Dla pełnej funkcjonalności tej strony poproszę o włączenie opcji JavaScript.

Styczeń pod znakiem Koziorożca

Koziorożec jest znakiem pełnym pełnym tajemnic. Rzadko się zwierza, więc bardzo trudno zgadnąć, co by mu sprawiło radość. Zrobiliśmy małą sondę jego osobowości i ulubionych kolorów. I znaleźliśmy dla najlepszy prezent dla Koziorożca - malowanie po numerach.

clanek_000

Jaki jest Koziorożec

Koziorożec jest bardzo zdeterminowany i ambitny. Osoby urodzone pod tym znakiem nie zadowolą się byle czym, ale wiele od siebie oczekują, mają wielkie plany na życie. Chcą odnieść sukces. Na ich korzyść przemawia fakt, że nie kończą tylko na planowaniu. W przeciwieństwie do innych znaków, Koziorożec ma ogromną cierpliwość i silną wolę. Jeśli dobierze coś sobie do głowy, dociągnie to do końca. Chociażby to miało długo trwać.

Wiąże się z tym jego umiejętność do poświęceń. W razie potrzeby nie ma problemu zrezygnować ze swych wygód i odmówić sobie przyjemności. Bardziej zależy mu na osiągnięciu celu. Nie chodzi tu tylko o jego karierę, ale także studia, rodzinę czy oszczędności na mieszkanie.

Koziorożcowi zawsze możesz zaufać. Jest osobą odpowiedzialną, na której można polegać. Zawsze najpierw dwa razy pomyśli zanim coś zrobi. Zawsze możesz się do tego zwrócić o pomoc i zwierzyć się mu. Chętnie wesprze i doradzi w trudnej sytuacji. Osoby spod tego znaku są świetnymi partnerami, rodzeństwem, rodzicami i najlepszymi przyjaciółmi. Koziorożec to po prostu partner w tarapatach.

Koziorożec charakteryzuje się spokojną naturą. To niepoprawny introwertyk, który większość rzeczy trzyma dla siebie. Dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Są bardzo wrażliwi i empatyczni, choć nie jest to oczywiste na pierwszy rzut oka, właśnie ze względu na ich zamknięcie.

Jeśli jednak ujawnili Wam swoje uczucia i otworzyli swe serce, możecie być pewni, że jesteście im bardzo bliscy. Zwierzają się tylko najbliższym, których naprawdę szanują i którym ufają. Na zewnątrz Koziorożec może wydawać się twardzielem, ale jego najbliżsi wiedzą, jak bardzo jest wrażliwy.

clanek_001

Jeśli macie w swojej okolicy Koziorożca, z pewnością zauważyliście, że jest on bardzo racjonalny. Przy podejmowaniu decyzji posługuje się głównie rozsądkiem. Na pewno zauważyliście też, że jest dowcipnisiem i nie szczędzi ironicznych uwag. Jego poczucie humoru jest z pewnością jedną z rzeczy, które najbardziej w nim lubicie. Choć ostre, to zawsze inteligentne i dobrze przemyślane. Koziorożec nie ma w zwyczaju nikogo poniżać ani obrażać.

Dzięki swojej stabilności Koziorożec jest idealnym partnerem do długotrwałego związku. Jeśli przebijesz się przez jego twardą skorupę, w środku znajdziesz miłą i godną zaufania osobę o wrażliwym sercu, która zrobi dla Ciebie wszystko. Czasami bywa trochę chłodny, ale nie ma złych zamiarów, taka jest po prostu jego natura.

Co lubi Koziorożec?

Koziorożec kocha sztukę. Ma bardzo pozytywny stosunek do malarstwa. Zazwyczaj jest uzdolniony muzycznie i lubi teatr. Często posiada w domu kolekcję obrazów lub instrumentów muzycznych.

Raczej nie naciągniesz go na szalone przygody. Za to lubi dobre jedzenie i dobrą rozrywkę. Często jest bardzo dobrym kucharzem, który nieustannie zaskakuje swojego partnera.

Koziorożec ceni dobrą jakość i lubi ładne rzeczy. Mężczyźni lubią wysokiej jakości alkohol, buty, przedmioty kolekcjonerskie czy zegarki. Kobiety natomiast wolą ręcznie robioną biżuterię lub gustowne dekoracje domowe. Spodoba im się również wybrany z miłością perfum.

