Dla pełnej funkcjonalności tej strony poproszę o włączenie opcji JavaScript.

Zachowaj swoje wspomnienia czyli wskazówki dotyczące sortowania zdjęć

Era smartfonów znacznie ułatwiła robienie zdjęć. Jednak choć częściej uwieczniamy ulubione chwile, często giną one w powodzi innych, mniej znaczących fotek. Jak odpowiednio posortować nasze zdjęcia, byśmy lubili do nich wracać?

clanek_001

Robienie zdjęć to świetna zabawa. Jeśli jednak nie nadasz swojemu fotograficznemu archiwum porządku, jest mała szansa, że będziesz wracać do ulubionych zdjęć. Dlatego dziś przynosimy Wam kilka wskazówek, jak posortować swoje zdjęcia i uczynić z nich wyjątkowe źródło wspomnień. Możesz spróbować fotoksiążki lub zamienić swoje ulubione zdjęcie w obraz po numerach!

Krok 1: Jak robić zdjęcia?

Zanim zdecydujesz się na zdjęcie, zastanów się, czy jest Ci ono absolutnie potrzebne. Jeśli nauczysz się uchwytywać tylko naprawdę znaczące rzeczy i chwile, sortowanie będzie znacznie łatwiejsze. Nawet jeśli czasem wydaje Ci się, że to świetne ujęcie, spójrz na nie z dystansu. Na przykład z wycieczki do zoo, zrób jedno ładne zdjęcie na pamiątkę. Nie ma potrzeby fotografowania wszystkich zwierząt. Raczej je podziwiaj i ciesz się tą chwilą. W przeciwnym razie całe zoo zobaczysz tylko przez obiektyw, a większość zrobionych zdjęć i tak nie trafi do albumu. 

Krok 2: Wymyśl system segregacji 

Jeśli cały rok będziesz robić zdjęcia, nie nadając im żadnego ładu, szybko się w nich pogubisz. Jeśli robisz zdjęcia telefonem komórkowym, postaraj się raz w tygodniu przejrzeć swoją galerię i usunąć nieudane, zduplikowane i nieciekawe zdjęcia. Kolejną ważną rzeczą jest przeniesienie zdjęć na komputer i zorganizowanie systemu ich przechowywania.

Utwórz cyfrowe archiwum

Utwórz folder dla swoich zdjęć i stopniowo twórz podfoldery. Nazwij je dla ułatwienia, aby od razu wiedzieć, co w nich jest. To, ile zdjęć znajdzie się w każdym folderze, zależy wyłącznie od Ciebie. Generalnie jednak lepiej trzymać w nich dłuższe okresy niż tylko jeden dzień. 

clanek_002

Nie przeceniaj swoich sił

Pamiętaj też, że musisz sortować stopniowo. Jeśli ściągniesz na swój komputer 5000 zdjęć, to raczej nie uda Ci się ich przejrzeć w ciągu jednego popołudnia. Naucz się więc zapisywać swoje zdjęcia regularnie, w mniejszych ilościach. Przejście przez 250 zdjęć za jednym podejściem w zupełności wystarczy.

Krok 3: Stwórz namacalną pamiątkę

Nawet jeśli stworzyliście idealne cyfrowe archiwum zdjęć, to wciąż nie jest meta. Chociaż będziecie mieli zdjęcia doskonale posortowane, to raczej rzadko będziecie zasiadać przy komputerze, aby przejrzeć wszystkie foldery. Dobrze jest więc przygotować wybór najlepszych zdjęć i nadać im namacalną formę. Aby niektóre chwile i wspomnienia nie przepadły w cyfrowej otchłani, warto je wywołać i stworzyć klasyczny lub mniej tradycyjny album ze zdjęciami. Możliwości jest wiele, a wszystkie sprawią, że będziecie znacznie częściej oglądać swoje ulubione fotki!

Stwórz klasyczny album ze zdjęciami

Klasyczny album na zdjęcia daje możliwość łatwego uporządkowania wspomnień, a także pewność, że będziesz do nich regularnie wracać. Na początku dobrze jest określić, jak długi okres czasu chcemy uwiecznić w albumie. Może służyć jako zbiór wakacyjnych wspomnień lub najcenniejsze wspomnienia z całego minionego roku.  To, ile zdjęć będzie potrzebnych, zależy od pojemności albumu. Można kupić małe albumy na 20 zdjęć, ale można też znaleźć albumy, które pomieszczą ponad 700 zdjęć.

clanek_003

Zleć wykonanie obrazu ze swojego ulubionego zdjęcia

Jeśli masz jedno ulubione zdjęcie, możesz powiesić je na ścianie. Wystarczy je wywołać, oprawić w ramkę lub zlecić wykonanie z niego obrazu! Ponieważ są pewne momenty, które nigdy nie powinny zostać zapomniane, dobrze jest stale sobie o nich przypominać. Zuty przynosi unikalny sposób, jak to zrobić. Wystarczy wybrać swoje ulubione zdjęcie, a my stworzymy z niego obraz po numerach. Wasza ukochana chwilka przybierze formę dzieła sztuki i stanie się uroczą dekoracją domu. 

clanek_004

Zrób scrapbook

Scrapbooking jest najlepszym sposobem na zachowanie swoich zdjęć dla kreatywnych dusz. To swoiste połączenie albumu i pamiętnika, gdzie można popuścić wodze kreatywności. Można do niego wklejać zdjęcia, bilety, ulotki, naklejki, muszle i inne drobiazgi. Tworzenie scrapbooków wymaga co prawda mnóstwo czasu i chęci, ale rezultatem jest naprawdę urocza i bardzo osobista pamiątka. 

clanek_005

Zrób fotoksiążkę

Jeśli scrapbooking jest dla Ciebie zbyt dużym wyzwaniem, ale chcesz dodać do swoich zdjęć chociaż krótkie teksty, możesz spróbować fotoksiążki. Zdjęcia są bezpośrednio drukowane na poszczególnych stronach książki i mogą być uzupełnione o krótkie informacje. 

