Dla pełnej funkcjonalności tej strony poproszę o włączenie opcji JavaScript.

Zaczynasz malować po numerach? Mamy dla Ciebie kilka przydatnych wskazówek!

W dzisiejszych zabieganych i stresujących czasach ważne jest, by stworzyć sobie małą wyspę spokoju i relaksu. Każdy z nas potrzebuje ciszy i spokoju, aby naładować baterie i odzyskać energię, a malowanie po numerach jest idealnym wyborem. Jeśli planujesz kupić swój pierwszy obraz, w dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak zacząć.

clanek_001

Malowanie po numerach to świetna forma twórczego relaksu. Jeżeli dopiero zaczynasz i nie wiesz czy podołasz. Nie martw się! Każdy może malować z Zuty. Przygotowaliśmy dla Ciebie ten artykuł, żeby pomóc Ci znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania. Znajdziesz w nim wiele przydatnych wskazówek odnośnie pierwszych kroków w malowaniu.

Czym jest malowanie po numerach?

Malowanie jest przyjemnym zajęciem twórczym. Jeśli jednak nie należycie do osób utalentowanych, to prawdopodobnie z niego jako dorośli zrezygnowaliście. To wielka szkoda! Proces nakładania farby na płótno uwalnia od napięcia i stresu, trenuje mózg i umiejętności motoryczne oraz przynosi poczucie satysfakcji. Dlatego czas zacząć malować na nowo. Przedstawiamy Ci zatem malowanie po numerach, aby pomóc Ci stać się artystą.

W każdym zestawie znajdziesz:

  • Płótno z obrazem, który jest podzielony na ponumerowane pola.
  • Kubki z farbami oznakowane poszczególnymi numerami.
  • Zestaw pędzli, które pozwalają na malowanie dużych powierzchni i małych detali.

Obrazy podzielone są na większe i mniejsze ponumerowane pola. Każdy z numerków wskazuje kolor, którym ma być pomalowane pole. Numerki znajdziesz na kubkach farbek, które znajdują się w zestawie.

Dzięki tej technice pod Waszymi rękami mogą powstać wyjątkowe dzieła sztuki, na które normalnie nigdy byście się nie odważyli. Dzięki wysokiej jakości wykonania obrazów można nimi z powodzeniem ozdobić puste ściany i cieszyć się nimi długie lata.

clanek_002

Wybierz optymalną trudność i idealne miejsce do malowania

Aby móc w pełni cieszyć się malowaniem, należy na początku zadbać o właściwy wybór. Na pierwszy raz idealnie jest spróbować obraz o niższym stopniu trudności, na którym można przećwiczyć całą technikę. Dzięki temu zyskasz pewność siebie, której potrzebujesz, by podjąć większe wyzwanie. 

Poziom trudność podzielony jest na pięć kategorii:

W każdym obrazie możesz określić stopień jego trudność i zdecydować, czy czujesz się na siłach go namalować.

Oprócz wzoru o optymalnym stopniu trudności, przygotuj odpowiednie miejsce do malowania swego pierwszego obrazu. Powinno to być miejsce, gdzie będzie dużo światła. Znajdź biurko lub stół, na którym będziesz mógł wygodnie rozłożyć obraz i farby. Jeśli nie masz takiego miejsca, w naszej ofercie akcesoriów znajdują się sztalugi, które z łatwością można przenosić.

Zacznij od dużych pól

Kiedy już wybierzesz jeden z obrazów i zaczniesz malować, warto przestrzegać pewnych zasad, istnieją pewne triki, które mogą ułatwić pracę. 

Najpierw zacznij malować większe obszary, a następnie przechodź do szczegółów. Jednocześnie zaleca się malowanie od góry do dołu i od lewej do prawej. Dzięki temu unikniemy rozmywania kolorów. Idealnym punktem wyjścia jest lewy górny róg. 

clanek_003

Zacznij od ciemnych kolorów

Kolejna wskazówka, jak uniknąć niedokładności podczas malowania, to zacząć od ciemnych kolorów. Zaczynając od nich, możesz mieć pewność, że nie zabarwią potem jaśniejszych obszarów. Ideałem jest więc rozpoczęcie od czerni i przechodzenie do jaśniejszych kolorów. 

Dobrze jest zacząć od dużych ciemnych obszarów i pracować od lewego górnego rogu w kierunku prawego dolnego rogu. Gdy dojdziemy do jasnych kolorów, pamiętajmy, że numery pól mogą prześwitywać. Dlatego ważne jest, aby nałożyć więcej koloru na sam numer. Dzięki temu nic nie zakłóci harmonii obrazu.

Nie zmieniaj kolorów zbyt często

Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto zacząć od ciemnych kolorów. Jeśli będziesz zbyt często przeskakiwać między ciemnymi i jasnymi plamami, to może się stać, że kiedy źle umyjesz pędzel, jasne pole się przebarwi.

Jeśli zdarzy Ci się poplamić lub przypadkowo pomalować pole złym kolorem, to poczekaj aż wyschnie zanim pomalujesz je ponownie właściwym kolorem.

clanek_004

Jak zarządzać kolorami

Jednym z pytań, które mogą przyjść Ci do głowy jest to, jak prawidłowo malować, aby nie zabrakło farb. Zawsze dbamy o to, aby ilość farby odpowiadała danemu obrazowi. Trzeba tylko odpowiednio z nich korzystać. 

Zacznij od małej ilości

Nawet jeśli chodzi o malowanie, mniej znaczy czasem więcej. Dlatego nigdy nie próbuj nanieść zbyt dużej ilości farby. Pole  pomaluj delikatnie, a zobaczysz, że efekt końcowy, gdy farba wyschnie, będzie zupełnie inny niż gdy jest jeszcze mokra.

