Dla pełnej funkcjonalności tej strony poproszę o włączenie opcji JavaScript.

5 powodów, dla których malowanie po numerach jest tak popularne

Malowanie po numerach staje się coraz bardziej popularne. Może już też mu ulegliście, albo przynajmniej słyszeliście o nim. Dlaczego płótna z nadrukiem zyskały taką popularność? Ujawniają to wyniki ankiety. Poznaj 5 powodów, dla których malowanie po numerach jest tak popularne.

clanek_001

Malowanie po numerach sprawia, że ​​sztuka staje się łatwa i dostępna nawet dla tych, którzy nie mają szkoły plastycznej ani innego wykształcenia w tym zakresie. Malować może każdy, bez względu na wiek, płeć, wykształcenie czy umiejętności.

Chcąc namalować obraz na płótnie farbami akrylowymi, możesz mieć obawy czy podołasz.Potem pojawia się dylemat, co namalować i jaką wybrać technikę. Jeśli jednak pozwolisz, aby numerki na płótnie Cię poprowadziły, możesz namalować naprawdę realistyczny obraz o dowolnej tematyce.

Nie potrzebujesz żadnego doświadczenia ani wiedzy, aby z powodzeniem malować po numerach. Wystarcza ponumerowane pola i farby. W dodatku możesz mieć swój własny motyw. Wystarczy przesłać nam swoje zdjęcie, a my przygotujemy szablon z numerami. Taki oryginalny obraz jest bardzo ciekawym prezentem.

Jesteście ciekawi jak wypadł sondaż na temat przyczyn popularności tej odkrytej na nowo techniki malarskiej?

5x za malowaniem po numerach

 1. W pakiecie all inclusive jest wszystko

  Najlepsze w zestawach do malowania po numerach jest to, że nie tracisz czasu na długie przygotowania. Kiedy chcesz zacząć jakieś działania artystyczne, dużo czasu zajmie Ci samo dobranie odpowiednich „narzędzi”. Musisz zadecydować jaki wybrać rodzaj farb czy kredek, jakie pędzle, palety, płótno czy papier itp. A nawet jeszcze nie zaczęliśmy malować! Cały entuzjazm i determinacja mogą wyparować już na etapie przygotowań stanowiska i narzędzi pracy zanim nawet zabierzesz się do malowania.

  Wyobraź sobie, że masz niesamowity pomysł na obraz, ale nie masz potrzebnych akcesoriów do malowania. W malowaniu po numerach masz wszystko jak na tacy - możesz zacząć, gdy tylko zechcesz. Wystarczy wybrać odpowiedni motyw, a w zamówionym zestawie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz: płótno, ponumerowane farby akrylowe, zestaw pędzli, instrukcję a nawet lupę.

 2. Odpowiednie dla wszystkich poziomów umiejętności

  Wcale nie przesadzamy mówiąc, że malowanie po numerach jest niesamowicie popularne. Jeśli przezwyciężysz początkowe zakłopotanie i strach przed porażką, zobaczysz, że Ty też możesz namalować piękny obraz. Niezależnie od tego, czy jesteś uzdolniony, czy nie, czy jesteś nastolatkiem czy emerytem, malowanie po numerach nadaje się też dla Ciebie.

  Malują zarówno przedszkolacy, jak i mieszkańców domów spokojnej starości. Zdrowi a nawet chorzy, którym malowanie pomaga radzić sobie z chorobami. Początkujący może nauczyć się wprawnego posługiwania się pędzlem, a wprawiony artysta może uczyć się z dzieł mistrzów malarstwa.

 3. Produktywny sposób na spędzenie wolnego czasu  

  Życie to nie tylko praca i obowiązki. Ważny jest również czas wolny. Często jednak spędzamy go przed ekranem lub telefonem? Wolny czas najlepiej spędzać aktywnie. Przynajmniej od czasu do czasu. Ale nie zawsze musi to być sport czy ćwiczenia.

  clanek_002

  Malowanie po numerach to świetne zajęcie, które Cię podekscytuje, zmotywuje i zachęci. Malowanie to świetny sposób na aktywny i kreatywny odpoczynek. Warto spróbować. Malowanie po numerach jest szczególnie odpowiednie dla dzieci.

 4. Kojące efekty malowania po numerach

  Nie od dziś wiadomo, że rysowanie i malowanie uspokaja umysł i otwiera nowe horyzonty. Nie bez powodu arteterapia stosowana jest w leczeniu zaburzeń psychicznych. Korzyści płynące z malowania po numerach są oczywiste - ta aktywność pomoże Ci się zrelaksować, pobudzi Twoją kreatywność, poprawi refleks poznawczy i ma też wiele terapeutycznych właściwości.

  clanek_003

  Ci, którzy spróbowali malować po numerach, opisują spokój, jakiego doświadczyli przy malowaniu, jako całkowitą ulgę od zmartwień i problemów. Wszystko po prostu zawęża się do „tu i teraz”. Ten wręcz medytacyjny stan potęguje się jeszcze przez malowanie mandali.

 5. Zrozumiesz świat kolorów

  Malowanie po numerach to wielka szkoła pod względem właściwości i aplikacji farb. Jak kolory wyglądają w kontraście lub harmonii, jak wyglądają po zmieszaniu, jak zachowują się w kilku warstwach i tak dalej. Tego wszystkiego nauczy Cię technika malowania po numerach.

Odkryj świat malarstwa

Może Twój świat nie zacznie od razu kręcić się wokół malowania, ale każdy powinien spróbować wszystkiego. Teraz masz okazję przekonać się na własnej skórze, jaki ma malowanie po numerach urok  i jakie korzyści może Ci przynieść.

Może znajdziesz inne powody, dla których polubisz tę technikę. Wystarczy wybrać motyw z naszej oferty i po prostu zacząć malować. Na początek polecamy wybierać spośród motywów o łatwym stopniu trudności.