Udajcie się z nami do świata piękna, romansu i ekscytujących, tajemniczych kobiet Gustava Klimta. 

Obrazy Gustava Klimta na Zuty.pl

Na Zuty.pl przygotowaliśmy serię obrazów Gustava Klimta. Znajdziesz je wszystkie w naszym sklepie internetowym w kategorii Wielcy Malarze. Przyjrzyjmy się teraz reprodukcjom Gustava Klimta, które oferujemy jako obrazy malowane po numerach.

Pocałunek

Prawdopodobnie najsłynniejszym obrazem Klimta jest Pocałunek, pełen pasji i miłości. Znawcy twierdzą, że jest jednym z najlepszych obrazów złotej ery malarza. Widoczna jest na nim nie tylko inspiracja sztuką złotniczą, ale także bizantyjskimi mozaikami.

Pocałunek nigdy nie był licytowany, ale jego wartość szacuje się na 100 milionów dolarów. Można go podziwiać w galerii Belvedere w Wiedniu, albo namalować po numerach i powiesić u siebie w domu. Wyobraź sobie jak będziesz się czuć, gdy znajomi zapytają: skąd masz ten obraz?  A Ty odpowiesz: Namalowałem (namalowałam) go! 

clanek_001

Dziewica

Dziewica to symbolistyczne dzieło Gustava Klimta. Typowe dla Klimta było, że ​​pokazywał symbolikę poprzez erotykę. To dzieło jest pełne zmysłowości rozmarzonej młodej dziewczyny. Pozwól, aby Twój pędzel tańczył na obrazie jak prawdziwy wirtuoz i przenieś się do wymarzonego świata Dziewicy Klimta. Ten obraz wybitnie nadaje się do sypialni, gdzie pomoże Ci np. pobudzić partnera.

clanek_002

Złota Adela

Złota Adela to portret Adele Bloch-Bauer, żony bogatego przemysłowca Ferdynanda Bloch-Bauera. Adela była mecenaską Gustava Klimta (i być może jego sekretną kochanką) namalował ją dwa razy. Ta praca zajęła mu trzy lata. O obrazie tym był nawet nakręcony film, Lady in Gold z Helen Mirren w roli głównej.

Złota Adela stała się jednym z jego najsłynniejszych obrazów. Ten piękny, elegancki obraz idealnie wpasuje się w Twoje wnętrze.

clanek_003

Judyta

Adele Bloch-Bauer ponownie była modelką do tego obrazu, ale tym razem temat inspirowany jest biblijną Judytą. Zamiast mściwej postaci ze Starego Testamentu, Judyta Klimta (znana również jako Salome) jest zmysłową femme fatale, która z pewnością nie pozostawi cię zimnym.

Ten obraz możesz sobie zamówić w mniejszym rozmiarze: 40×50 cm lub większym: 80×100 cm. Obraz jest jednym z bardziej wymagających, ale jeśli masz już doświadczenie z malowaniem po numerach, możesz go spokojnie namalować.

Jeśli zależy Wam na tym obrazie, ale jeszcze nie próbowaliście malować po numerach, nie bójcie się wyzwania i podejmijcie go. Dzięki darmowej lupie w zestawie zobaczycie nawet najdrobniejsze szczegóły i poradzicie sobie z tym obrazem, jak prawdziwy mistrz!

clanek_004

Ogród ze słonecznikami

Ogród ze słonecznikami albo Ogród kwiatowy to obraz, który również pobił niemały rekord. Wylicytowany był za 67 milionów dolarów. Do 1968 roku można go było oglądać w Galerii Narodowej w Pradze, która kupiła go w 1910 roku, jednak później wymieniła go za obrazy Eduarda Maneta.

Krajobrazy Klimta mają nieodpartą, romantyczną atmosferę pełną harmonii i spokoju. Ten obraz sprawi radość każdemu, kto ma gorączkowe życie i potrzebuje trochę odpoczynku.

Wystarczy wziąć pędzel do ręki i zatracić się w magicznym świecie Klimta. Przekonasz się, że wkrótce zapomnisz o wszystkich troskach i w pełni zanurzysz się w kojącej zieleni Ogrodu ze słonecznikami.

clanek_005

Hygeia

Hygeia to obraz z serii prac dla Uniwersytetu Wiedeńskiego. Hygeia była częścią obrazu Medycyna. Artysta namalował także Filozofię i Prawoznawstwo. Hygeia to postać z mitologii greckiej. Była boginią zdrowia i czystości. Kolor złoty podkreśla jej wielkość i znaczenie. Dzięki połączeniu intensywnych kolorów, motyw prezentuje się naprawdę majestatycznie.

