Dla pełnej funkcjonalności tej strony poproszę o włączenie opcji JavaScript.

Obrazy z roślinami: Kwitnące motywy Alexandrii Gilbert

Lubicie spacerować po pachnących ogrodach, pełnych kwiatów, drzew i roślin? Dokładnie taka jest twórczość Alexandrii Gilbert. Rośliny i kwiaty malowane akwarelą możesz teraz kupić jako malowanie po numerach.

miniatura_FB-alexandria-gilbert

Jednak najpierw chcielibyśmy przedstawić Alexandrię Gilbert i jej pracę. Skąd artystka pochodzi, skąd czerpie inspirację i co jest typowe dla jej twórczości? W artykule znajdziecie też jej motywy, które sprzedajemy na Zuty.pl.

Kim jest Alexandria Gilbert

Alexandria Gilbert pochodzi z USA. Dorastała w stanie Nowy Jork, ale obecnie mieszka i pracuje w Teksasie. Mówi się, że przez długi czas nawet nie wiedziała o swoim talencie do malowania. Dowiedziała się o nim dopiero w wieku dorosłym, kiedy przechodziła życiowy kryzys. Walczyła z depresją, a świat wokół niej nagle spochmurniał. W tym czasie ojciec podarował jej pierwszy zestaw akwareli, aby mogła się zrelaksować. I tak się narodziła wielka pasja.

Historia Alexandrii Gilbert jest bardzo inspirująca. Może drzemie w Tobie artysta, który tylko czeka na pierwszą okazję do rozkwitu swego ukrytego talentu. Weź pędzel do ręki i odkryj ekscytujący świat malowania po numerach!

Sama Alexandria Gilbert mówi, że każdy może zostać malarzem. Wystarczą czas, determinacja i pracowitość. Wszyscy mamy zdolność kreatywnego wyrażania siebie. Nie musimy być od razu kolejnym van Goghiem. Wystarczy znaleźć swobodę i przyjemność tworzenia. Właśnie tak do malarstwa podchodzi Alexandria.

Wierzymy, że Cię zachęciliśmy! Zatem zaczniesz z nami swoja przygodę? Przyjrzyjmy się bliżej twórczości Alexandrii Gilbert i jakie jej obrazy można kupić i namalować na Zuty.

Obrazy Alexandrii Gilbert

Alexandria Gilbert czerpie inspirację głównie z natury. Wśród miejsc, które ją najbardziej zafascynowały, są duże parki i rezerwaty przyrody stanu Nowy Jork, gdzie dorastała. Maluje także Europę, w której mieszkała przez prawie dziesięć lat. Inspirowały ją na przykład europejskie muzea, gdzie oglądała i studiowała dzieła wielkich mistrzów.

WSKAZÓWKA: Jesteś fanem Gustava Klimta? A może oczarował Cię Claude Monet? Tych i innych mistrzów znajdziesz w naszym e-sklepie w dziale Wielcy Malarze. Znajdziesz tu reprodukcje ich najsłynniejszych obrazów, które możesz teraz własnoręcznie namalować.

Aleksandria maluje najczęściej akwarelami. Ich delikatne kolory świetnie nadają się do delikatnych kwiatów i chociaż akwarele są często nieposłuszne, to malarka świetnie opanowała tę technikę. 

Oprócz własnej pracy twórczej Alexandria uczy też malować innych. Wierzy, że malarstwo jest dla każdego! A zatem również dla Ciebie. Wybierz jeden z jej obrazów i zacznij.

Dynie

Malując ten motyw, zgłębisz tajniki dyni. Do malowania obrazu użyjesz wesołych kolorów, dzięki czemu przyjemnie się zrelaksujesz i zapomnisz o stresie. Dostosowaliśmy stopień trudności motywu tak, aby nawet początkujący mógł go namalować. Obraz ten będzie się pięknie prezentował w kuchni lub jadalni, gdzie pobudzi apetyt i stworzy przyjemną, domową atmosferę.

clanek_001

Kaktus

Lubisz kaktusy? Czy boisz się, że się pokłujesz? Zdecydowanie nie tym kaktusem! Ten pięknie zakwitł na żółto, pomarańczowo i czerwono. Jeśli chcesz wnieść do swojego domu strumień dobrego nastroju i energii, ten obraz jest dokładnie tym, czego potrzebujesz.

clanek_002

Z wesołym kaktusem zapomnisz o troskach w pracy. Zrób sobie filiżankę dobrej herbaty, weź pędzelek do ręki i wyrusz w podróż do odległych krain, w których rosną te kłujące olbrzymy.

Różowe piwonie na nocnej łące

Czy kiedykolwiek próbowaliście malować kwiaty? Jeżeli tak, to na pewno wiecie, jak przyjemnie to rozluźnia. A jeśli nie, najwyższy czas spróbować z Alexandrią Gilbert!

Obraz ma niebieskie, kojące tło, które daje poczucie harmonii. Różowo-fioletowe kwiaty z kolei pobudzają do kreatywnego myślenia. Ten obraz świetnie sprawdzi się zwłaszcza w gabinecie lub salonie, gdzie będzie stale inspirował do tworzenia i wymyślania nowych pomysłów.

clanek_003

Bukiet różowych i niebieskich kwiatów

W tym motywie również dominuje róż i błękit. Dlaczego właśnie te kolory? Jak już wspomnieliśmy, niebieski ma działanie uspokajające. Uspokaja bicie naszego serca i tworzy atmosferę dobrego samopoczucia. Natomiast różowy to kolor czułej miłości. Przynosi nam inspirację i dodaje odwagi do tworzenia.

clanek_004

Te kolorowe i pełne życia kwiaty odpędzą pochmurny nastrój. Dlatego zawieś ten obraz tam, gdzie chętnie spędzasz czas ze swoją rodzinę lub partnerem a zapanuje tam przyjazna atmosfera.

Biała magnolia i liście

Magnolie symbolizują kobiecość, piękno i czystość. Choć na pierwszy rzut oka wydają się delikatne i kruche, mają jednak mocne korzenie. Mówi się, że magnolie symbolizują kobiety, które mogą wydawać się kruche, ale mają silną duszę i wielką determinację.

clanek_005

Biała gardenia

Gardenia to kwiat, który symbolizuje czystość i oddaną miłość. Ten obraz będzie doskonałym dodatkiem do Twojej sypialni, gdzie będzie wspierał lojalność partnerów i harmonijne współistnienie. Pomalujcie ten obraz sami lub z partnerem! Zobaczycie, że obraz nabierze dla Was zupełnie innego znaczenia.

clanek_006

 

Masz pytania? Napisz do nas!

Jeśli chcecie nas o coś zapytać, chętnie pomożemy. Napiszcie do nas na adres info@zuty.pl. Pracujemy w dni powszednie od 8:00 do 15:00.

Jednocześnie zalecamy zapoznanie się z sekcją Rady i wskazówki. Znajdziecie tam wiele cennych rad i instrukcji, które przeprowadzą Was przez zakup i proces malowania od początku do końca i pomogą czerpać przyjemność z malowania.