Dla pełnej funkcjonalności tej strony poproszę o włączenie opcji JavaScript.

Namaluj obraz z kwiatami

Kwiaty są piękne nie tylko w doniczce czy wazonie, ale także w ramce. Nie jesteś mistrzem w malowaniu? To nie szkodzi. Dzięki malowaniu po numerach Ty też możesz zostać malarzem. Wystarczy wybrać odpowiedni stopień  trudności i wykazać się odrobiną kreatywności.

clanek_001

Malowanie to bardzo przyjemna forma relaksu. Jeśli z niej zrezygnowaliście, to wielka szkoda. Pomaga zmniejszyć stres i napięcie, a to bardzo ważne w naszych współczesnych, gorączkowych czasach. 

Chcielibyście namalować kwiaty, ale obawiacie się, że nie podołacie? Malowanie po numerach ułatwi Wam sprawę. Wystarczy wybrać jeden z naszych motywów, a następnie dać się poprowadzić numerom. Pomogą Ci one prawidłowo rozmieścić kolory i stworzyć naprawdę profesjonalny obraz.

Na początek wybierz optymalny poziom trudności

Malowanie po numerach wydaje się bardzo prostą rozrywką, ale nawet tutaj trzeba nabrać wprawy i opanować technikę. Jeśli zaczniesz od skomplikowanego obrazu, możesz się zrazić, że malowanie nie idzie tak gładko.

W Zuty znajdziesz 5 poziomów trudności, dlatego możesz dostosowywać stopień skomplikowania obrazu do swoich możliwości:

 • bardzo łatwy
 • łatwy
 • średnio zaawansowany
 • trudny
 • Master

Poszczególne obrazy różnią się liczbą pól, na które są podzielone i ilością kolorów, którymi trzeba je namalować. 

Nigdzie nie jest napisane, że nie można zacząć od bardziej skomplikowanego obrazu. Trzeba tylko pamiętać, że jest to czynność wymagająca cierpliwości i praktyki.

U nas znajdziesz wyjątkowe obrazy we wszystkich kategoriach. Nawet łatwe obrazy mogą wyglądać bardzo profesjonalnie i można nimi ozdobić każde pomieszczenie.

Znajdź idealny motyw

Wiemy już więc, że można wybrać obrazy o różnym stopniu trudności. Na przykład jeżeli chodzi o motywy kwiatowe, to w każdej kategorii znajdziesz swojego faworyta. 

Wybierz obraz zgodnie z jego złożonością, ale nigdy nie zapominaj, gdzie chcesz go powiesić. Motyw powinien przykuwać uwagę, ale też dobrze pasować do wnętrza.

Malowanie po numerach może wkrótce stać się twoim ulubionym hobby. Pod Twoimi rękami zaczną powstawać naprawdę wyjątkowe dzieła sztuki, które ozdobią Twoje wnętrze. Dlatego przy ich wyborze trzeba wziąć pod uwagę styl i kolorystykę wnętrza.

Motywy kwiatowe dla początkujących

Jeśli nie masz dużego doświadczenia w malowaniu i wybierasz swój pierwszy obraz, to warto zacząć od prostszych motywów. Dzięki nim wyćwiczysz swoją technikę i szybko poznasz zasady malowania po numerach.

Jednym z bardzo łatwych motywów kwiatowych jest na przykład obraz Wielki słonecznik. Jego bogata i żywa kolorystyka wniesie światło nawet do najnudniejszego pomieszczenia. Słonecznik podzielony jest na niespełna 500 pól, a do jego pomalowania potrzebujesz jedynie 23 kolory.

clanek_002

Motywy kwiatowe dla średnio zaawansowanych 

Jeśli już trochę malowaliście i nie chcecie zaczynać od najprostszych motywów, to możecie wybrać obrazy łatwe. Jednym z nich jest obraz Niebieska kompozycja kwiatowa. Płótno rozdzielone jest na 1232 pól, a  do jego pomalowania dostarczymy Ci 22 kolory .

clanek_003

Motywy kwiatowe dla bardziej doświadczonych malarzy

Jeśli lubisz wyzwania, albo jesteś już doświadczonym malarzem, to przejrzyj obrazy o średnim stopniu trudności. Znajdziesz tu wiele nowatorskich motywów, które ozdobią Twoje ściany i zadziwią każdego gościa. 

Jednym z obrazów dla bardziej zaawansowanych malarzy jest Martwa natura z wazonem z kwiatami. Motyw ten rozjaśni wnętrze żywymi kolorami. Obraz podzielony jest na 2088 pól, a do dyspozycji masz 23 kolory.

Jeśli jednak jesteś bardziej miłośnikiem kwiatów polnych, to możesz wybrać motyw Letniej łąki, który mieni się kolorami lata i przenosi Cię na kwitnące pole, ilekroć na niego spojrzysz. Choć podobrazie podzielone jest na ponad 2200 pól, do malowania wystarczy 21 kolorów.

clanek_004

Motywy kwiatowe dla zaawansowanych

Jeśli zakochaliście się w bardziej skomplikowanych obrazach, nie bójcie się wyzwania. Determinacja jest tu ważniejsza niż doświadczenie. 