Przyroda i podróże. Chociaż Koziorożec nie jest poszukiwaczem przygód, bardzo chętnie wyjeżdża za granicę a najchętniej w egzotyczne miejsca. Jest bardzo ciekawy świata. Jednak nigdy nie gardzi przejażdżką po polskich lasach i łąkach, zwłaszcza gdy jest dobre towarzystwo i dobra zabawa. Szczególnie, kiedy uda się połączyć wycieczkę z degustacją lokalnych specjałów, będzie wtedy w siódmym niebie.

Jakie są jego słabości

Jest bardzo nieśmiały. Często trudno jest mu zrobić pierwszy krok. Tym bardziej, jeśli chodzi o nieznajomą osobę, nową sytuację lub kobietę/mężczyznę jego marzeń. Ułatw mu to i przełam lody za niego. Nieśmiałość często przeszkadza mu w pracy lub na przykład w kontaktach z autorytetami. 

Na zewnątrz jest chłodny. Wynika to z faktu, że nie lubi zwierzać się swojemu otoczeniu. Jeśli nie znasz go wystarczająco dobrze, może Ci się wydawać, że jest zarozumiały. To tylko pozory, tak naprawdę jest Tobą zainteresowany, tylko nie umie tego okazać.

Jest dość konserwatywny. Koziorożec nie jest entuzjastycznie nastawiony do zmian i nieoczekiwanych wiadomości. Jeśli chcesz, aby zmienił którekolwiek ze swoich opinii lub nawyków, możesz się natknąć na mur. Na szczęście jest na tyle racjonalny, by zrozumieć, że popełnia błąd. Ale przekonanie go może być naprawdę trudne. Argumentując postaw na rozum, a emocje odłóż na bok. Koziorożec nie toleruje kłótni, a jeśli jest coś, czego naprawdę nienawidzi, to agresji.

clanek_002

Nie zapomina krzywd. Koziorożcowi bardzo trudno jest wybaczyć komuś, kto skrzywdził go w przeszłości. Dlatego Koziorożce rzadko rozmawiają ze swoimi byłymi partnerami. Z powodu swojej zamkniętości nie potrafią rozmawiać o przeszłych krzywdach, więc noszą je cały czas w sobie i nie umieją sobie z nimi poradzić.

Jeśli w przeszłości ktoś Koziorożca skrzywdził, jest duże ryzyko, że przeniesie to negatywne doświadczenie na nowego partnera. Będzie miał wtedy skłonność do nieufności i wyrzutów.

Jakie kolory pasują do Koziorożca?

Zanim przejdziemy do porad dotyczących prezentów, warto również zapoznać się z kolorami, które pasują do tego znaku. Pomoże Ci to w wyborze nie tylko ubrania, ale także modnych dodatków, biżuterii i nie tylko. Jakie zatem kolory lubi Koziorożec?

Koziorożec jest konserwatywny nawet jeżeli chodzi o kolory. Jest to znak planety Ziemi, dlatego jego ulubionym kolorem jest właśnie brąz, czerń i inne podobne, raczej ciemniejsze odcienie. Lubi też jasną szmaragdową zieleń i srebro, szarości i biel. Do tego bordowy, szkarłat i ciemnofioletowy.

Jaki prezent kupić dla Koziorożca? Postaw na malowanie po numerach

Ponieważ Koziorożec kocha sztukę, uszczęśliwisz go malowaniem po numerach. Zaletą tych obrazów jest to, że każdy może je namalować. Nie liczy się talent, ale cierpliwość i pracowitość. A Koziorożec ma ich dość - to bardzo cierpliwy znak.

Obraz do malowania po numerach jest podzielony na wiele małych ponumerowanych obszarów. Każdy ma przyporządkowany jakiś kolor. Kolorujesz poszczególne obszary według oznaczeń, więc nie możesz się pomylić. Pod twoimi rękami powoli powstaje dzieło, którego nie powstydziłby się nawet prawdziwy malarz.

Ta prosta technika sprawia wiele radości. Niesamowicie się przy niej relaksujesz, wszelkie zmartwienia po prostu odpływają. Zanurzasz się w ekscytującej pracy i zapominasz o otaczającym Cię świecie. Obrazy po numerach mają działanie antystresowe i doceni je każdy, kto ma ciężką pracę lub wiele zmartwień z rodziną.