Wskazówki na temat zachowania wspomnień

Sortowanie i organizowanie swoich zdjęć nie jest czynnością jednorazową. Powinna to być czynność regularna. Zdradzamy kilka wskazówek, jak maksymalnie ją ułatwić i uzyskać najlepsze efekty.

Sortuj swoje zdjęcia regularnie 

Nie ma znaczenia, czy zdjęcia sortujesz pod koniec każdego dnia, raz w tygodniu czy po upływie kwartału. Zasadniczo chodzi o stworzenie nawyku i systemu. Jednak w okresie letnim zalecamy częstsze sortowanie zdjęć. Jest ich o wiele więcej można szybko stracić orientację.

Wybierz te najlepsze zdjęcia do wywołania

Zainteresował Cię pomysł albumu ze zdjęciami? Uważaj, aby nie przesadzić z ilością zdjęć. Choć każde może wydawać się wyjątkowe, to przy odrobinie dystansu przekonasz się, że nie jest konieczne umieszczanie każdego w albumie. Możesz wprowadzić limit zdjęć, które dasz do swojego albumu fotograficznego. Możesz na przykład wybrać tylko dziesięć zdjęć z całych wakacji lub podsumować wydarzenia z ostatnich sześciu miesięcy w 35 fotografiach.

Zaplanuj, kiedy założysz album

Łatwiej będzie Ci zaplanować i zorganizować sortowanie zdjęć, jeśli wcześniej zdecydujesz, kiedy je wywołasz. W ten sposób będziesz mieć motywację do sortowania i możesz przejrzeć zdjęcia tylko z określonego okresu czasu, np. lato, święta Bożego Narodzenia, urodziny.

clanek_006

Wybierz odpowiednie zdjęcia

Ten punkt jest najważniejszy. Do albumu wybierz zdjęcia, które najlepiej oddają atmosferę przeżytych chwil. Jeśli jesteś na koncercie, zamiast zdjęcia zespołu na scenie, wybierz fotografię ze znajomymi pod klubem. Zdjęcia osób mówią więcej o atmosferze danej chwili. Do albumu wybierajcie też spontaniczne ujęcia. Choć możesz mieć wiele doskonałych ujęć, sięgnij również po te nieco niedoskonałe. Są dokładnie takie jak powinny być i autentycznie uwieczniają chwile śmiechu i zabawy. 

Przypomnij sobie ulubione momenty przez obraz!

Jeśli dzisiejsze wskazówki nie przekonują Was do segregowania zdjęć lub jeśli z góry wiecie, że wszystko skończy się tylko ponownym planowaniem, warto wybrać przynajmniej kilka zdjęć. Możesz je powiesić w ramkach na ścianie, stworzyć kalendarz lub uwiecznić swoje wakacyjne miejsca na obrazach. Patrząc na nie przypominaj sobie piękne miejsca i chwile.

Malowanie po numerach jako pamiątka z wakacji

Ręcznie malowane obrazy to wyjątkowy sposób na zachowanie wspomnień. W dodatku, jeśli od razu po powrocie z podróży zabierzesz się do ich malowania, Twoje lądowanie w rzeczywistości będzie o wiele łagodniejsze. W rzeczywistości malowanie po numerach może rozładować stres i napięcie, a podczas tworzenia zapomnisz o wszystkich zmartwieniach. Jednym ze sposobów na stworzenie pięknej pamiątki z danego miejsca jest stworzenie obrazu z fotografii. Jeśli jednak nie możesz wybrać z zalewu zdjęć, w naszej ofercie znajdziesz całą gamę obrazów masy miast i zabytków.

Szeroki wybór motywów

Niezależnie od tego, czy interesuje Cię natura, krajobraz czy zgiełk dużego miasta, wszystko to znajdziesz na naszych płótnach. Wakacje w Austrii może przypominać austriacka wioska u podnóża gór. Jeśli jesteś raczej miłośnikiem angielskiej wsi, z pewnością zainteresuje Cię wioska w Sussex

clanek_007

Jeśli jako cel podróży wybraliście dużą metropolię, to u nas znajdziecie to, czego szukacie. W naszej ofercie mamy najpiękniejsze ujęcia z wszystkich Waszych ulubionych miast. Obok najważniejszych zabytków są tu urocze zakątki, jak w przypadku romantycznych uliczek Paryża. Stopień trudności tego obrazu jest wysoki, więc zachwyci on nawet najbardziej doświadczonych malarzy.

clanek_008

Miłośnicy słońca i morza zapewne docenią wyjątkowe ujęcia nadmorskich kurortów. Obrazy Zuty uwieczniają urokliwe uliczki w Grecji, niezapomniane widoki Wietnamu, majestatyczne piramidy Egiptu czy malownicze wybrzeża Bułgarii.

 

clanek_009

 

Otocz się wspomnieniami

Nikt nie może nam zabrać wspomnień - są one najcenniejszą rzeczą, jaką posiadamy. Dlatego dobrze jest je pielęgnować i od czasu do czasu się w nich zanurzyć . Aby zachować wszystkie piękne chwile, warto założyć album i regularnie go uzupełniać. Dziś daliśmy Wam kilka wskazówek, jak to zrobić. Jeśli jednak bardziej interesuje Cię opcja malowania wspomnień, nie wahaj się zamówić u nas obraz. Możesz przejrzeć naszą ofertę obrazów a jeśli masz jakiekolwiek pytania możesz się z nami skontaktować.