Dla pełnej funkcjonalności tej strony poproszę o włączenie opcji JavaScript.

5 powodów, dla których malowanie po numerach to świetna zabawa dla dzieci

Pandemia postawiła przed nami nowe wyzwania. Dzieci są zamknięte w domu, bez kontaktu z przyjaciółmi czy dalszą rodziną. Od Ciebie zależy, czy pomożesz im zorganizować ich wolny czas. Nie jest to łatwe zadanie. Ciągłe wymyślanie czegoś, co nie tylko zabawiłoby dziecko, ale również mu coś przyniosło, to prawdziwy orzech do zgryzienia. Mamy dla Ciebie rozwiązanie. Spróbuj malowanie po numerach! Poznaj 5 powodów, dla których malowanie po numerach to świetna zabawa dla dzieci.

Malowanie po numerach to zdrowe zajęcie

Wspomaga rozwój zdolności motorycznych i koordynację ruchów. Dzieci uczą się posługiwać pędzlami i farbami. Jeśli trochę przeciągną za linię, nic się nie dzieje. Nasze farby bardzo dobrze kryją, dzięki czemu drobne wady można skorygować. Choć to właśnie drobne niedoskonałości są tym, co sprawia, że ​​każdy obraz jest oryginalny i niepowtarzalny.

Kreatywność poprawia nastrój

Wszelkie działania twórcze mają dobroczynny wpływ na psychikę człowieka. Jest potwierdzone, że pomagają zmniejszyć stres i przezwyciężyć trudne sytuacje życiowe. Jeśli wybierzesz odpowiednią aktywność dla swoich pociech, nie tylko zapewnisz im dobrą zabawę, ale dobry nastrój i radość z wykonanej pracy będą trwały jeszcze długo po malowaniu. I tego właśnie chcemy – nikt nie chce mieć smutnych i znudzonych dzieci. Wyczaruj uśmiech na ich twarzy!

clanek_001

 

Spędzicie razem czas na sensownych i kreatywnych działaniach

Nie ma znaczenia, czy masz małe czy starsze dzieci. Zawsze możecie malować po numerach razem. Możecie na przykład spróbować pomalować każdy jakąś część obrazu. To zmotywuje dzieci, a poza tym będziesz obok nich, gdyby potrzebowały pomocy. Zobaczysz, że ta twórcza aktywność doskonale Was połączy. Starsze dzieci mogą spróbować obrazów z ulubionymi bohaterami, takimi jak Avengers.

clanek_002

Myślimy też o najmniejszych. W naszym sklepie znajdziesz obrazy według tematyki i stopnia trudności. Dlatego znalezienie motywu odpowiedniego dla dziecka wcale nie jest trudne. Co powiesz na uroczego szczeniaka jamnika?

clanek_003

Powstały obraz powieście razem na ścianie! Będzie Wam przypominał, jak pokonaliście mniejsze i większe wyzwania i przeżyliście wiele radości podczas wspólnego malowania.

clanek_004

Malowanie po numerach jest dobre dla rozwoju dzieci

Malowanie po numerach pielęgnuje u dzieci pewność siebie. Podświadomie nabędą umiejętności podejmowania decyzji w złożonych sytuacjach życiowych. Wszystkiego najlepiej uczymy się na małych rzeczach, a to jest szczególnie ważne w dzieciństwie. Daj im przestrzeń do samorozwoju.

To samo dotyczy radzenia sobie z nieoczekiwanymi sytuacjami w życiu. Dzięki kreatywnym zajęciom Twoje dziecko nauczy się, jak sobie z nimi radzić. Uświadomią sobie, że zawsze jest więcej sposobów na osiągnięcie celu. I że istnieje potrzeba zajęcia stanowiska w każdej sprawie życiowej. 

Wielką korzyścią jest również wzmocnienie koncentracji. W dzisiejszych czasach wszyscy jesteśmy rozpraszani przez otoczenie. Dotyczy to głównie dzieci. W malarstwie znajdą zajęcie, które ich  zainteresuje i przyciągnie ich pełną uwagę.

Dla prawidłowego rozwoju dziecka ważne jest również, aby było ono sprawne psychicznie. Tworzenie obrazów pomoże im zapomnieć o szkolnych zmartwieniach czy tęsknocie za przyjaciółmi. Przepędzi dziecięce troski i pomoże odpocząć poprzez twórczą aktywność. Skupią się na malowaniu, a nie na teście z matematyki, którego się boją i są w złym humorze.

Nauczą się rozwiązywać problemy

Niektóre dzieci mają trudności z rozwiązywaniem problemów. Popełnią jakiś błąd i natychmiast się deprymują. Nie umieją sobie z tym poradzić. Pomóż im pokonać ten blok. Malując po numerach Twój maluch nauczy się, że każdy czasami popełnia błędy, ale to nie koniec świata. Zawsze jest możliwość  je naprawić. Żaden uczony nie spadł z nieba. Tak jest w malarstwie, w szkole i w życiu.

clanek_005

Nie zawsze się nam powodzi, tak jak byśmy chcieli. Coś pójdzie nie tak, ale możemy wyciągnąć z tego wnioski. Nawet dzieci przekonają się o tym dzięki kreatywnym zajęciom. Zrozumieją, że mogą uczyć się na swoich błędach. I następnym razem poradzą sobie lepiej.

Konieczne jest przygotowanie dzieci na poważne sytuacje życiowe na małych rzeczach. Dzięki temu krok po kroku stają się dorosłymi, którzy będą w stanie poradzić sobie w życiu. Również zajęcia hobbystyczne, takie jak malowanie, mogą dać dzieciom ważne lekcje w tym zakresie.

Zacznijcie malować z nami!

Dzieci uwielbiają kreatywne zajęcia, są do nich stworzone. Daj im namiastkę kreatywności nawet, gdy szkoły są zamknięte. Jest to niewymagająca technika, na której efekty patrzy się z przyjemnością. Przekonasz się, że dzieci nie tylko sobie z nią poradzą, ale wprost pokochają malowanie po numerach.

Jeśli zobaczą, że robią postępy i tworzą coś realnego, nie będą już chcieli wyjmować pędzla z ręki. Instrukcje jak zacząć znajdziesz na naszym blogu. Zamów swój pierwszy obraz już dziś! A my dostarczymy zabawę Twoim dzieciom wprost pod Twoje drzwi.