Nie mocz całego pędzla

Zanurz pędzel do farby mniej więcej do 1/3 jego długości. Nie ma potrzeby zanurzania go w całości. Wystarczy niewielka ilość farby, aby dokładnie pomalować pole. Po pomalowaniu zawsze należy odpowiednio zamknąć kubek, aby zapobiec wysychaniu farby.

Jeśli jednak zamknie się nieprawidłowo i farba lekko przyschnie, należy wlać do niej kilka kropel wody i porządnie wymieszać.

Co zrobić, gdy skończy się farba?

Przy większych obrazach lub w przypadku początkujących malarzy może się zdarzyć, że czasem zabraknie farby. W momencie, gdy zamówisz zestaw malarski niewiadomego pochodzenia, Twoja praca jest skończona. Nie będziesz w stanie skończyć malowania.

Jeśli wybierzesz Zuty jako swojego partnera w malowaniu po numerach, nie masz się czego obawiać. Wiemy, że czasami mogą pojawić się komplikacje i jesteśmy gotowi Ci pomóc. Wystarczy, że napiszesz, jakiego koloru Ci brakuje, a my wyślemy Ci go bezpłatnie. Napisz do nas na adres info@zuty.pl a my wszystkim się zajmiemy, abyście mogli bez problemu dokończyć swe dzieło.

clanek_005

Pracuje z wszystkimi pędzlami 

Nakładanie farby nigdy nie powinno być przypadkowe. Z tego powodu każdy zestaw malarski zawiera komplet pędzli o różnych kształtach. Nasze pędzle wykonane są z wytrzymałego nylonu i nie ślizgają się po płótnie. Pędzel płaski służy do malowania większych powierzchni, natomiast pędzle okrągłe i spiczaste do malowania szczegółów.

Dbaj o pędzle 

Ważna jest również odpowiednia pielęgnacja pędzli. Zawsze pamiętaj, aby porządnie je umyć. Po zakończeniu malowania nigdy nie zostawiaj ich w szklance z wodą lub w farbie. Umyj je wodą z mydłem, następnie opłucz, lekko wyciśnij wodę, uformuj włosie do pierwotnego kształtu i pozwól wszystkim pędzlom porządnie wyschnąć na serwetce. Nasz środek do czyszczenia pędzli może również pomóc w starannej konserwacji pędzli.

clanek_006

Zarezerwuj wystarczająco dużo miejsca na malowanie

Odpowiedni motyw, farby i pędzle to tylko połowa sukcesu. Najważniejszym elementem całego procesu jesteś Ty. Pamiętaj, że malowanie ma być relaksujące i przyjemne więc poświęć mu dużo czasu. Bądź cierpliwy i nie spiesz się. Precyzja jest ważniejsza niż szybkość.

Sam się przekonasz, że malowanie może być świetnym sposobem na oczyszczenie głowy i pozbycie się stresu i napięcia. Ciesz się więc każdym pociągnięciem i maluj obraz etapami, w zależności od tego, kiedy masz wystarczająco dużo czasu i spokoju.

Ciesz się z każdego postępu

Czy trochę przeciągneliście przez linię? Odłóż pędzel i odsuń się od obrazu. Czy widzisz, jak białe płótno powoli staje się dziełem sztuki? Pomyśl o tym za każdym razem, gdy masz wrażenie, że coś ci nie wychodzi.

Każde tworzenie potrzebuje czasu i z każdym pociągnięciem jesteś dalej niż wczoraj. Nie dostrzegaj więc błędów, ale skup się na swoich postępach i ciesz się z każdego nowego koloru na płótnie.

Obrazy dla początkujących

Wiesz już dokładnie jak malować i na co zwracać uwagę. Pozostaje tylko wybrać swój pierwszy obraz. Nasza oferta jest naprawdę bogata, znajdziesz w niej wiele motywów o różnym stopniu trudności. Na początek chcemy Wam polecić 5 oryginalnych motywów.

clanek_007Zwierzęta są piękne i do każdego domu mogą wnieść radość i piękno. Jeśli jesteś miłośnikiem kolorów i nowoczesnych trendów, pokochasz pierwszy z polecanych przez nas obrazów o niskim stopniu trudności. Jest to piękny abstrakcyjny Jeleń, który pasuje do każdego pomieszczenia i uzupełnia każdą koncepcję kolorystyczną.

Jeśli Twoje wnętrze jest osadzone w stonowanych kolorach, nie bój się zaszaleć i postaw na naszego kolorowego króla zwierząt. Kolorowy lew rozświetli Twoje wnętrze i przyciągnie uwagę każdego gościa. Podobnie będzie z obrazem Pand. Jego kolory będą przyjemnym bodźcem do relaksu. Taki obraz można z powodzeniem powiesić w sypialni lub pokoju dziecięcym.

Jeśli masz już w domu jakiegoś zwierzaka, mażesz udekorować ściany innym motywem. Jeśli szukasz czegoś, co doda Twojemu salonowi odrobinę luksusu, zdecydowanie wybierz Kobietę z głową w kwiatach. Obraz emanuje elegancją i będzie świetnym uzupełnieniem zarówno klasycznego, jak i bardzo nowoczesnego domu. 

Dla wszystkich marzycieli i miłośników podróży polecamy Kobietę z balonami przed Wieżą Eiffla, która emanuje spokojem i lekkością. Ten kolorowy motyw może się wkomponować w przestrzeń zdominowaną przez czerń, krem i odcienie szarości.

Nie ma więc na co czekać. W naszej ofercie obrazów każdy z pewnością znajdzie ten wymarzony. Nie zwlekaj więc, chwyć za pędzel i do dzieła. Już wkrótce będziesz cieszyć się pięknym dziełem sztuki.