Ten urzekający obraz spodoba się każdemu, kto go zobaczy. Jeśli szukasz oryginalnego, motywu to jest to właśnie Hygeia.

clanek_006

Na Zuty.pl znajdziesz również dzieła innych artystów 

W naszym sklepie internetowym oprócz obrazów Klimta znajdziesz również obrazy wielu innych artystów, zarówno z dawnej, jak i niedawnej przeszłości. Oprócz mistrzów renesansu można kupić także malarzy barokowych, impresjonistów, symbolistów, ekspresjonistów i twórców innych współczesnych kierunków.

Oprócz znanych artystów proponujemy również obrazy współczesnych artystów zajmujących się fotografowaniem przyrody (np. Ted Davis) czy malowaniem egzotycznych zwierząt (Howard Robinson). Mamy także motywy miast, samochodów, celebryt, postacie z bajek, gier i wiele innych. Wystarczy spojrzeć na nasz e-sklep. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Malując po numerach, maluj jak artysta

Malując po numerach, nauczysz się prostej techniki malowania, którą naprawdę każdy może opanować. Nie ma znaczenia, czy masz jakieś doświadczenie. Nieważne czy jesteś osobą dorosłą, osobą starszą czy małym dzieckiem. Po prostu znajdź obraz o odpowiednim stopniu trudności i zacznij! Tam, gdzie są chęci i pracowitość, tam powstają piękne obrazy.

WSKAZÓWKA: Nie wiesz w jakim stopniu trudności wybrać obraz? Zajrzyj do naszego przewodnika po stopniach trudności. Doradzimy!

Malując obrazy po numerach, będziesz malował tak jak sam Leonardo da Vinci. Uczył tej techniki swoich uczniów, aby mogli dokończyć  prace, na które nie miał czasu, a jednocześnie nauczyć ich rzemiosła malarskiego.

Jak malować obrazy po numerach? Najpierw drukujemy obraz na płótnie.  Motyw jest podzielony na wiele małych, ponumerowanych pól. Każda liczba ma podporządkowany kolor, którym malujesz dane pole. Nie ma w tym nic trudnego, a końcowy efekt… wymalowany obraz wygląda jakby wyszedł spod pędzla profesjonalisty.

WSKAZÓWKA: Czy chcesz dowiedzieć się więcej o technice malowania po numerach? Przeczytaj nasz artykuł Jak zacząć malować. Znajdziesz tu nie tylko informacje teoretyczne, ale także film instruktażowy pokazujący, jak malowanie wygląda w praktyce.

Dzięki malowaniu po numerach z Zuty.pl nauczysz się czegoś nowego. Poznasz zabawną technikę malowania i nauczysz się malować jak prawdziwi malarze!

Malowanie po numerach zamawiaj na Zuty.pl

Dlaczego warto zamawiać u nas obrazy? Jesteśmy największym europejskim producentem malowania po numerach. Sprzedajemy w wielu krajach UE. Każdy Klient jest dla nas ważny i dbamy o każdego z taką samą miłością i troską. Ponieważ lubimy malować i chcemy, abyście mieli taką samą przyjemność z malowania.

W naszym e-sklepie znajdziesz ponad 3000 motywów. Wierzymy, że po pierwszym doświadczeniu z przyjemnością do nas wrócisz, tak jak zdecydowana większość naszych Klientów. Malowanie po numerach to zabawna i antystresowa czynność, dzięki której można się zrelaksować i zapomnieć o troskach. 

Ponieważ chcemy, aby Klienci do nas wracali, przygotowaliśmy dla nich Klub lojalnościowy Zuty. Zarejestruj się, a zyskasz prawo do wspaniałych rabatów. Jakie są zniżki?

  • Produkty tańsze o 2%
  • 3% zniżki na zakupy powyżej 660 zł
  • 4% zniżki na zakupy powyżej 1500 zł
  • 6% zniżki na zakupy powyżej 2330 zł

Wszystkie Twoje zakupy są sumowane na Twoim koncie Klienta. W momencie kiedy osiągniesz określony limit, otrzymasz dożywotnią zniżkę procentową. Dlatego opłaca się zarejestrować już przy pierwszym zakupie, aby nie przegapić żadnej okazji do zaoszczędzenia na Zuty.pl.

Ponadto oferujemy bezpłatną wysyłkę przy każdym zakupie powyżej 221 zł. Do obrazu otrzymasz bezpłatnie lupę, farby akrylowe i nylonowe pędzle. Krótko mówiąc, wszystko, czego potrzebujesz do malowania.

Masz pytania? Napisz do nas!

Jeśli chcecie nas o coś zapytać, chętnie pomożemy. Napiszcie do nas na adres info@zuty.pl. Pracujemy w dni powszednie od 8:00 do 15:00.

Jednocześnie zalecamy zapoznanie się z sekcją Rady i wskazówki. Znajdziecie tam wiele cennych rad i instrukcji, które przeprowadzą Was przez zakup i proces malowania od początku do końca i pomogą czerpać przyjemność z malowania.