Na najbardziej zmotywowanych malarzy czeka kilka obrazów o wyższym stopniu trudności. Malując je, uzyskasz prawdziwie profesjonalne dzieło, o którym nikt nie będzie wiedział, że zostało pomalowane za pomocą numerów.

Jednymi z najpiękniejszych motywów są niewątpliwie obrazy ze zdjęć znanego i cenionego na całym świecie fotografa Dennisa Fratesa. Wśród jego niepowtarzalnych ujęć przyrody znajdziemy np. Kwiaty na łące w górach czy romantyczny obraz Kwiaty nad wodospadem. Oba obrazy podzielone są na ponad 2300 pól, a do ich namalowania użyto ponad 30 kolorów.

clanek_005

Stwórz kącik malarski

Możliwość stworzenia idealnego dzieła zależy jednak nie tylko od trudności wybranego przez Ciebie obrazu, ale także od warunków, jakie stworzysz sobie do malowania. Jeśli nie znajdziesz wystarczająco dużo wygodnego miejsca, może się zdarzyć, że szybko porzucisz malowanie. 

Jeśli jednak znajdziesz wygodną i praktyczną przestrzeń do malowania, będziesz w stanie stworzyć prawdziwe dzieła sztuki. Od doświadczenia malarskiego, często ważniejsza jest cierpliwość i sprzyjająca atmosfera.

Jeśli nie masz u siebie w mieszkaniu wystarczająco dużo miejsca, a po skończeniu malowaniu musisz za każdym razem przenosić swoje obrazy i farby, dobrym pomysłem jest stworzenie sobie małej pracowni. Malowanie będzie wtedy o wiele przyjemniejsze. Możesz użyć do tego celu: 

 •  łatwej do przenoszenia sztalugi tradycyjnej lubi stołowej
 • palety malarskiej
 • profesjonalnych  pędzli
 • drewnianego krosna
 • lakieru
 • środka do czyszczenia pędzli

W naszej ofercie akcesoriów znajdziesz więc wszystko, co może sprawić, że malowanie stanie się prawdziwie relaksującym zajęciem. 

clanek_006

Przygotuj wszystko, co potrzebne do malowania

Kiedy już wybierzesz swój wymarzony motyw i zamienisz swoje miejsce pracy w pracownię artystyczną, wystarczy, że wyciagniesz wszystkie potrzebne narzędia, które są częścią każdego z naszych zestawów malarskich

 • farby akrylowe 
 • zestaw trzech nylonowych pędzli
 • podobrazie na lnianym płótnie
 • szablon malowanego obrazu
 • lupę

Lupę docenicie szczególnie, gdy wybierzecie bardziej skomplikowane obrazy. Liczba pól na nich może być naprawdę duża, dlatego pola są małe a numerki mogą być trudniejsze do odczytania. O tym też pomyśleliśmy. Malując z nami nie musisz się o nic martwić.

Zacznij tworzyć

Jeśli masz wszystko przygotowane, nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozpocząć malowanie. Możesz rozłożyć malowanie na kilka dni, ale pamiętaj, aby nigdy nie zostawiać otwartych pojemników z farbą i zawsze porządnie umyć pędzle

Dobrze jest przestrzegać tych zasad, aby uniknąć rozmazania kolorów lub niezamierzonego zabrudzenia jasnych obszarów:

 • najpierw pomaluj duże powierzchnie, a potem przejdź do szczegółów
 • zacznij od ciemnych kolorów
 • maluj od lewego górnego do prawego dolnego rogu

Jeśli po namalowaniu obrazu planujesz go powiesić, warto przy zamówieniu wybrać opcję naciągnięcia płótna na ramę.

clanek_007

Dlaczego malowanie po numerach to wyjątkowy rodzaj zabawy

Choć wiele osób rezygnuje z malowania, jest to jednak jedno z najlepszych zajęć relaksacyjnych. Może rozwijać nas zarówno psychicznie jak i fizycznie. Oprócz satysfakcji z tworzenia czegoś nowego, malowanie po numerach przynosi inne korzyści.

Trenuje mózg i pomaga chronić go przed zmianami degeneracyjnymi. Malowanie po numerach jest więc dobre także dla osób starszych.

Dzięki konieczności malowania mniejszych detali, trenujemy zdolności motoryczne.

Sprzyja kreatywności.

Może łagodzić stres i pomaga w relaksacji i wyciszeniu.

Trenuje cierpliwość i umiejętność nie spieszenia się. Pomaga w koncentracji i uspokojeniu umysłu. 

Nie ma powodu, by odmawiać sobie malowania po numerach. Nie ma na co czekać, im szybciej zaczniecie, tym szybciej będziecie mogli cieszyć się swym dziełem.  

clanek_008

Maluj ze Zuty

Jeśli zakochaliście się w romantycznej atmosferze kwiatów, to u nas w Zuty najdziesz najszerszą ofertę motywów kwiatowych, które zadowolą zarówno bardziej, jak i mniej doświadczonych malarzy, ale także miłośników abstrakcji czy bardziej tradycyjnych koncepcji.

Oprócz szerokiego wyboru, możecie być również pewni wysokiej jakości poszczególnych części zestawu. Ponadto w każdej chwili jesteśmy gotowi do pomocy. Jeśli nie wiecie co zrobić, kiedy przedwcześnie skończy się farba, chętnie pomożemy. Wystarczy napisać do nas maila na adres info@zuty.pl.