Ponieważ Koziorożec lubi obrazy, zrób mu piękną niespodziankę w postaci motywu z naszego e-sklepu. Od Ciebie zależy, czy podarujesz mu niepomalowany obraz, który sam namaluje, czy też obdarujesz go już gotowym, namalowanym przez siebie dziełem. W każdym razie to pewny sukces.

Obrazy do malowania po numerach  można znaleźć na Zuty.pl. Nasza firma jest największym europejskim producentem malowania po numerach. Przygotowaliśmy dla Ciebie szeroka ofertę motywów wielu kategorii i tematów, które mogą zainteresować Twoją ukochaną osobę. Najlepiej wybrać to, co lubi. Jeśli jednak nie jesteś pewien, mamy kilka motywów, które opierają się albo na preferencjach kolorystycznych Koziorożca, albo jego cechach charakteru. Przyjrzyjmy się im.

Kozia czaszka w różach

Kozia czaszka w różach to obraz, który przykuwa wzrok na pierwszy rzut oka. Koziorożce lubią niezwykłe rzeczy, które są ciekawi i nie oblatane. Tym nietradycyjnym motywem trafisz dokładnie w dziesiątkę. Ponadto zawiera ich ulubioną zieleń. Czaszka kozy w kwiatach będzie dobrze wyglądać na przykład w salonie lub gabinecie. 

clanek_003

Kot czy tygrys

Kotek czy tygrys to obraz z uroczym kotkiem, który jest w środku nieustraszonym tygrysem. Podobnie jak Koziorożec, który ma w sobie wielką ambicję i siłę osobowości. Ten obraz odzwierciedla ukrytą naturę Koziorożca, którą ujawnia tylko wybrańcom. Motyw wykonany jest w odcieniach szarości, które będą gustownie wyglądały w każdym wnętrzu. Stopień trudności jest drugi z rzędu, więc poradzi sobie z nim nawet zupełnie początkujący malarz, który nigdy nie malował po numerach.

clanek_004

Bukiet niebieskich kwiatów

Czerń i brąz są również na obrazie Bukiet niebieskich kwiatów. Wraz z głębokim błękitem tworzą wspaniały kontrast, który zachwyci każdego. Bukiet niebieskich kwiatów to gustowny motyw, który dzięki zestawieniu błękitu i brązu, wniesie uczucie spokoju i bezpieczeństwo do domu Koziorożca. Podczas gdy błękit uspokaja, brąz tworzy aurę stabilności. Odcienie te doskonale sprawdzają się np. w sypialni, gdzie sprzyjają dobremu snu.

clanek_005

Królowa Egiptu

Królowa Kleopatra urodziła się w styczniu 69 roku p.n.e. i choć astrologia egipska trochę różniła się od naszej, to gdybyśmy przenieśli ją do naszego Zodiaku, byłaby Koziorożcem. Ta inspirująca kobieta jest jedną z najsłynniejszych władczyń w historii. Była ambitnym politykiem. Wyprowadziła Egipt z kryzysu spowodowanego słabymi rządami jej brata. Przeszła do historii głównie ze względu na jej związek z Juliuszem Cezarem.

Uszczęśliw swoich bliskich obrazem Królowej Egiptu - jednego z najsłynniejszych Koziorożców w historii. Kleopatra na naszym obrazie pod wieloma względami przypomina aktorkę Elizabeth Taylor, która zagrała ją w filmie Kleopatra

clanek_006

Malowanie po numerach na Zuty.pl

Kup obraz do malowania po numerach w naszym e-sklepie, a do każdego zamówienia otrzymasz darmową lupę. Dzięki niej zobaczysz nawet najdrobniejsze szczegóły. Oprócz motywu, który otrzymasz na płótnie, wyślemy Ci również profesjonalne farby i pędzle. Żaden malarz nie może się bez nich obejść!

Wszystko otrzymasz zapakowane w piękne pudełko upominkowe. Oprócz rabatów ilościowych oferujemy również bezpłatną wysyłkę za każde zamówienie powyżej 221 zł.

Wierzymy, że u nas znajdziesz odpowiedni prezent dla swojego Koziorożca. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, nie wahaj się skontaktować z naszym Biurem Obsługi Klienta. Chętnie Ci pomożemy. Numer telefonu to 222 639 779, a adres mailowy to: info@zuty.pl